Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2010, 18:24   #21
Quasi123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2010
Model: Mondeo MKIV
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: "przełącznik" pod gazem po pierwszym uruchomieniu

Kristof70: Nie mam HLA, a ten dźwięk to od niedawna jest. Tak jakby jakaś sprężynka odbijała. Zaobserwowałem go tylko podczas ruszania, tylko przy załączonym 1 biegu i tylko przy pierwszym puszczeniu hamulca, tj. kolejne przyhamowanie wykonane w bardzo krótkim czasie nie powoduje tego dźwięku. Z moich obserwacji wynika, że auto musi się zatrzymać całkowicie, by wystąpił ponownie. Deptanie hamulca na luzie nie przynosi również tego efektu dźwiękowego. Może ten hałas pochodzi jednak z innego źródła np. z przeniesienia napędu, bo ewidentnie związany jest z wrzuconym pierwszym biegiem.

Kipa: to masz ładne spalanie. Pozazdrościć. Jednak we Wrocławiu w godzinach szczytu nietrudno utknąć w korku, a wtedy wir w baku.
Pozdr

Quasi123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2010, 09:13   #22
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: "przełącznik" pod gazem po pierwszym uruchomieniu

Tak mi się przypomniało, że u mnie na początku przez jakieś 5 - 10 tyś km występowało stuknięcie przy ruszaniu. Nie wiem z czym to było związane, ale na szczęście minęło. Przejedź jeszcze kilka tyś km i też powinno się*ułożyć.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2010, 12:17   #23
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: "przełącznik" pod gazem po pierwszym uruchomieniu

Cytat:
Napisał Quasi123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A przy okazji małe pytanko do Leonzaw jeśli można, jako że ja podobnie jak Ty śmigam po Wrocku, to byłbym Tobie wdzięczny gdybyś pochwalił się ile po mieście spala Twoje cudo. Ja nie mogę zejść teraz poniżej 12,5l (w zimie 13,5l) na 100 km. Fakt, że robię krótkie 10 km przeloty często w korkach, ale mimo wszystko trochę dużo i to bez żyłowania silnika. Pozdr.
.
Wiesz co ja sporo śmigam w trasach ale jeżeli mam tylko po mieście, to faktycznie tyle mi pali ... już jakiś czas temu w innym poscie pisałem z jednym z usserów, który pisał że spalanie ma coś poniżej 8l (jeżeli dobrze pamiętam), że wg mnie to niemożliwe ... pamiętaj to jest wielkie ciężkie auto, no ruszając je co chwilę silnik musi trochę spalić no nie ma siły ... u mnie mniej więcej wygląda to tak:

miasto (korki, światła) - 12-13l - w zimie grzeje sie dłużej, ale latem znowu klima

trasa (bardzo spokojna jazda, ale nie zawalidroga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) - 9-10l
trasa (autostrada 160-180km) - 12-14l w zależności ile aut jest na drodze

Cytat:
Napisał Kipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma szans na niskie spalanie w takich warunkach .... Mnie w mieście pali 10 l/100km (teraz nie miałem dalszych tras i prawie pół baku wypaliłem z taką średnią), choć całą moja średnia jest dość niska, ale większość to dalsze trasy.
wg mnie Bytom jest bardzo podobny do Wrocka, nie wiem jak Ci sie udaje w mieście do 10l zejść ... a już ze średnią to mnie powalasz bo to oznacza że jeżeli w mieście nawet masz 10 to na trasie musisz schodzić poniżej 7l ... taki wynik to chyba diesle nie mają

Cytat:
Napisał Kipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jazda na odcinku 10 km to się dopiero silnik zagrzeje - czyli prawie cały czas na ssaniu, jak do tego dołożymy miasto, czyli ciągle na niskich biegach - dużo spalisz, mało ujedziesz.
no bez przesady, mi dosłownie po chwili pokazuje 90st nie wiem może ujadę 2-3 km max
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG

Ostatnio edytowane przez Leonzaw ; 22-04-2010 o 12:25
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2010, 13:07   #24
trend
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 benzyna 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: "przełącznik" pod gazem po pierwszym uruchomieniu

Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz co ja sporo śmigam w trasach ale jeżeli mam tylko po mieście, to faktycznie tyle mi pali ... już jakiś czas temu w innym poscie pisałem z jednym z usserów, który pisał że spalanie ma coś poniżej 8l (jeżeli dobrze pamiętam), że wg mnie to niemożliwe ... pamiętaj to jest wielkie ciężkie auto, no ruszając je co chwilę silnik musi trochę spalić no nie ma siły ... u mnie mniej więcej wygląda to tak:

miasto (korki, światła) - 12-13l - w zimie grzeje sie dłużej, ale latem znowu klima

trasa (bardzo spokojna jazda, ale nie zawalidroga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) - 9-10l
trasa (autostrada 160-180km) - 12-14l w zależności ile aut jest na drodze



wg mnie Bytom jest bardzo podobny do Wrocka, nie wiem jak Ci sie udaje w mieście do 10l zejść ... a już ze średnią to mnie powalasz bo to oznacza że jeżeli w mieście nawet masz 10 to na trasie musisz schodzić poniżej 7l ... taki wynik to chyba diesle nie mają



no bez przesady, mi dosłownie po chwili pokazuje 90st nie wiem może ujadę 2-3 km max
ja gdzieś tu wspominałem, udało mi się zejść do 7,3l na trasie Szczecin-Warszawa drogą krajową 10 (Piła, Bydgoszcz, Toruń, Płońsk) wg obliczenia - tankowanie do pełna przed ruszeniem w trasę w Szczecinie, tankowanie do pełna po przyjeździe do Warszawy.

