Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2004, 13:40   #21
Dj Brabus
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-07-2004
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 1999
Postów: 404
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawell
Na autostradzie w Niemczech z 3 osobami rozpedziłem swoje auto do 180 km/h , motor 1,4 TDCi - zupełny max
Piękny wynik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... biedny silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... Faktycznie musi to być "zupełny max"!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Dbajcie o siebie i innych!!

Grzegorz Skarbek

www.autogaleria.pl
Dj Brabus jest offline  
Stary 13-10-2004, 08:52   #22
popo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Skąd: Śląsk
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie

Parę słow na temat elastyczności duratec 1.4 ...

Wydaje mi się, że fuzja pomimo raczej kiepskiej aerodynamiki i niemałej masy, jest całkiem dynamicznym wozikiem. Miałem ostatnio okazję przetestować hondę jazz z silnikiem 1.2 (chyba 75 KM). Mając na uwadze elastyczność, dynamikę i wyciszenie :o !! to fuzja zrobiła na mnie lepsze wrażenie niz honda. Choć przyśpieszenie katalogowe przemawia na korzysc hondy. Ponadto fuzja jest cięższa.
Nie chodzi mi o dyskredytację hondy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , bo nie da sie przecenic zalet tego samochodzika.

Ale mimo wszystko to doświadczenie poprawia nastrój no i może trochę osładza fakt dużego apetytu fuzji na paliwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
popo
Fusion 1.4 16V FX
popo jest offline  
Stary 22-10-2004, 23:55   #23
maciekb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Skąd: Warszawa
Postów: 49
Domyślnie

Ja niedawno jechałem na autostradzie Krakow - Katowice 181 km/h!. Wiecej już poprostu nie chcial. Jechałem z żona, wiec w samochodzie tylko dwie osoby byly.
Acha dodatkow zawsze w trase jezdze z GPSem z funkcja Xtrack (dokladnosc pomiaru do okolo 0.5 m). GPS zawsze pokazuje mi predkosc o okolo 6 km mniejsza niz ta co na liczniku. Z tego co sie dowiadywalem dokladna jest oczywiscie ta z GPSu.
__________________
Pozdrawiam,

Maciej Budzyński
[ Ford Fusion Elegance - Magnum Grey ]
maciekb jest offline  
Stary 23-10-2004, 09:35   #24
Dj Brabus
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-07-2004
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 1999
Postów: 404
Domyślnie

Cytat:
Napisał maciekb
Ja niedawno jechałem na autostradzie Krakow - Katowice 181 km/h!
Bardzo ładnie - maćku ten wynik osiągnięty z 1.4 16V? Bo mnie się wydaje(moim skromnym zdaniem oczywiście... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), że chyba masz 1.6 16V - bardzo proszę o sprostowanie!! Ja moim 1.4 TDCi ostatnio zamknąłem licznik na 160 km/h z malutkim grosikiem - sam jechałem (jedynie z moim głośnikiem basssowym - kto był na zlocie, wie o co chodzi... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
Dbajcie o siebie i innych!!

Grzegorz Skarbek

www.autogaleria.pl
Dj Brabus jest offline  
Stary 23-10-2004, 09:53   #25
maciekb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Skąd: Warszawa
Postów: 49
Domyślnie

Silnik 1.4 16V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tankuje tylko Supreme na Statoil i moze dlatego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam,

Maciej Budzyński
[ Ford Fusion Elegance - Magnum Grey ]
maciekb jest offline  
Stary 25-10-2004, 15:34   #26
Pulsar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2004
Postów: 32
Domyślnie

180 km/h zaznaczam, ze auto orurowane i bagażnik na deskę (a to daje swoje opory). Silnik 1,4i. Do 120 idzie jakos później to mucha w smole
Pulsar jest offline  
Stary 25-10-2004, 16:01   #27
Dj Brabus
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-07-2004
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 1999
Postów: 404
Domyślnie

Według oficjalnych danych Forda prędkości maksymalne odpowiednio wynoszą:

Cytat:
Napisał Ford Polska

1.4 Duratec (80 KM) - 163 km/h
1.4 Duratec (80 KM) z przekładnią Durashit EST - 164 km/h
1.6 Duratec (100 KM) - 178 km/h
1.4 Duratorq TDCi (68 KM) - 158 km/h
Dlatego dla osiągniętego wyniku 180 kmh z 1.4 16V jestem pełen podziwu!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 8-)
__________________
Dbajcie o siebie i innych!!

Grzegorz Skarbek

www.autogaleria.pl
Dj Brabus jest offline  
Stary 25-10-2004, 17:31   #28
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

Panowie, nie ekscytujcie sie tak. Ford Polska zapewne podaje wartosci rzeczywiste, a my tu mowimy o licznikowych ktore jak wiemy zawsze sa inne od tych pierwszych i zawsze zawyzone.
Druga sprawa, pochwale sie ze majac opla ktory seryjnie mial 175km/h, ja wycisnalem z niego 200km/h z licznika. Byl to jednak jego kres, nie bylo juz ani momentnu obrotowego ani koni zeby dac jeszcze wiecej.
Kolega te 180 to tak dluzej jechal, czy tylko w ramach testu na chwile.
misiek jest offline  
Stary 25-10-2004, 19:30   #29
maciekb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Skąd: Warszawa
Postów: 49
Domyślnie

180 km/h jechalismy okolo 5 minut, a zona pozniej powiedziala abym zwolnil bo glupio wyglada jak nam mercedesy i bmw z drogi zjezdzaja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak wrocilem do przelotowego 140 km/h to czulem sie jakbym sie wlokl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogolnie jednak nie polecam jazdy 180 km/h gdyz nie jest to zbyt komfortowe. Przy tej szybkosciu juz troche mi kierownica drzala.
__________________
Pozdrawiam,

Maciej Budzyński
[ Ford Fusion Elegance - Magnum Grey ]
maciekb jest offline  
Stary 26-10-2004, 09:52   #30
Dj Brabus
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-07-2004
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 1999
Postów: 404
Domyślnie

Cytat:
Napisał misiek
Panowie, nie ekscytujcie sie tak. Ford Polska zapewne podaje wartosci rzeczywiste, a my tu mowimy o licznikowych ktore jak wiemy zawsze sa inne od tych pierwszych i zawsze zawyzone
Napewno misiek masz rację - chociaż jak miałem swoje poprzednie autko (Citroen Xsara) i producent podawał katalogowe 170 km/h (1.4, 75 KM), to faktycznie więcej niż 170 km/h na autostradzie jechać już nie chciała! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dopiero po "wyczyszczeniu" i odetkaniu wydechu (tłumik przelotowy i strumienica) oraz po zamontowaniu stożka, auto zaczęło jeździć i podchodzić z prędkością maksymalną pod prawie 185 km/h!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Okres wyścigów zakończył się jednak w moim życiu i teraz podróżowanie do 130 km/h w spokojności wystarcza (a nawet fascynuje - przy delikatnym obchodzeniu się z gazem w moim Fusionie, to symboliczna "setka" wystarcza na bardzo długi okres!! 8-) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Dbajcie o siebie i innych!!

Grzegorz Skarbek

www.autogaleria.pl
Dj Brabus jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.