Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2014, 13:33   #1
slaweek
ford::advanced
 
Avatar slaweek
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MK2 (sprzedany) Ford S-MAX, Ford Edge polift
Silnik: 1.9 TDI, 2.0 TCDI
Rocznik: 2001, 2007
Postów: 333
Domyślnie Diagnostyka poduszek silnika

Witam, proszę o poradę jak zdiagnozować uszkodzenie poduszek silnika (wszystkich) mam delikatne drganie karoserii na biegu jałowym (od razu piszę, żę nie ustępują po wciśnięiu gazu) i nie wiem czy to poduszki czy może problem z wydechem.


Ostatnio edytowane przez slaweek ; 02-10-2014 o 13:38 Powód: zły temat
slaweek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2014, 13:42   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Diagnostyka poduszek silnika

Poduszki silnika nigdy nie psują sie wszystkie od razu. Wystarczy wykryć która uszkodzona, wymienic i dalej spokój. Trzeba również obejrzeć poduszkę od skrzyni biegów.
Do ustalenia która poduszka, potrzebne są dwie osoby, na pracującym silniku jedna osoba, najlepiej ty siedzi za kierownicą, pozamykane okna, maska silnika otwarta, a kolega napina ręcznie, najlepiej w rekawicach silnik w jedna stronę i trzyma chwile, póżniej w drugą strone. Ty siedząc w środku powinieneś usłyszeć zmieniające lub zanikające drgania. Przy naprężeniu po jeżeli dżwięk niknie, to po przeciwnej stronie poduszka jest do wymiany.
Najczęściej siadają poduszki na których wisi silnik na wprost od rozrządu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2014, 13:48   #3
slaweek
ford::advanced
 
Avatar slaweek
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MK2 (sprzedany) Ford S-MAX, Ford Edge polift
Silnik: 1.9 TDI, 2.0 TCDI
Rocznik: 2001, 2007
Postów: 333
Domyślnie Odp: Diagnostyka poduszek silnika

Super dzięki. Widziałem filmik w necie jak naprawić taka poduszkę. W sobotę biorę się za robotę. Dzięki.
slaweek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2014, 14:29   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Diagnostyka poduszek silnika

Raczej poduszki się nie naprawia, tylko wymienia. Ale jak się uprzesz ,to Polak wszystko potrafi. Sam jeżdżę już 3 lata na poduszce zregenerowanej osobiście sposobem chałupniczym, tą od strony rozrządu. Łatwy dostęp, i operacja mało skomplikowana.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2014, 10:43   #5
slaweek
ford::advanced
 
Avatar slaweek
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MK2 (sprzedany) Ford S-MAX, Ford Edge polift
Silnik: 1.9 TDI, 2.0 TCDI
Rocznik: 2001, 2007
Postów: 333
Domyślnie Odp: Diagnostyka poduszek silnika

Właśnie o tej poduszce mówię. Nie miałem czasu się tym zająć ale w sobote staję do roboty.

Bump:
Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej poduszki się nie naprawia, tylko wymienia. Ale jak się uprzesz ,to Polak wszystko potrafi. Sam jeżdżę już 3 lata na poduszce zregenerowanej osobiście sposobem chałupniczym, tą od strony rozrządu. Łatwy dostęp, i operacja mało skomplikowana.
Jakie miałeś objawy?
slaweek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2014, 16:38   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Diagnostyka poduszek silnika

Ponieważ guma w poduszce siadła, metalowa część dotykała do podłużnicy, w kabinie było słychać i czuć drżenie całego pojazdu na wolnych obrotach. W czasie szybkiej jazdy zanikało. Pomyślałem, podłożyłem gumy, aby metalowe części nie dotykały do siebie, i jest dobrze. Czekam, aż mi wpadnie niedrogo taka używana ale dobra poduszka, bo ceny nowej zaporowe.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 18:45   #7
slaweek
ford::advanced
 
Avatar slaweek
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MK2 (sprzedany) Ford S-MAX, Ford Edge polift
Silnik: 1.9 TDI, 2.0 TCDI
Rocznik: 2001, 2007
Postów: 333
Domyślnie Odp: Diagnostyka poduszek silnika

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponieważ guma w poduszce siadła, metalowa część dotykała do podłużnicy, w kabinie było słychać i czuć drżenie całego pojazdu na wolnych obrotach. W czasie szybkiej jazdy zanikało. Pomyślałem, podłożyłem gumy, aby metalowe części nie dotykały do siebie, i jest dobrze. Czekam, aż mi wpadnie niedrogo taka używana ale dobra poduszka, bo ceny nowej zaporowe.
Mozesz zrobic fotki gdzie podkladales i jakie gumy?
slaweek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2014, 13:37   #8
jagd
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-05-2006
Skąd: Poznań
Model: S-Max, B-Max, Kuga
Silnik: 2.0TDCI, 1.0, FHEV 2.5
Rocznik: 16, 16, 24
Postów: 52
Domyślnie Odp: Diagnostyka poduszek silnika

Hm.. U mnie łapa od strony rozrządu chlapnęła olejem i straciła swoje właściwości. Nie było co regenerować... 250 pln.
__________________
Samochody służą do tego, by podwozić nimi rower.
jagd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2014, 13:27   #9
bazyleks
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 12-01-2013
Model: S MAX
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Diagnostyka poduszek silnika

U mnie czuć było silne drgania na drążku zmiany biegów, kierownicy i całej budzie, więc wymieniłem dolną poduszkę. Montowana jest do podłużnicy za pomocą dwóch śrub 15. Niestety po podlewarowaniu silnika i odkręceniu śrub okazało się, że poduszka nie chce się wysunąć. Ja poradziłem sobie w ten sposób, że odkręciłem łapę górnej poduszki od strony rozrządu (dwie śruby 15, warto zaznaczyć pierwotne umiejscowienie flamastrem) i odsunąłem delikatnie silnik do przodu. Po wymianie wszystko powróciło na swoje miejsce. Drgania zmalały ale do ideału trochę brakuje - być może ten typ tak ma. Wcześniej wymieniałem poduszkę skrzyni pod filtrem powietrza. Poduszka silnika przy rozrządzie wydaje się dobra, nie czuć drgań na łapie, czyli są amortyzowane.
Mimo wymiany dolnej poduszki na oryginalną tam właśnie czuć największe drgania przenoszone na podłużnice.
bazyleks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 13:07   #10
marecki6
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Smax
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 62
Domyślnie Odp: Diagnostyka poduszek silnika

bazyleks mam podobny problem tzn na biegu jałowym mam drgania ale odczuwalne nie tyle na kierownicy co na podłodze, drążku zmiany biegów i po dosunięciu łydek do siedziska fotela czuć też drgania na fotelu .... mechanik nie stwierdził uszkodzeń poduszek a jedynie zauważył że dolna poduszka jest dość miękka więc może nie tłumić tak dobrze .... jeżeli dobrze rozumiem chodzi o tą poduszkę :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

wymieniał ktoś ten element ? jakie skutki ?
marecki6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.