Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2005, 09:09   #31
popo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Skąd: Śląsk
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie

Byłem, wymieniłem, wyjechałem....
(mowa o pompie cieczy chłodzącej).
Zagadnąłem w ASO, co jest z tymi pompami i faktycznie z rozmowy wynikało, że pompy mają tendencję do wydawania pisków itd.
Serwisant powiedział, że niby nie jest to zacieranie się łożysk pompy, lecz jej nieciekawe rozwiązanie kontrukcyjne -smarowanie łozysk czy cosik tam.
Nie wiem, co o tym sądzić.
Pewnie ta moja nowa pompa też jest skonstruowana wadliwie.

Słuchajcie, była to moja pierwsza naprawa gwarancyjna. Pytałem czy dostanę gwarancję na nową pompę (albo w przyszłości na inny dowolny podzespół). W odpowiedzi usłyszałem, że FORD nie daje gwarancji na podzespoły wymieniane w okresie gwarancji samochodu!
Czy to jest prawda? Czy dałem się wyrolować?

Taka sytuacja oznacza, że jesli dokonam naprawy w ostatnim dniu mojej gwarancji na samochód, to nazajutrz nie mam żadnej gwarancji, nawet na to, co było robione dzień wcześniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))

__________________
popo
Fusion 1.4 16V FX
popo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2005, 11:24   #32
coma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2004
Skąd: Zabrze
Postów: 30
Domyślnie gwarancja

to co ci powiedzieli a ASO to bzdura ja tu mam na piśmie od forda:

"Szanowny Panie,

Z przykroscia przeczytalismy o powtornej awarii pompy wody w Panskim samochodzie. Pragniemy przypomniec, ze na wymienione czesci obowiazuje 2-u letnia gwarancja na czesci. W przypadku jakichkolwiek watpliwosci prosimy o kontakt z serwisem.

Z powazaniem

Anna Bruj
Ford Polska Sp. z o.o."

to myślę że to dość rozjaśnia sprawe i może warto zapoznać ASO z tą sprawą jak to jest faktycznie

FF1,4 16V Vitro 2003
coma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2005, 17:20   #33
conman
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-01-2005
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 48
Domyślnie

Myslalem ze moze mnie to ominie, ale niestety dolączylem do grona. Wymiana pompy przy 17kkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Czekam na pompe, maja sprowadzic z Niemiec. Koles w ASO powiedzial, ze nowa seria pomp jest poprawiona, ale mowil to z malym przekonaniem... zobaczymy



pozdr.
conman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2005, 14:58   #34
kaszpir
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-07-2004
Postów: 1
Domyślnie

Ja już jestem po 2 wymianach pomp. To charakterystyczne popiskiwanie to sprawka złego smaru użytego przez Forda ale to jest wiadome od niedawna. Pompy wymieniałem w Bytomiu GKG Cars i 2 razy diagnoza była słuszna ale za 1 razem nie wiadomo było że to smar w pompie. Pozdrawiam
kaszpir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2005, 19:08   #35
coma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2004
Skąd: Zabrze
Postów: 30
Domyślnie pompa i nowy płyn

byłem drugi raz w serwisie i tan pokazali ni wytyczne z forda że muszą płyn wymienić na taki o zwiększonej gęstości, no i zrobili i narazie cisza ciekawe








FF 2003 1,4 16V Vitro
coma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2005, 07:51   #36
MDariusz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-01-2005
Postów: 2
Domyślnie

Mam FF r. 2003. We wrześnim kończy mi się gwarancja. Przebieg ok. 34000. Wizyty w servisie co 2-3 miesiące (AUTO NOBILE - W-wa). Wymienine po wielkich bojach: plastikowy trójkąt za lewym lusterkim - 3 razy - ostatni założyłem osobiście, pompa wodna - jak w opisach, pompa wspomagania układu kierowniczego - jeżeli słyszycie męczące "buczenie" na postoju (można poruszać kierownicą - oczywiście przy włączonym silniku) to po wymianie tego elementu zapanuje błogi spokój (FABIA ma lepsze rozwiązanie), opisywane problemy ze skrzynią ustąpiły po wymianie sprzęgła, stuki pod konsolą (deską rozdzielczą) niemożliwe do zlokalizowania przez servis wydawane są w miejscu połączenia elementów kanału wentylacyjnego (nawiewu od strony pasażera) z jego odpowiednikiem w desce rozdzielczej - na nierównościach wyskakuje z dość skromnego kołnierza, uwaga - może wyciekać olej ze skrzyni biegów przy wybieraku (pod plasikową osłoną na dole skrzyni biegów) to tylko "zimering". W chwili obecnej wszystko jest OK. Samochód na 4.5. Walka z servisem trochę odebrała mi radości z jego posiadania - skargi nic nie dają, odpowiedzi centrali na problemy zgłaszane w ramach łączności z klientem - brak!! Są gorsi od FIATA, zarozumiali itp. Sam jestem po samochodówce więc porażał mnie czasami brak ich profesjonalizmu i robienie z klienta balona, szczególnie dotyczy to tzw. doradców servisowych. Zrobiło się przyjemniej dopiero po rozmowach z Gościem (Grzegorz R.), który czuje technikę i potrafi przekazać uwagi użytkownika mechanikowi. Myslę jeszcze o wymianie cewki zapłonowej - FORD przyznał się do jej wady (montowane do 2005 r). Muszę jeszcze zlokalizować dziwne świerszczenie za lewym tylnym nadkolem, a później - czas tuningu.
Pozdrawiam - DM
MDariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2005, 08:37   #37
coma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2004
Skąd: Zabrze
Postów: 30
Domyślnie zapytanko MDariusz

piszesz że ford przyznał sie do wadliwych cewek gdzie można to sprawdzić albo jak?
u mnie stuki z przodu były spowodowane luźnym mechanizmem wycieraczek czy u ciebie taż sprawdzali?
coma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2005, 08:24   #38
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

Cytat:
Napisał coma
były spowodowane luźnym mechanizmem wycieraczek
Czy ktoś może wie, jak dostać się do mechanizmu wycieraczek i sprawdzić, czy nie jest luźny? Podejrzewam, że cały mechanizm jest na podszybiu, jednak jestem ciekawy czy można wykryć potencjalne luzy bez demontażu zbyt dużej ilości elementów. Do ASO nie chce mi się jechać...nie mam nerwów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2005, 14:41   #39
popo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Skąd: Śląsk
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie

U mnie wycieraczka odpadła podczas jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. !!!
Z nieba leje żabami a tu nagle brzdęk i wycieraczka wyleciała w powietrze.

Radzę wszystkim, którzy słyszą stuk wycieraczek, by spradzili, czy nie poluzowała się śruba mocująca pod plastikowym/gumowym kapturkiem.
Luźna wycieraczka może zniszczyć aluminiowe "ząbki" pod śrubą
__________________
popo
Fusion 1.4 16V FX
popo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2005, 20:15   #40
Stanisław
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-02-2005
Postów: 12
Domyślnie

Pompa w układzie chłodzenia Fusiona jest smarowana płynem z układu chłodzenia. W przypadku zbyt dużego rozcieńczenia /koncentratu/ mogą być gwizdy ze strony pompy. Ford zalecił ASO zwiększenie stężenia / gęstości / płynu. Było do -30 stopni, teraz do -35.
Stanisław jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.