Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2011, 21:00   #1
ReS182
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Ford S-max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Witam!!

Otóż posiadam Maksia z 2008 roku.Chciał bym do niego dołożyć jakieś fajne światła do jazdy dziennej (najlepiej LED).Nie mam pojęcia jak się za to zabrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Może jakieś wskazówki?

Pozdrawiam Maciek. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ReS182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 21:17   #2
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Ja tez mam zamiar założyć ledy, ale czekam do wiosny auto stoi pod chmurką, mam komplet zdemontowany z poprzedniego auta.
NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 18:30   #3
estor12
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: P-ń
Model: s-max
Silnik: 2.00
Rocznik: 2006
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Ciekawi mnie czy ktoś z was to zrobił z jakim skutkiem. Może zdjęcia i koszt ?
estor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 23:38   #4
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał ReS182 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!!

Otóż posiadam Maksia z 2008 roku.Chciał bym do niego dołożyć jakieś fajne światła do jazdy dziennej (najlepiej LED).Nie mam pojęcia jak się za to zabrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Może jakieś wskazówki?

Pozdrawiam Maciek. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest trochę tego na allegro ale najlepsze były by takie same jak są w zderzaku w nowym modelu , ( trochę wycinki i gotowe ) ciekawe ile stoją i czy oprucz serwisu są gdzieś dostępne i w jakiej cenie ? czy ktoś słyszał?...
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2011, 15:44   #5
roger
ford::average
 
Avatar roger
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Wroclaw
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 154
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

w zeszłym tygodniu widziałem na All... oryginalny komplet - 450 zł sztuka z 14-to dniową gwarancją.
roger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2011, 16:48   #6
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Tu są takie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Dinar ; 20-01-2011 o 16:52
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 23:43   #7
pxl
ford::average
 
Avatar pxl
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-02-2008
Skąd: Poznań
Model: S-max Titanium+ DVD 7"
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: '06 i nadal jeżdzi! :)
Postów: 164
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Dinar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu są takie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przymierzałem się do takich (lub bardzo podobnych z homologacją).
Chcąc się zastosowac do zaleceń dot. miejsca zamontowania:
* symetrycznie rozmieszczone
* nie niżej niż 25cm od nawierzchni drogi i nie wyżej niż 150 cm
* nie dalej niż 40cm od bocznej krawędzi auta
* minimalny odstęp między światłami to 60 cm
Nasuneły mi się nast. spostrzeżenia:
- owe zalecane miejsca w S/Max'ie przed FL wypadają na znacznym skosie zderzaka -co wymusza specyficzną budowę takich LED'ów - strumień światła powinien byc skierowany pod kątem (ok. 35-40 st. odchylenia od linii prostopadłej do tylnej ścianki LED'a).
Przyglądałem się również oryginalnym LED'om (na szrocie) do modelu 2010/FL - mają właśnie taką budowę że świecą pod kątem. (a ceny powalają na kolana...)
Jeśli ktoś z Was -forumowiczów natrafił w swoich poszukiwaniach na nieoryginalne LED'y o takiej właśnie budowie - proszę o infoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
XPrzemo

Ostatnio edytowane przez pxl ; 22-01-2011 o 01:33
pxl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 09:56   #8
Rafek_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 1.8 tdci 125kuni
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

No i pxl temat pozamiatal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jaka jest cena oryginalnych?
Rafek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 10:58   #9
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie

