Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2016, 21:34   #41
lukaszair
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-09-2016
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo mk3 lift
Silnik: 1.8 SCI
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?

Szczesliwy posiadacz Mondeo 1.8 sci jak dla mnie spoko furka nie mam pojecia skad te negatywne komentarze sie wziely cichutki elastyczna 6 biegowa skrzynia i spore przyspieszenie wyczuwalne od 4 tys obrotow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lukaszair jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2016, 16:20   #42
cobrags500
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 24-05-2015
Skąd: Przasnysz
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 SCI
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?

No to przyspieszenie jest zauważalneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cobrags500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2016, 19:24   #43
Sysiek90
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-11-2016
Skąd: Pisz
Model: FORD MONDEO
Silnik: 1.8 16V SCi LIFT
Rocznik: 2005
Postów: 6
Smile Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?

Witam wszystkich jako powiedzmy "szcześliwy" posiadacz Forda Mondeo 1.8 16V SCi z 2005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zaznaczyłem specjalnie "szczęśliwy", gdyż jak do tej pory dał mi popalić w kość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Autko zakupiłem z Niemiec, pierwszy właściciel w Polsce, oryginalny przebieg 116 000 tys. potwierdzony TUVami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I tak w skrócie, autko posiadam 2 miesiące, przez miesiąc blisko u mechaników był. Mianowicie, autko raz odpalało raz nie, choinka na desce rodzielczej. Coś mi rozładowywało akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W salonie forda nikt nie potrafił zdiagnozować usterki.. długo to wszystko trwało a ostecznie okazało się, że winowajcą był alternator, po którego wymianie odpala bardzo dobrze, ładowanie przy zgaszonym silniku między 12,4-12,8, przy odpalonym między 14-14,4 (chyba dobre, co ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dodatkowo widać było przygaszanie świateł przy gazowaniu, zewnętrzych, jak i wszystkich urządzeń w środku (radio, klima, deska rozdzielcza). Obecnie po wymianie alternatora problemy zniknęły. Ale proszę o dwie porady... Mianowicie czuję, że autko minimalnie szarpie podczas jazdy (czuć przy jeździe do 70km/h) i jakby chwilowo brakowało mu mocy po wciśnięciu pedału, jakby po chwili załapywał, i druga sprawa, gdy radio gra dosyć głośno, widać jakby minimalnie przygaszał się w radiu wyświetlacz - czy może to być jakaś sprawa elektryczna z radiem? Jakieś zwarcie gdzieś na kablach. A i ostatnie pytanie odnośnie podgrzewanych siedzeń, też ta macie, że posiadacie przełącznik góra, środek (chyba wtedy wyłączone) i dół? Co grzeje góra a co dół Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Witam jeszcze raz wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sysiek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2016, 16:29   #44
cobrags500
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 24-05-2015
Skąd: Przasnysz
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 SCI
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?

Witam. U mnie w SCI podczas jazdy miga podświetlenie zegarów i radia oraz światła. Po wjechaniu w kałużę wszystko mi przygasa razem ze światłami i po chwili już jest dobrze. Czasami zapiszczy pasek. Myślę, że to wina regulatora napięcia no i chyba pasek albo rolki do wymiany.Też mi delikatnie szarpie na każdym biegu przy jeździe w granicach 2tys obrotów. Też nie wiem co to może być. Myślałem, że to świece i je wymieniłem sam. Przez około 1 dzień było dobrze a później wróciło. Daj znać jak zdiagnozujesz co to może być. Ja podejrzewam wtryski. Odnośnie siedzeń to ja w swoim mam podgrzewane i chłodzone przednie fotele. Jak daje do góry to świeci się na czerwono (wtedy grzeje) a jak w dół to świeci na niebiesko (wtedy chłodzi).
cobrags500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2016, 16:47   #45
Sysiek90
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-11-2016
Skąd: Pisz
Model: FORD MONDEO
Silnik: 1.8 16V SCi LIFT
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?

