Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2005, 18:51   #21
chromol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-07-2004
Skąd: śląsk
Postów: 290
Domyślnie

u mnie na początku także wsteczny czasami ciężko wchodził. obecnie się chyba wyrobił i zapomniałem o tym kłopocie. a mechanicy jak zaczną kopać to jeszcze coś innego zepsują. lepiej, jak nie trzeba, nie oddawać auta do ASO.

__________________
artur=chromol (dla wtajemniczonych)
czy teraz będzie już normalnie
co ja robię, rozum mi chyba odebrało i świadomie wolności się pozbywam
chromol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2005, 22:02   #22
Pulsar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2004
Postów: 32
Domyślnie

Mozna na sposob wrzucac jedynke, ale nie poto sie wzdaje tyle kasy na auto zeby tak dzialalo. niedlugo bedzie zlapac sie za ucho i stanac na jednej nodze.... jak na razie chyba jestem na dobrej drdze do wymianz skrzyni...

Pozdrawiam

Pulsar
Pulsar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2005, 22:00   #23
szeski
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2004
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Benzyna/LPG
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie

Wymienili mi pompe!!! 8-) Bylem w serwisie w Berlinie. Chcieli tylko dowod rejestracyjny i na jego podstawie uznali gwarancje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) Zadnyk ksiazek serwisowych czy czegos takiego... Szybko i bez problemow. Zobaczymy jaka pompe mi wlozyli - mam nadzieje, ze pochodzi do tych 250 tys. KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba zaczne korzystac tylko z serwisu w niemczech, choc mam nadzieje, ze nie bede juz wcale musial Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do biegow, to (odpukac w nie malowane) nie moge na razie narzekac. W kazdym razie od 21 tys km nic sie nie zmienilo... Wsteczny nie wchodzi tylko wtedy, gdy samochod sie toczy (czyzby calkowity brak synchronizacji?!?!?), ale jak juz sie zatrzyma, to zazwyczaj wchodzi od razu. Zdarza sie jednak czasami, ze musze wrzucic na luz i puscic sprzeglo zeby wrzucic wsteczny co na szczescie nie jest zbyt uciazliwe.

Pozdro
Szeski
szeski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2005, 23:32   #24
adam33
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2005
Skąd: bydgoszcz
Postów: 35
Domyślnie pompa wodna cd

witam - u mnie po 8 tys pompa w. wydawala dziwne odglosy - dokladnie caly czas w okolicach paska bylo slychac jakies szurania , samochod byl na gwarancji wiec wymienili w ciagu jednego dnia - ps przedni schowek zepsol sie po roku uzytkowania samochodu - tez wymienili bez problemu
adam33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2005, 12:50   #25
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

A czytaliście, co jest w instrukcji na temat wstecznego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ze względu na brak synchronizatora przed wrzuceniem tego biegu należy wrzucić luz i dopiero (teraz dokładnie nie pamiętam) po 3-5sek. wcisnąć sprzęgło i wrzucić wsteczny. Szczerze mówiąc to na prawdę działa. Jeżeli zaraz po zmianie z 1 chcę wrzucić wsteczny, to czasami jest ciężko i zazgrzyta. Natomiast kiedy wrzucę luzik i poczekam chwilke to - no problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2005, 20:03   #26
adam33
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2005
Skąd: bydgoszcz
Postów: 35
Domyślnie wtseczny bieg

Cytat:
Napisał Rafi ABC
A czytaliście, co jest w instrukcji na temat wstecznego :!: :?: Ze względu na brak synchronizatora przed wrzuceniem tego biegu należy wrzucić luz i dopiero (teraz dokładnie nie pamiętam) po 3-5sek. wcisnąć sprzęgło i wrzucić wsteczny. Szczerze mówiąc to na prawdę działa. Jeżeli zaraz po zmianie z 1 chcę wrzucić wsteczny, to czasami jest ciężko i zazgrzyta. Natomiast kiedy wrzucę luzik i poczekam chwilke to - no problem ;)
tylko ze przez pierwsze pare miesiecy wsteczny dziala normalnie a dopiero potem gorzej - wiem ze czesto wsteczny bieg przestaje dzialac normalnie jak podczas stania w korkach trzyma sie jednoczesnie sprzeglo i wrzucony pierwszy bieg
adam33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2005, 07:26   #27
popo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Skąd: Śląsk
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie

Witam,

Siadła pompa wody w mojej fuzji po przebiegu 13 kkm!
Po tym, co przeczytałem, boję się, że po wymiance znowu tak będzie, a niestety gwarancja się powoli kończy.....
Zastanawiam się, czy jest jakaś wadliwa seria tych pomp, czy wszystkie sa kiepskiej jakości. Ale tego pewnie ASO mi nie powie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W każdym razie, to chyba jest plaga z tymi pompami. Mechanik w ASO od razu rzucił hasło "pompa" - nawet sie specjalnie nie przysłuchiwał. Ciekaw jestem, czy są to te same pompy co w Zetecach.

Czy wymieniany na gwarancji element jest własnością ASO, czy tez moge go zażądać?
Ciekaw jestem, czy na takie wymieniane elementy jest osobna gwarancja?

Jestem troche nie w sosie, bo poprzednio jeździłem ticolem. "Auto" chodziło bezawaryjnie choć o nie prawie wogóle nie dbałem. No cóż, pożyjemy zobaczymy.....

Dzięki za wszelkie info
__________________
popo
Fusion 1.4 16V FX
popo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2005, 09:37   #28
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał popo
Czy wymieniany na gwarancji element jest własnością ASO, czy tez moge go zażądać?
Wymieniane elementy na gwarancji są własnością serwisu. Nie mozesz zabrać, chyba , ze jak poprosisz to Ci dadzą, ale wątpię.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2005, 14:13   #29
popo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Skąd: Śląsk
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slawko
... chyba , ze jak poprosisz to Ci dadzą, ale wątpię.
No nic, zapytam o to.

A tak przy okazji. Mam nadzieję, że aso fordowskie nie biorą przykładu z fiata i nie montują podzespołów drugiej świeżości. To tak a propos kolegi coma, któremu po 3 kkm pompa wysiadła po raz drugi.
__________________
popo
Fusion 1.4 16V FX
popo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2005, 16:42   #30
Davo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2005
Skąd: Hajnówka/Grodzisk Mazowiecki
Model: focus,transit,mondeo,fiesta
Silnik: 1,8tdci.2,4di.2,0tdci,1,25pb
Rocznik: 07.01.03.06
Postów: 186
Domyślnie

Witam patrzac na wasze opisy w sprawie pompy wodnej dochodze do wniosku ze ta dolegliwosc zaczyna sie w moim aucie bo ostatio jak go nagzalem to zaobserwowalem male popiskiwanie tyle ze ja najezdzilem ponad 50000km.Pozdrawiam
Davo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.