Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2015, 21:36   #11
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Przednia szyba, z grzaniem czy bez?

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem przekonany, ze podgrzewana szyba to teraz standard, myliłem sie?
niestety , to w wielu przypadkach tylko jako opcja

marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2015, 14:59   #12
Magikos69
ford::amateur
 
Avatar Magikos69
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-07-2015
Skąd: Grudziądz
Model: Ford Escape MR'13 SE Sport Utility
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: Przednia szyba, z grzaniem czy bez?

Ja posiadam taką szybę podgrzewaną w dieslu, bo o to chyba kolega pytał.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Magikos69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2015, 22:39   #13
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Przednia szyba, z grzaniem czy bez?

Rozejrzyj się jeszcze za wersją iR. Kolejna dopłata, ale za to latem tak w klatę przez szybę nie grzeje.

Co do grzanych - niektórzy narzekają na te druciki, że coś tam jednak się na nich światło załamuje, szczególnie w nocy, ale przychodzi zima i plusy przesłaniają ten jeden mankament.

Jak już się będziesz decydował, to stawiaj na Pilkinktona, Guardiana albo SaintGobain. Odpuść NordGlass i upewnij się, że pataraka nie będzie Ci tego montować.

Możesz też sprawdzić czy masz poprowadzoną w aucie instalację pod grzane szyby (na podszybiu przy błotnikach powinny być wyprowadzone dwa dość grube kable zakończone jajowatymi wtyczkami. Powinna być też wtyczka do przycisku ogrzewania szyby przedniej gdzieś przywiązana do wiązki. Jak tego nie ma, to będziesz musiał dołożyć. Ja dla przykładu szyby grzanej nie mam, ale instalację pełną tak.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 15:14   #14
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: Przednia szyba, z grzaniem czy bez?

Co to jest za wersja z iR?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do marki to chciałem kupić oryg. używ z mojego rocznika, ale temat raczej odpuszczę, gdyż kupując używkę kupujesz "kota w worku" . Oczywiście będzie szyba Pilkington, innych nie brałem pod uwagę. Montować będę z kolegą więc lipy nie będzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Wiązki od grzania u mnie niestety nie ma, ale mam już drugą kpl. z której wypnę wszystkie niezbędne przewody i podłączę gdzie trzeba.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 16:52   #15
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Przednia szyba, z grzaniem czy bez?

infraRedReflective glass. Dość popularne w Renault, Fordach, autach wyższych klas. Szyba ma specjalny filtr, który blokuje promieniowanie podczerwone, a przepuszcza widzialne. Dzięki temu auto się tak mocno nie nagrzewa przez szybę.

Da się je rozpoznać, bo mają pod odpowiednim kątem taką fioletowawą poświatę, a w okularach z filtrem polaryzacyjnym prawie zawsze w słońcu wydają się takie właśnie fioletowawe.

Tylko jak sobie założysz grzaną z filtrem, to nawigacja przenośna ze złapaniem fixa będzie miała nielada problem - jedyny minus.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2015, 12:40   #16
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Przednia szyba, z grzaniem czy bez?

O ile pamiętam, to oryginalna jest właśnie Pilkingtona, więc jedynie znaczka Ford będzie brakować.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2015, 15:09   #17
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Przednia szyba, z grzaniem czy bez?

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko jak sobie założysz grzaną z filtrem, to nawigacja przenośna ze złapaniem fixa będzie miała nielada problem - jedyny minus.
Mam taką w mojej kudze i nie zwróciłem uwagi na wspomniane problemy....
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2015, 15:12   #18
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: Przednia szyba, z grzaniem czy bez?

Jeśli kogoś to interesuje to Pilkington nie produkuje szyb solarnych do Mk2, owszem robili takie ale w starszym modelu.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2015, 14:12   #19
boolek
ford::amateur
 
Avatar boolek
 
Zarejestrowany: 29-05-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2000 cm
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Przednia szyba, z grzaniem czy bez?

Dzisiaj nie wyobrażam sobie przedniej szyby bez podgrzewania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , pięć minut i zimą sprwa załatwiona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Chyba już nie potrafię skrobać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
boolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2015, 21:00   #20
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Przednia szyba, z grzaniem czy bez?

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nie wiem czy jest sens dokładać ogrzewanąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie z rodzaju tych "czy warto być młodym i zdrowym czy tylko kulawym i zgarbionym"?
Grzane szyby stosuje chyba tylko Ford i jeszcze nie widziałem żadnego właściciela VWeja, któremu by szczęka nie opadła jak zobaczy jak to działa...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.