Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2011, 18:36   #11
monek_focus
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

Musisz oddzielić część żółtą od czarnej (czarną trzeba podważyć cieńkim śrubokrętem z obu stron i powinna wyjść)

monek_focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2011, 19:44   #12
AdamKon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDCI 100 KM
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

Kurcze, a może ja mam jakąś trochę inną wersję tego przełącznika (2004 rok)? Nie mogą tego ściągnąć a boję się, że połamię bo już niewiele brakowało..No nic, powalczę jeszcze
AdamKon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2011, 07:25   #13
YY_73
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-03-2011
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

Hej hej
U mnie szyba pasażera się nie otwiera ani przyciskiem od strony kierowcy ani od strony pasażera. Czyżby szwankował przycisk w dół równolegle z dwóch stron? Może być że usterka jest gdzieś dalej bliżej szyby ... Przeczyściłbym styki mimo to, ale nie ma blaszek jak rozumię. Jest w ogóle sens to otwierac? Proszę o sugestie. Pozdro.


Cytat:
Napisał monek_focus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozbierałeś ten przełącznik od szyb ? jeśli nie to może spróbuj go rozebrać (nie powinieneś mieć problemu) i przetrzyj te malutkie metalowe blaszki papierem ściernym a następnie w miejscu gdzie ta blaszka idzie zalej płytkę przełącznika WD-40. Mi zawsze taki zabieg pomagał jak szwankował mi przycisk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Gorzej jest jak szwankuje przycisk w dół, bo on nie ma blaszki. To samo jest w przełączniku na 4 ele szyby - jeśli masz 4 ele szyby to nic nie zdziałasz, w tym przełączniku nie ma blaszek wogóle. Aha i trzeba uważać żeby tych blaszek nie pogubić.

I jeszcze jedno - w przełączniku na dwie szyby nie ma co się zepsuć (nie licząc przycisku "na dół" kierowcy) także jak szwankuje to ten "zabieg" powinien pomóc. Mi raz przycisk od strony pasażera coraz słabiej podnosił szybę, aż w końcu przestał podnosić i zaczęło się z niego dymić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślałem że będę musiał już zmieniać ale rozebrałem go, przeczyściłem i zalałem WD - śmiga bez żadnego problemu do dzisiaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
YY_73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2011, 14:54   #14
monek_focus
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

Blaszki nie ma tylko w przycisku na dół szyby kierowcy (jak masz dwie elektryczne szyby). We wszystkich pozostałych przyciskach są blaszki. Z tego co rozumiem piszesz, że wogóle nie reaguje Ci szyba pasażera ? może kostka przycisku po stronie pasażera się odpięła (mało prawdopodobne, ale zdarza się - sam tak raz miałem) jeśli ta kostka się odepnie to żaden przycisk odpowiedzialny za tą szybę nie będzie reagował.

Ostatnio edytowane przez monek_focus ; 17-03-2011 o 15:01
monek_focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 09:49   #15
YY_73
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-03-2011
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

Monek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzieki za ekspresowa reakcje.
Jeszcze pytanko. Zeby sie tam dostac, wyczytalem w poprzednich postach, należy odkrecic srubke pod zaslepka w obudowie klamki wewnetrznej ... hmmm ... na pewno? to chyba zdejmę caly ten "panel" w ktorym jest przycisk ... Musze tam pogrzebac, bo pytam a jeszcze nie sprobowalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Widze, ze zagladasz na forum, wiec jakbym nie dawał rady to sie odezwe.

Dzieki jeszcze raz.
Pozdro.
YY_73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 18:16   #16
monek_focus
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

Cytat:
Napisał YY_73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Monek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzieki za ekspresowa reakcje.
Jeszcze pytanko. Zeby sie tam dostac, wyczytalem w poprzednich postach, należy odkrecic srubke pod zaslepka w obudowie klamki wewnetrznej ... hmmm ... na pewno? to chyba zdejmę caly ten "panel" w ktorym jest przycisk ... Musze tam pogrzebac, bo pytam a jeszcze nie sprobowalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Widze, ze zagladasz na forum, wiec jakbym nie dawał rady to sie odezwe.