w mieście po Warszawie 12, czasem 13 litrów. inaczej się nie da. kilka ostrych przyspieszeń mniej i trasa 30 minutowa, zamienia się w 45 minutową. trzeba walczyć o życie w tym mieście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trend jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2010, 15:02   #25
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: "przełącznik" pod gazem po pierwszym uruchomieniu

moze jak bym i jechał bardzo spokojnie w nocy to tak by wyszło, ale jadąc normalnie w dzień wyprzedzając, przyspieszając tam gdzie sie da to mi się nie udało zejść do takiego wyniku
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2010, 17:32   #26
Quasi123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2010
Model: Mondeo MKIV
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: "przełącznik" pod gazem po pierwszym uruchomieniu

Dzięki Leonzaw za odpowiedź. Wygląda na to, że spalanie mamy podobne, choć Ty pomykasz kombiakiem na 17 calowych felgach, a ja hatchbackiem na 16". Mam jednak niewiele ponad 10 kkm na blacie, więc może coś sie jeszcze poprawi jeżeli chodzi o spalanie, a dobrze by było gdyby jeszcze zrobił sie żwawszy. Na światłach to mi na pierwszych kilkudziesięciu / kilkuset metrach nawet Fabie itp. auta odjeżdżają. Pierwsze dwa biegi w naszych Mondeo, a zwłaszcza jedynka, to jakieś słabe są. Tak się czasami zastanawiam, startując spod świateł, czy to ci przede mną tak żyłują swoje maszyny i kręcą je na jedynce do czerwonego pola, czy to z moim Fordem cos nie teges. Pozdr.
Quasi123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2010, 20:52   #27
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: "przełącznik" pod gazem po pierwszym uruchomieniu

Wiem że tu o benzynkach ,ale ja miałem ostatnio rekord równe 10 l/100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz chyba zapowiada się podobnie , z tym że pedał gazu prawie cały czas na trasie w podłodze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2010, 18:09   #28
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: "przełącznik" pod gazem po pierwszym uruchomieniu

Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...no bez przesady, mi dosłownie po chwili pokazuje 90st nie wiem może ujadę 2-3 km max
OK, jeżeli chodzi o miasto, to faktycznie, jak postoisz na kilku światłach to się zaraz rozgrzeje.

Wczoraj wracalem z Płocka do Bytomia ok 300 km, ale nie przez Łódź, (takimi zadupiami Brzeziny) i zajęło mi to 4,5h i faktycznie na dwupasmówce nie szalałem (ok 120km/h wg licznika). Razem z trasą w tamtą stronę (tam przez Łódź) wyszło mi średnie 7,5 l/100km wg kompa (pod korek nawet trochę mniej, ale dystrybutor był czuły i może za wcześnie wybił), a średnia trasy 66 km/h.
Jak mało miasta i niema autostrad to się da oszczędnie pojechać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2010, 20:03   #29
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: "przełącznik" pod gazem po pierwszym uruchomieniu

tak sobie trafiłem na ten temat, moja pierwsza jazda z salonu i co utkwiło mi w pamięci ? dziwne mrowienie, drgania na pedale sprzęgła, to pierwsza rzecz jaka mi wpadła w oko, , takie dziwne to było nowy wóz, nowy model i jakieś drgania na pedale sprzęgła ? a teraz to nie wiem czy coś jest, czy już się przyzwyczaiłem, czy znikło, -nie odczuwam nic
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2010, 20:15   #30
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: "przełącznik" pod gazem po pierwszym uruchomieniu

Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz co ja sporo śmigam w trasach ale jeżeli mam tylko po mieście, to faktycznie tyle mi pali ... już jakiś czas temu w innym poscie pisałem z jednym z usserów, który pisał że spalanie ma coś poniżej 8l (jeżeli dobrze pamiętam), że wg mnie to niemożliwe ... pamiętaj to jest wielkie ciężkie auto, no ruszając je co chwilę silnik musi trochę spalić no nie ma siły ... u mnie mniej więcej wygląda to tak:

miasto (korki, światła) - 12-13l - w zimie grzeje sie dłużej, ale latem znowu klima

trasa (bardzo spokojna jazda, ale nie zawalidroga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) - 9-10l
trasa (autostrada 160-180km) - 12-14l w zależności ile aut jest na drodze



wg mnie Bytom jest bardzo podobny do Wrocka, nie wiem jak Ci sie udaje w mieście do 10l zejść ... a już ze średnią to mnie powalasz bo to oznacza że jeżeli w mieście nawet masz 10 to na trasie musisz schodzić poniżej 7l ... taki wynik to chyba diesle nie mają



no bez przesady, mi dosłownie po chwili pokazuje 90st nie wiem może ujadę 2-3 km max
a u mnie tak
Bydgoszcz tylko po miescie 10,9-11,3 l /100km
trasa dokładnie 920km jednym ciągiem 9,1 l/100km ale jechałem 170-200 km/h prawie do granicy z PL (czyli jakieś 700km)
wydaje mi się że jak pojadę normalnie w trasę (czerwiec-lipiec) to bedzie coś koło 7,8-8,5 l/100km.

co do tego dzwieku przy 1 ruszaniu nic takiego nie wystepuje u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.