Do cobrags500 - odnośnie tego migania o którym pisałem i o którym Ty też piszesz - pamiętaj nie wymieniaj tylko regulatora napięcia, w Polsce są tylko zamienniki, które bardzo krótko działają, za chwile problem wraca.. Wymiana alternatora - na używany (sprawdzony) sprawiła, że miganie zniknęło.. Odnośnie lekkiego szarpania - problem po poradzie mechanika zniknął, mianowicie tankowałem do tej pory na stacjach średniej jakości, nasze autka są bardzo wrażliwe na benzynie, kilka dni temu zatankowałem na BP i problem całkowicie zniknął, przejechałem w tym czasie w różnych warunkach ok. 500 km i problem całkowicie zniknął..
Sysiek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2016, 17:03   #46
cobrags500
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 24-05-2015
Skąd: Przasnysz
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 SCI
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?

Cytat:
Napisał Sysiek90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do cobrags500 - odnośnie tego migania o którym pisałem i o którym Ty też piszesz - pamiętaj nie wymieniaj tylko regulatora napięcia, w Polsce są tylko zamienniki, które bardzo krótko działają, za chwile problem wraca.. Wymiana alternatora - na używany (sprawdzony) sprawiła, że miganie zniknęło.. Odnośnie lekkiego szarpania - problem po poradzie mechanika zniknął, mianowicie tankowałem do tej pory na stacjach średniej jakości, nasze autka są bardzo wrażliwe na benzynie, kilka dni temu zatankowałem na BP i problem całkowicie zniknął, przejechałem w tym czasie w różnych warunkach ok. 500 km i problem całkowicie zniknął..
Ja cały czas tankowałem na Orlenie. Od pół roku tankuje na BP, a już 4 baki wyjeździłem pb98 z BP i nie widzę różnicy. To chyba jednak nie paliwo. A może filtr paliwa, ale też szkoda mi w ciemno wymieniać bo jest drogi. Dziwne, że nie pokazuje żadnego błędu. Szarpanie pojawia się przy równej jeździe w granicach 2tys obrotów no i mam wrażenie że nie przyspiesza równomiernie tylko stopniowo i tak jakby trochę mulił. Nie wiem co to może być na razie tak jeżdżę może coś wyjdzie w końcu.
cobrags500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 21:22   #47
Sysiek90
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-11-2016
Skąd: Pisz
Model: FORD MONDEO
Silnik: 1.8 16V SCi LIFT
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?

Do cobrags500 - Wiesz co to nie wiem co poradzić mi zmiana paliwa na BP pomogła, w czwartek jadę trasę 1300 km i zobaczę jak to wygląda, też wymieniłem świecę ale chyba nie potrzebnie kompletnie, wtryski raczej nie wydają mi się żeby to były..
Sysiek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 19:49   #48
Sysiek90
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-11-2016
Skąd: Pisz
Model: FORD MONDEO
Silnik: 1.8 16V SCi LIFT
Rocznik: 2005
Postów: 6
Smile Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?

Do cobrags500 - Po przejechaniu 1500 km trasy, stwierdzam, że niestety minimalnie autko dalej szarpie mimo jak sądziłem "dobrej benzynki". Mamy jakieś pomysły o co chodzi?
Sysiek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2016, 20:10   #49
Sysiek90
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-11-2016
Skąd: Pisz
Model: FORD MONDEO
Silnik: 1.8 16V SCi LIFT
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?

Drodzy miłośnicy Forda, tak jak pisałem Cobras miałem ten problem z szarpaniem auta co Ty, i pojawił się kolejny problem. Wyskoczył mi check engine.. Okazało się, że padły wtryski na jednym cylindrze.. słabo.. przebieg 110 tys a po raz kolejny od 3 miesięcy u mechanika, ojjj męczące jest to autko w moim przypadku, a przed zakupem na stacji diagnostycznej ideał..
Sysiek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2019, 08:14   #50
AironMen
ford::beginner
 
Avatar AironMen
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 11-01-2019
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 SCi
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?

Cześć.
Temat wiem, że stary ale chciałem jednak wyrazić swoją opinię na temat tego silnika. Przejechałem tym autem jakieś ciut ponad 7000 km. Jedyne co w międzyczasie zrobiłem to wymiana świec, jednej z cewek i czyszczenie układu dolotowego. Poza tym silnik bardzo fajnie się sprawuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spalanie średnie na tą chwilę to 7.75l/100km (Najniższe: 6.7l/100km, najwyższe 9.9l/100km). Dynamika? Dla mnie wystarczająca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podsumowując: Jestem zadowolony z tego silnika mimo potencjalnych kosztów w razie, tfu tfu, jakichś awarii.
AironMen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.