Cytat:
Przymierzałem się do takich (lub bardzo podobnych z homologacją).
Chcąc się zastosowac do zaleceń dot. miejsca zamontowania:
* symetrycznie rozmieszczone
* nie niżej niż 25cm od nawierzchni drogi i nie wyżej niż 150 cm
* nie dalej niż 40cm od bocznej krawędzi auta
* minimalny odstęp między światłami to 60 cm
Nasuneły mi się nast. spostrzeżenia:
- owe zalecane miejsca w S/Max'ie przed FL wypadają na znacznym skosie zderzaka -co wymusza specyficzną budowę takich LED'ów - strumień światła powinien byc skierowany pod kątem (ok. 35-40 st. odchylenia od linii prostopadłej do tylnej ścianki LED'a).
Przyglądałem się również oryginalnym LED'om (na szrocie) do modelu 2010/FL - mają właśnie taką budowę że świecą pod kątem. (a ceny powalają na kolana...)
Jeśli ktoś z Was -forumowiczów natrafił w swoich poszukiwaniach na nieoryginalne LED'y o takiej właśnie budowie - proszę o infoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
XPrzemo
O to....to właśnie znalazłem coś takiego i niedrogiego sprzedawca zapewnia że ( można regulować kąt świecenia ) czy ktoś ma takie załozone? .......[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

chyba że ktoś chce używane orginały .

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tylko czy nie za drogo ?.
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 10-08-2012 o 07:49 Powód: Nie piszemy postów pod rząd.
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 20:30   #10
kalachan
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: małopolska
Model: s-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Witam
Alternator w s-maxie ma sporo pracy, więc tej jesieni zakupiłem ledy do jazdy dziennej. Najpierw miały one profil prosty, lecz po przymiarkach okazało się że ich montaż w kratce wlotu powietrza chłodnicy (dolne skrajne pola kratki) to po pierwsze będzie za mały rozstęp od wew. krawędzi LED-ów, po drugie wygląda trochę tandetnie i już z daleka wiadomo że to samoróbka.
W miejscu, które wybrałem gdyż na mój gust wydawało się najlepsze, lampy o prostym profilu nie pasowały. Były za długie w stosunku do wytłoczenia, a co ważniejsze montaż w miejscu krzywizny i zgodnie z nią powoduje że świecą poza osią samochodu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. UF, ale mi się napisało dobra teraz prościej: ledy mają mocno skupione światło, a to powoduje że lampy LED o prostym profilu musimy montować w miejscach prostopadłych do osi samochodu bo inaczej kierowca jadący z przeciwka nie zobaczy naszych świateł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wybaczcie , ale miałem cholernie ciężki tydzień i dlatego wena do pisania jest tragiczna.
Mi udało się wymienić na takie z profilem zaokrąglonym i mogłem zamontować tam gdzie wydawało się to najlepsze

Kolejna sprawa to podłączenie takich LED-ów. Ten typ, który posiadam przynajmniej nie sieje zakłóceniami w pasmach radiowych, i można dalej używać radia w naszym samochodzie. Przestrzegam przed kupnem jakiejś tanizny z allegro.
Lampy, które kupiłem mają własny przekaźnik dzięki czemu " rach ciach" powinniśmy je podłączyć i sie cieszyć ......................
G...... prawda
Może i tak jest w Małym Fiacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nie w fordzie z szyna CAN podłączenie żółtego przewodu do świateł pozycyjnych powoduje:

- wyłączone światła pozycyjne i mijania (krótkie ) Nie pełne świecenie Lamp LED + komunikat o błędach podawany przez komp.
- Włączenie pozycyjnych lub mijania ( dzienne LED-y winny zgasnąć, po to jest żółty przewód) ledy migają niczym radiowóz policji.

Oczywiście sposobem na to wszystko okazała się metoda znana z czasów 126P czyli:osobny przekaźnik za około 6zł ( numeru nie pamiętam)
Maska i zderzak w moim s-maxie są mocno poobijane od kamieni taki już kupiłem. Lakiernik na wiosnę umówiony,dlatego wycinałem otwory w zderzaku pod ledy i ryzykowałem bo w razie jakby efekt był "Fo-pa" to można to naprawić
O założeniu lamp LED decydowały względy wyłącznie praktyczne.

Jesli uda sie włożyć zdjęcia to efekt jest taki:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMGknknk_2649.JPG (77.0 KB, 4081 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_mimo2661.JPG (60.0 KB, 4186 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_266ubuu4.jpg (22.3 KB, 4097 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMGynbb_2669.JPG (88.3 KB, 4315 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kalachan ; 23-01-2011 o 08:25
kalachan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.