Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2011, 22:43   #651
rabbit_tomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 80
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymianie tego układu i załozeniu rolki ze sprzęgiełkiem na alternator (+ regeneracja alternatora).
kolego a jakie tego koszta były takie orientacyjne??

rabbit_tomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2011, 08:41   #652
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trafal, przeczytaj wszystko tak jak napisał powyzej Krzysztof, ale w skrócie zasugeruje/zarekomenduję Tobie abyś wymienił wszystko (koło pasowe, 2 rolki prowadzące, napinacz z rolką i pasek wielorowkowy) + założył na alternatorze rolkę ze sprzęgiełkiem (tłumikiem drgań).
Nie ma co kolego @ethernal pocieszyłeś mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jezeli to ma pomóc to pytanie: jaki koszt za częsci? W następny weekend tradycyjnie będę widział się z szwagrem i zbadam dokładnie, ale skoro radzicie wymiane całości to zapewne trzeba tak zrobić. Pozostaje rozglądać się za częściami. Pozdrawiam.
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png

Ostatnio edytowane przez trafal ; 23-03-2011 o 10:59
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2011, 09:53   #653
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał rabbit_tomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego a jakie tego koszta były takie orientacyjne??
Cytat:
Napisał trafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma co kolego @ethernal pocieszyłeś mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jezeli to ma pomóc to pytanie: jaki koszt za częsci? W następny weekend tradycyjnie będę widział się z szwagrem i zbadam dokładnie, ale skoro radzicie wymiane całości to zapewne trzeba tak zrobić. Pozostaje rozglądać się za częściami. Pozdrawiam.
Koszt raczej bliski minimum:
1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
4. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
5. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
6. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
+ rolka ze sprzegiełkiem do alternatora- od 120pln do 300pln - w zależności od firmy i miejsca zakupu. Ja kupiłem Magneti Marelli AMA0031- 155pln
+ robocizna : 200-300pln

Czyli cześci ok 1000 pln + robocizna - raczej ciężko będzie znaleźć taniej.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2011, 20:42   #654
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koszt raczej bliski minimum:
+ rolka ze sprzegiełkiem do alternatora- od 120pln do 300pln - w zależności od firmy i miejsca zakupu. Ja kupiłem Magneti Marelli AMA0031- 155pln
Taką rolkę to gdzie kupiłeś i czy do każdego alternatora pasuje? Dokładnie nie wiem jaki mam w modku i muszę to sprawdzić.
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png

Ostatnio edytowane przez trafal ; 22-03-2011 o 20:44
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2011, 20:54   #655
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał trafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taką rolkę to gdzie kupiłeś i czy do każdego alternatora pasuje? Dokładnie nie wiem jaki mam w modku i muszę to sprawdzić.
Mój mechanik w hurtowni kupił. wiem że gdzieś w sklepie internetowym taką rolkę można było kupić taniej, ale przy dodaniu kosztó przesyłki wychodziło mniej wiecej to samo.

np.: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Musisz sprawdzic jaki masz alternator, a potem w katalogu np. magneti marelli czy pasuje. Ja mam alternator, standardowo montowany w większości Mondeo Mk3, firmy Visteon.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 00:01   #656
juras25
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2,0 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Możesz kupić też tu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja tu kupiłem.
juras25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 16:27   #657
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Niech mi ktoś powie jak do cholery poluźnić ten napinacz, tej sprężyny nie da się normalnie ścisnąć. Już 5 godzin próbuje to jakoś zrobić i żadnego postępu!
Jak to cholerstwo ściągnąć aby wymienić pasek ?
Co z tego że poluzuje alternator a nawet go ściągnę jak potem tego nie założę z powrotem.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 17:15   #658
bambelo
ford::advanced
 
Avatar bambelo
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2008
Skąd: SZCZECIN
Model: HONDA ACCORD + Mondeo mk3
Silnik: i-VTEC
Rocznik: 2005
Postów: 354
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał juras25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz kupić też tu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja tu kupiłem.
Ja kupiłem tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ... trochę taniej i jeszcze dostępne u tego sprzedającego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bambelo ; 23-03-2011 o 17:17
bambelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 17:20   #659
bambelo
ford::advanced
 
Avatar bambelo
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2008
Skąd: SZCZECIN
Model: HONDA ACCORD + Mondeo mk3
Silnik: i-VTEC
Rocznik: 2005
Postów: 354
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niech mi ktoś powie jak do cholery poluźnić ten napinacz, tej sprężyny nie da się normalnie ścisnąć. Już 5 godzin próbuje to jakoś zrobić i żadnego postępu!
Jak to cholerstwo ściągnąć aby wymienić pasek ?
Co z tego że poluzuje alternator a nawet go ściągnę jak potem tego nie założę z powrotem.
do ściągnięcia paska potrzebny jest klucz do ugięcia napinacza lub inni dorabiają płaskownik...było o tym.
bambelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 17:41   #660
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Ja sobie poradziłem z tym bardzo prosto. Mianowicie mam 3 kg młotek z długim drewnianym stylem. Od góry wpychasz styl pomiędzy rolkę napinacza a podłużnicę, jak pociągniesz ten wynalazek do przodu to opiera Ci się o poduszkę silnika i jednocześnie luzuje Ci się pasek. Nie potrzeba do tego wcale dużo siły, sam dałem radę.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.