Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2004, 10:01   #101
Dj Brabus
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-07-2004
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 1999
Postów: 404
Domyślnie

Cytat:
Napisał chromol
prawdopodobnie będziesz mógł mi dać po pysku, za te odzywki, 2 października. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chromol no co Ty??!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) Zamiast bić się to wypijemy po dobrym Żywczyku przy ognisku i zjemy kiełbaski!! 8-)

__________________
Dbajcie o siebie i innych!!

Grzegorz Skarbek

www.autogaleria.pl
Dj Brabus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2004, 07:07   #102
pawel256
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-09-2004
Postów: 10
Domyślnie

No to i ja dołoże swoją "cegiełeczkę" do tego tematu. Przejechałem 10,000km generalnie jezdze po miescie i wtedy spalanie wynosi w granicach 8-8.5l (z klima raczej 8.5) natomiast byłem fuzją na wakacjach (słowacja,węgry,bośnia i hercegowina,serbia i czarnogóra, chorwacja, włochy, austria, czechy) taka była marszruta. W jedną strone tylko głównymi drogami bez autostrad z powrotem autostradami (prawie cały czas na klimie prze te 4.300km) i srednia z całego wyjazdu wyszła 6.3 (nie jezdzilem powyzej 140).
pawel256 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2004, 09:42   #103
Dj Brabus
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-07-2004
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 1999
Postów: 404
Domyślnie

Witam! Mój pierwszy test zakończony! Nie jestem zachwycony... no ale szybsza jazda po mieście też dała swoje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zatankowałem 38,9 litra (przy okazji testuję stacje benzynowe - na pierwszy ogień poszła JET - litr to wydatek 3.29 zł) i zrobiłem na zbiorniku 662 kilometry (połowa to trasa max. do 110 km/h, średnio 80 km/h; druga połowa miasto - dużo korków, nagłego przyspieszania). Średnia wyszła 5.87 litra na 100 kilometrów. Mogłoby być jednak lepiej...
__________________
Dbajcie o siebie i innych!!

Grzegorz Skarbek

www.autogaleria.pl
Dj Brabus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2004, 18:14   #104
Ania
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2004
Postów: 113
Domyślnie

Moje autko pali podobnie w granicach 5.8 litra jazda po miescie.Ostatnio zatankowalam na stacji Schell i wyszlo 5.5 litra, jestem niezmiernie zdziwiona bo jezdze ponad rok Fusionem i tylko raz osiagnelam taki wynik.Dzisiaj zatankowalam na nowo otworzonej stacji i mysle, ze paliwo na poczatek moze byc lepsze,poczekam na wyniki.
U mnie w zbiorniku miesci sie okolo 43 l. paliwa.Doswiadczylam juz latanie z butelka po paliwo, gdyz zapomnialam zatankowac.Po zniknieciu wszystkich cegielek przejechalam okolo 15 km-20 km.
Ania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2004, 15:56   #105
Feri
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2004
Skąd: Otwock k/Wwy
Postów: 18
Domyślnie

Ja jak na razie planuje kupic fusion, ale szczerze mowiac te 8 litrow w miescie mnie troszke zniecheca.

Janusz czy ty te 7,3 miales tylko w miescie? I jaki silnik 1,4 16v?
Obecnie jezdze sportowym autkiem z lat 80 (nie powiem marki bo nie ford), i nie chce tracic wiecej na benzyne w przyszlosci jak dotad....przy spokojniej jezdzie tez mam spalanie ok.8 ale przy 120KM i szerokich oponach....

Feri
Feri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2004, 12:42   #106
popo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Skąd: Śląsk
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie

W moim fuzjonie spalanie się ustabilizowało.
Na trasie spala około 6.3, natomiast w miescie 7.0-7.5, zależnie od pojawiających się korków.
Jazda miejska to głównie trasa Gliwice-Katowice w godzinach szczytu - 50 minut do 1 godziny w jedną stronę. Kto zna trasę to wie, że nie należy ona do najprzyjemniejszych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aha, no i tankuję głównie na wybraych stacjach BP. Nie polecam nikomu Neste (czy jakos tak). Raz zatankowałem 98 i przejechałem mniej niż na 95 z BP.
Tak czy owak, ze spalania jestem zadowolony.
Przy mniejszych korkach udaje się zejść poniżej 7.0.
__________________
popo
Fusion 1.4 16V FX
popo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2004, 09:59   #107
chromol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-07-2004
Skąd: śląsk
Postów: 290
Domyślnie

Cytat:
Przy mniejszych korkach udaje się zejść poniżej 7.0.
a jak długo masz już FF i ile przejechałeś km??
__________________
artur=chromol (dla wtajemniczonych)
czy teraz będzie już normalnie
co ja robię, rozum mi chyba odebrało i świadomie wolności się pozbywam
chromol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2004, 10:14   #108
popo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Skąd: Śląsk
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie

Fuzje mam od początku marca. Przejechałem raptem 6500 km. Rzadko bywam na dłuższej trasie - raczej w śląskiej aglomeracji. Przez pierwsze 2 miesiące to spalanie było w granicach 8.2.
Po tym co na forum pisano, staram się zmieniać biegi przy obrotach 3-3.5*1000. Staram się nie schodzić poniżej 2000 obrotow.
__________________
popo
Fusion 1.4 16V FX
popo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2004, 16:34   #109
Ania
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2004
Postów: 113
Domyślnie

czy zmiana biegow przy 3-3.5 obr. ma wplyw na spalanie.Ja zuwazylam ze jak jezdze na wyzszych obrotach to wiecej mi pali i szybciej znikaja cegielki.
Ania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2004, 17:44   #110
Jacek
Administrator
 
Avatar Jacek
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-02-2004
Skąd: Dolny Śląsk
Model: C-MAX Grand
Silnik: 1,6 EcoBoost 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,172
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ania
czy zmiana biegow przy 3-3.5 obr. ma wplyw na spalanie.Ja zuwazylam ze jak jezdze na wyzszych obrotach to wiecej mi pali i szybciej znikaja cegielki.
Calkiem slusznie.
Wysokie obroty = wir w baku.
Zbyt niskie obroty = zarzynanie silnika.
Trzeba znalezc optymalna wartosc, wtedy bedzie OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Jacek

[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
[Oryginalne części Ford / Motorcraft / FoMoCo - co, gdzie, jak??]

Świat się stale zmienia, więc słysząc słowa "będzie jak dawniej" nie łudź się - nigdy tak nie będzie...
Jacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.