Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2008, 20:34   #11
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Re: Focus MK1 - świeci lampka ostrzegawcza silnika

Witam. Nie odpisywałem bo byłem na urlopie.

Usterka zdiagnozowana, uwalony katalizator od paliwa z BP (98Ultimate zawsze z tej samej stacji). Sprawa oddana do Rzecznika Konsumenta. Jak to nic nie da to do sądu. Katalizator wymieniony na nowy oryginał, błąd skasowany. Resztki starego kata dzwonią w tłumiku pośrednim i w****i.... mnie niemiłosiernie.

Obecnie leję tylko na Shellu i Statoilu. Nie chę więcej widzieć BP na oczy.

Pozdrawiam

P.S. jedyny pozytyw z tamtego miesiąca, że wyprowadziłem się daleko poza miasto - cisza spokój na skołatane focusem i Bp nerwy. :fcp29

A do kolegi docento to chyba nicka pomylił... po co cytujesz moją wypowiedź jak nic wartościowego do niej/tematu nie wnosisz. Może ranking postów nabijasz?

Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2008, 22:06   #12
Tecnica
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Postów: 17
Domyślnie Re: Focus MK1 - świeci lampka ostrzegawcza silnika

Jednym słowem proponujesz sprawdzenie katalizatora? Faktem jest że ja również tankuje na BP i to bardzo regularnie ;/
Tecnica jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2008, 12:49   #13
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Re: Focus MK1 - świeci lampka ostrzegawcza silnika

Dokładnie. W fordzie z systemem OBD II (czyli rocznik > 2002) są dwie sondy lambda. Jedna przed katalizatorem (najważniejsza) sprawdza skład spalin a dokładnie ilość tlenu w spalinach i tak dobiera skład mieszanki aby spalanie było najbardziej efektywne energetycznie (stechiometryczna mieszanka 14:1) i ekologicznie. Druga sonda jest "odpowiedzialna" za ekologię tzn. bada skład spalin za katalizatorem i jeśli różni się on o 50% powyżej/poniżej normy to sygnalizuje ona komputerowi usterkę katalizatora. Po prostu jak zwali się kat to spaliny nie są odpowiednio redukowane do mniej szkodliwych związków. U mnie tak było! Mechanik stwierdził uszkodzenie od paliwa. Cała pozostała część silnika i osprzętu była i jest w 100% okey. Sprawdzałem dwukrotnie komputerem i analizatorem spalin (wiadomo po wymianie kata). Po prostu benzyna była na 99% chrzczona. Dwie osoby u których sprawdzałem autko przed ostateczną wymianą stwierdziły wysokie prawdopodbieństwo uszkodzenia od paliwa. Tak czy siak musiało być chrzczone jakimś świśtwem które uszkodziło rdzeń katalizatora, przegrzał się w końcu i rozleciał. Tymbardziej że miałem w nim przebieg grubo poniżej 90tys km. A katalizatory padają przy 150-180-200 tys km.

Więc sprawa prosta. 98Ultimate to wielka ściema!!!!!!!!!!
Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2008, 08:02   #14
Bemix
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2007
Model: KUGA
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 45
Domyślnie Re: Focus MK1 - świeci lampka ostrzegawcza silnika

Czyli jednym słowy, trzeba zacząć wymieniać po kolei. Sonda- katalizator i pierwsza sonda. Majatek i nie wiadomo czy pomoże ?!
__________________
pozdr
Olek
Bemix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2008, 10:43   #15
docento
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Focus MK1 - świeci lampka ostrzegawcza silnika

zadam jedno pytanie , czy w twoim aucie przed uszkodzeniem katalizatora nie było usterki układu zapłonowego (cewka ew. świece , przewody zaplonowe ) ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2008, 07:45   #16
Bemix
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2007
Model: KUGA
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 45
Domyślnie Re: Focus MK1 - świeci lampka ostrzegawcza silnika

Cytat:
Napisał docento
zadam jedno pytanie , czy w twoim aucie przed uszkodzeniem katalizatora nie było usterki układu zapłonowego (cewka ew. świece , przewody zaplonowe ) ?
NIE, -- nie ma żadnych objawów, poza świecącą lampką.
__________________
pozdr
Olek
Bemix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2008, 21:26   #17
lawinia15
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: mazowieckie
Postów: 2
Domyślnie Re: Focus MK1 - świeci lampka ostrzegawcza silnika

WITAM. Jestem nowicjuszką tutaj ale ja również miałam taki problem z kontrolką po zapaleniu silnika się zapaliła mąż odłączył akumulator odczekał chwile i podłączył , wszystko wróciło do normy . Chcę dodać że auto mamy od niedawna jest to benzyna+gaz silnik 1.6 kilka dni temu mechanik ustawił go na kompie po swojemu czyżby to miało taki skutek ?po kilu dniach jazdy??? proszę o poradę
lawinia15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2008, 10:01   #18
Andromedanin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-05-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford FOCUS Combi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 26
Domyślnie Re: Focus MK1 - świeci lampka ostrzegawcza silnika

Witam,
U mnie lampka ostrzegawcza silnika zapala się i gaśnie regularnie od kwietnia b.r. W ASO stwierdzili, że to na pewno wina przewodów i cewki. Wymieniłem w/w wraz ze świecami i ... dalej to samo. A silnik jak pracował tak dalej pracuje. Dowiadywałem się w różnych miejscach, znaczy w środowisku mechaników. Opinie były różne: jedni twierdzili, że przy moim przebiegu (170 tys) jest to normalne, inni że mogą to zdiagnozować odpłatnie - oczywiście nie dają gwarancji za zlokalizowanie usterki... Także dalej jeżdźę. Na razie wszystko gra. Jedyny szkopuł w tym, że może rzeczywiście padł mi katalizator i zanieczyszczam środowisko.
Pzdr.
P.S. Ostatnio miałem zwarcie na żarówce oświtlającej tablicę rejestracyjną. Po usunięciu usterki - lamka od silnika zgasła, przynajmniej na jakiś czas. Może zbieg okoliczności a może w/w lampka nie tylko odpowiada za silnik...
Andromedanin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2008, 11:09   #19
Bemix
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2007
Model: KUGA
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 45
Domyślnie Re: Focus MK1 - świeci lampka ostrzegawcza silnika

JA NA RAZIE WYMIENIŁEM 2-gą Lamde, przejechałem 1000 km i znów kontrolka sie swieci. Wymienię na dniach katalizator, albo wyjmę żarówkę , ale to znowu inna zaświeci...
__________________
pozdr
Olek
Bemix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2008, 19:25   #20
zydu
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 57
Domyślnie Re: Focus MK1 - świeci lampka ostrzegawcza silnika

co do paliwa z bp, to pamietam jak to wprodadzili to dwa samochody nam slag trafil audi a4 zaczelo wariowac na wolnych obrotach i fiat... na 95 bylo ok...

mi w fikusie tez sie palila lampka ale juz sie nie pali po zdjeciu klemy z akumulatora
zydu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.