Dzieki jeszcze raz.
Pozdro.
Tak na pewno, nie trzeba ściągać całej tapicerki drzwi. We wnęce wewnętrznej klamki jest zaślepka a pod nią śrubka którą zależy odkręcić. Następnie plastik który jest wokół klamki (w którym jest przycisk) trzeba wyjąć. Jest on poza tą śrubką przymocowany zatrzaskami ale wystarczy pociągnąć klamkę jakbyć chciał otworzyć drzwi i trochę pokombinować aby ten plastik wyjąć.
monek_focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2012, 22:56   #17
tekkno
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-07-2012
Model: Focus MKI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

To moj pierwszy post na forum.
Przy okazji witam wszystkich.
Moja "foka" to MKI kombi 1.8 TDDI z 2000 roku.
Samochod zakupiony po raz pierwszy w Polsce do korporacji. Jestem jego 4-tym wlascicielem. Nie ma perfekcyjnego wygladu, ale jest zdrowy mechanicznie.

A w temacie, przy uzyciu przelacznika w przednich drzwiach pasazera, szyba tych drzwi sie otwiera bez problemu, ale sie nie zamyka.
Jednak bez problemu otwieram i zamykam ta szybe przycieskiem w drzwiach kierowcy.
Czyli silniczek w drzwiach pasazera pracuje poprawnie.

Przeczytalem forumowe porady na ten temat i pierwszy sprawdzilem przelacznik w dzwiach pasazera.
Zanim go rozebralem, potestowalem go miernikiem (sygnal dzwiekowy gdy jest polaczenie).
Pozniej rozebralem przycisk, dokladnie obejzalem i przeanalizowalem przeznaczenie stykow.
Przycisk "na oko" jest w bardzo dobrym stanie i elektrycznie pracuje poprawnie.
Miernikiem sprawdzilem polaczenia w obu stanach przelacznika (opuszczanie/zamykanie), wciskajac blaszki. Wszystko dziala poprawnie, a blaszki i styki sa czyste, niezasniedziale, nie nadpalone.

Zlozylem przelacznik ponownie w calosc.
Kostka z wiazki w drzwiach takze jest w idealnym stanie. Drzwi nie maja zadnych oznak uszkodzen.

W czym szukac dalej przyczyny problemu ?
tekkno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2012, 07:01   #18
tekkno
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-07-2012
Model: Focus MKI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

Z ostatniej chwili.
Wczoraj w domu wykluczylem problem z przelacznikiem i bylem pewny ze to nie jego wina, bo polaczenia dzialaly poprawnie zaraz po rozebraniu go na czesci.
Kiedy rozebralem ten przelacznik, troche sie nim pobawilem klikajac blaszki.
Dzisiaj rano podlaczylem przelacznik do kostki ... i Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... szyba sie otwiera i zamyka.
Ale czasem musze mocniej docisnac.

A jednak powtarza sie temat z nie kontaktujacymi blaszkami.

Problem rozwiazany.
tekkno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2012, 22:30   #19
ruudipl
ford::amateur
 
Imię: przemas
Zarejestrowany: 23-07-2012
Skąd: fabianki
Model: mk1
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

witajcie koledzy forumowicze w moim fikusie prad nie dochodzi do przelacznikow szyb bezpieczniki sa ok fakt sprawdzone na zaroweczke prad jest. na krotko podlaczony zasilaniem z zapalniczki zapalily sie swiatelka od przelacznikow ale za malo mocy aby cos ruszylo. gdzie szukac awarji? pozdrawiam ruudipl
ruudipl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2013, 19:14   #20
fordfsmk1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-08-2013
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

Pierwszy mój post, więc Witam Was serdecznie!

Miałem ten sam problem, co autor tego wątku (przełącznik od strony pasażera nagle przestał działać). Zastosowałem poradę użytkownika monek focus i przełącznik zaczął działać z powrotem, ale pojawił się inny problem. Przestał działać przełącznik od strony kierowcy otwierający/zamykający szybę od strony pasażera (chociaż wcześniej normalnie działał). Odłączyłem i podłączyłem wszystko raz jeszcze (myślałem, że coś źle złożyłem/wpiąłem), ale bez skutku. Jakieś sugestie?
fordfsmk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryczne szyby , zwarcie instalacji



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.