Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2011, 18:17   #1
irokez25
ford::beginner
 
Avatar irokez25
 
Zarejestrowany: 04-07-2009
Skąd: Racibórz
Model: Ford Focusik ;))) Benzyna + LPG
Silnik: 1,8 16V Zetec
Rocznik: 2002
Postów: 23
Unhappy Szyba elektryczna się nie zamyka

Witojcie koledzy
Pomóżcie proszę bo zimno na dworze,jeździć trzeba a mam problem z szybą elektryczną przednią lewą od kierowcy w moim Focusie z 2002 roku.
Normalnie się ona otwiera i działa tak jak powinno ale jak chce ja zamknąć to wogóle nie reaguje i stoi w miejscu. O co chodzi? Co się stało czy już ktoś miał podobny problem ze swoim autem??? Czy mogę sam to naprawić???
Dodam tylko,że wcześniej jakieś dwa miesiące temu zamykała się ale na raty, musiałem kilkanaście razy próbować. A teraz wogóle nic stoi w miejscu.
Przed chwilą rozebrałem całe drzwi,wyczyściłem styki popróbowałem jeszcze i dalej nic. Czy jak podczepie auto pod komputer u mechanika to pokaże co się dzieje nie tak???
Proszę pomóżcie koledzy
Pozdrawiam

irokez25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 20:03   #2
nostress_pz
ford::average
 
Avatar nostress_pz
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: k/Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 130
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

jeśli wcześniej pracowała na raty to trzeba było wtedy szukać przyczyny, a nie czekać aż spadnie całkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym na twoim miejscu zaczął od wymiany przycisku - styki przeczyściłeś, ale może już są wyrobione
nostress_pz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 20:21   #3
irokez25
ford::beginner
 
Avatar irokez25
 
Zarejestrowany: 04-07-2009
Skąd: Racibórz
Model: Ford Focusik ;))) Benzyna + LPG
Silnik: 1,8 16V Zetec
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

wcześniej tego nie robiłem bo myślałem,że to przez te duże mrozy tak fiksuje.ale teraz okazało się, że jednak się myliłem.
A nie idzie jakoś sprawdzić czy są wyrobione? Normalnie mi klikają jak je wciskam
irokez25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 20:50   #4
monek_focus
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

Rozbierałeś ten przełącznik od szyb ? jeśli nie to może spróbuj go rozebrać (nie powinieneś mieć problemu) i przetrzyj te malutkie metalowe blaszki papierem ściernym a następnie w miejscu gdzie ta blaszka idzie zalej płytkę przełącznika WD-40. Mi zawsze taki zabieg pomagał jak szwankował mi przycisk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Gorzej jest jak szwankuje przycisk w dół, bo on nie ma blaszki. To samo jest w przełączniku na 4 ele szyby - jeśli masz 4 ele szyby to nic nie zdziałasz, w tym przełączniku nie ma blaszek wogóle. Aha i trzeba uważać żeby tych blaszek nie pogubić.

I jeszcze jedno - w przełączniku na dwie szyby nie ma co się zepsuć (nie licząc przycisku "na dół" kierowcy) także jak szwankuje to ten "zabieg" powinien pomóc. Mi raz przycisk od strony pasażera coraz słabiej podnosił szybę, aż w końcu przestał podnosić i zaczęło się z niego dymić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślałem że będę musiał już zmieniać ale rozebrałem go, przeczyściłem i zalałem WD - śmiga bez żadnego problemu do dzisiaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez monek_focus ; 28-02-2011 o 21:02
monek_focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 21:39   #5
AdamKon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDCI 100 KM
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

A jak ten przycisk wymontować (drzwi od strony pasażera)? Trzeba ściągać tapicerkę?
Cytat:
Napisał monek_focus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozbierałeś ten przełącznik od szyb ? jeśli nie to może spróbuj go rozebrać (nie powinieneś mieć problemu) i przetrzyj te malutkie metalowe blaszki papierem ściernym a następnie w miejscu gdzie ta blaszka idzie zalej płytkę przełącznika WD-40. Mi zawsze taki zabieg pomagał jak szwankował mi przycisk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Gorzej jest jak szwankuje przycisk w dół, bo on nie ma blaszki. To samo jest w przełączniku na 4 ele szyby - jeśli masz 4 ele szyby to nic nie zdziałasz, w tym przełączniku nie ma blaszek wogóle. Aha i trzeba uważać żeby tych blaszek nie pogubić.

I jeszcze jedno - w przełączniku na dwie szyby nie ma co się zepsuć (nie licząc przycisku "na dół" kierowcy) także jak szwankuje to ten "zabieg" powinien pomóc. Mi raz przycisk od strony pasażera coraz słabiej podnosił szybę, aż w końcu przestał podnosić i zaczęło się z niego dymić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślałem że będę musiał już zmieniać ale rozebrałem go, przeczyściłem i zalałem WD - śmiga bez żadnego problemu do dzisiaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdamKon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2011, 06:54   #6
monek_focus
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

Cytat:
Napisał AdamKon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak ten przycisk wymontować (drzwi od strony pasażera)? Trzeba ściągać tapicerkę?
Nie trzeba ściągać tapicerki, wystarczy zdjąć tą obwódkę klamki w której znajduje się przycisk (jest ona przymocowana na jedną śrubkę w wnęce klamki, śrubka jest zasłonięta zaśtepką - trzeba ją zdjąć przy pomocy cieńkiego, płaskiego śrubokręta). Jak juz zdejmiesz tą obwódkę i odepniesz przycisk od kabli to wystarczy go przycisnąć palcem od strony gdzie idą kable i powinien wyjść z tej obwódki.
monek_focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2011, 12:12   #7
irokez25
ford::beginner
 
Avatar irokez25
 
Zarejestrowany: 04-07-2009
Skąd: Racibórz
Model: Ford Focusik ;))) Benzyna + LPG
Silnik: 1,8 16V Zetec
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

Dzieki wielkie koledo monek_focus za radę i wskazówki.
Zaraz biorę się za ten "zabieg" tak jak napisałeś. Jestem pozytywnej myśli i mam nadzieje,że to pomoże. Jak już będę po to napiszę jak mi poszło...
irokez25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2011, 18:21   #8
irokez25
ford::beginner
 
Avatar irokez25
 
Zarejestrowany: 04-07-2009
Skąd: Racibórz
Model: Ford Focusik ;))) Benzyna + LPG
Silnik: 1,8 16V Zetec
Rocznik: 2002
Postów: 23
Red face Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

Właśnie skończyłem bawić się i składać przednie lewe drzwi od mojego Focusa.
Zrobiłem tak jak radził kolega poniżej.
Przeczyściłem blaszki papierem ściernym a później popsikałem WD40 gdzie trzeba i działa wszystko oki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Powtórzyłem tą czynność kilka razy dla świętego spokoju w każdym przycisku i mam nadzieję,że wszystko będzie służyło jak należy i na bardzo długi czas.
Pozdrowienia
irokez25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 18:13   #9
krzysk80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-05-2010
Skąd: Goleniów
Model: FOCUS
Silnik: TDCI 1,8
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

Witam dzieki za podpowiedz umnie przednia szyba pasazera na mrozie nie opuszcze sie jak temperatura jest od 0 i cieplej jest ok . na mrozie cisza. Jak przeczyszcze wszystko papierem i wd40 opisze reakcje . Dzieki
krzysk80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2011, 16:51   #10
AdamKon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDCI 100 KM
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Szyba elektryczna się nie zamyka

A jak rozebrać sam przycisk? Konkretnie wyciągnąłem ten od strony pasażera (nie chciał podnosić szyby w górę). Czy ściąga się tą część żółtą czy raczej trzeba z góry ściągnąć część ruchomą (którą się przyciska palcem :-) ?
AdamKon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryczne szyby , zwarcie instalacji


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.