Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2010, 21:19   #51
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Witam... kontynuuję mój problem opisany w tym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] poście tego tematu...
Dopiero dziś udało mi się dorwać wolnego klimiarza i:
kontrola ciśnienia w układzie - w granicach normy
no to wymiana czynnika.... i tu ZONK! odessany czynnik to około 250 ml !
więc zapakowano wymagane 750ml... odpalenie i klima działa! - to znaczy działała przez jakieś 15 sekund, bo za chwilę znów wydmuchiwane powietrze miało temp otoczenia ;(
Podłączenie do kompa - błędów brak.
A teraz najciekawsze: badanie szczelności (kontrast UV) - układ szczelny.
Proszę: pomóżcie radą, bo klimiarz chce lecieć po kolei: zawór rozprężny, osuszacz... "a później zobaczymy co dalej..."

Nie po to odkładałem na wakacje dla rodziny - by wysłać na wakacje rodzinę klimiarza...

Pozdrawiam, Grześ.

__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 21:29   #52
markopolus
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Skąd: Siedlce
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

klimiarz tez ma prawo jechac na wakacje. nie masz sprzetu i doświadczenia to płać. nie wszystie usterki dają sie rozpoznać od razu,nieraz potrzebna jest metoda prób i błedów.
markopolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 21:38   #53
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Cytat:
Napisał markopolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klimiarz tez ma prawo jechac na wakacje. nie masz sprzetu i doświadczenia to płać. nie wszystie usterki dają sie rozpoznać od razu,nieraz potrzebna jest metoda prób i błedów.
Sprzęt - to jedno....
Doświadczenie - drugie....
a uczenie się na mojej klimie i moim kosztem to trzecie...

Sprzęt = diagnostykę VAG robię sam.
Doświadczenia elektromechanicznego nie mam bo nie w tym kierunku się uczyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale nieskomplikowane naprawy czy wymiany podzespołów dokonuję sam.
A skoro ja nie wiem i 2. z kolei klimiarzy nie wie, to pytam szanownych Kolegów i Koleżanki - bo może ktoś miał podobny przypadek (ot - proste prawo forum) i mógłby pomóc podpowiadając jaka może być przyczyna...
__________________
Galuś Galasek Galunio

Ostatnio edytowane przez haggie73 ; 28-05-2010 o 21:40
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 22:14   #54
gumiskrosno
ford::average
 
Avatar gumiskrosno
 
Zarejestrowany: 31-10-2009
Skąd: Krosno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 145 AUY
Rocznik: 2001
Postów: 91
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Cytat:
Napisał haggie73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to wymiana czynnika.... i tu ZONK! odessany czynnik to około 250 ml !
więc zapakowano wymagane 750ml... odpalenie i klima działa! - to znaczy działała przez jakieś 15 sekund, bo za chwilę znów wydmuchiwane powietrze miało temp otoczenia ;(
Podłączenie do kompa - błędów brak.
A teraz najciekawsze: badanie szczelności (kontrast UV) - układ szczelny.
Proszę: pomóżcie radą, bo klimiarz chce lecieć po kolei: zawór rozprężny, osuszacz... "a później zobaczymy co dalej..."

Nie po to odkładałem na wakacje dla rodziny - by wysłać na wakacje rodzinę klimiarza...

Pozdrawiam, Grześ.
Nie wiem kto robił Ci badanie szczelności,ale z tego co pamiętam z opisów Twojego problemów to nie pierwszy raz w ostatnim czasie dobijałeś czynnika więc na zdrowy rozum gdzie on się podział skoro nie ma go w układzie???

Cytat:
Napisał markopolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klimiarz tez ma prawo jechac na wakacje. nie masz sprzetu i doświadczenia to płać. nie wszystie usterki dają sie rozpoznać od razu,nieraz potrzebna jest metoda prób i błedów.
Oczywiście,że ma ale niech zapracuje na to uczciwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gumiskrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 22:17   #55
Ryba77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Puławy
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2000.01.28
Postów: 150
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Poczytaj chłopie ten post, klimiarz to nie gość który kupił maszynę i wydaje mu się że to wystarczy. Zacznij od ciśnień!!!!!
Ryba77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2010, 20:48   #56
onkel2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2007
Skąd: podlaskie
Model: Galaxy TREND
Silnik: 1.9TDI AUY 143 PS
Rocznik: 2001
Postów: 35
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Otóż nie odpowiem na Twoje pytanie ale mogę opowiedzieć swoją historię.Otóż od 5 lat brykam swoją galą a od 3 lat co roku nabijam klimę. Otóż w tym roku postanowiłem położyć kres tym nabijaniom. Po wizycie u "KLIMIARZA" stwierdzono brak czynnika-czyli nic nowego jak co roku. Nabił mi układ azotem, odłączył kompresor no i ponowna wizyta za 2 dni z wynikiem-brak ciśnienia - czyli dziura. Poradził mi abym nabił jakies 300gr czynnika plus kontrast. Tak też zrobiłeme no i po 4 dniach jazdy na " nie do końca chłodzącej klimie" dalej działa czyli jeszcze jest ciśnienie . PO 6 dniach zajężdzam do klimiarza i mówię ze nić nie cieknie a on na to - założył żółte okulary jak BONO z U2 , wziął lampeczkę z diodami UV i po 2 minutach wskazał mi miejsce pod opaską przy prawym kole przy czujnku cieśnienia. Wyrażne ślady koloru barwnika( przy normalnym patrzeniu nic nie było widoczne, sucho). Jadę jutro na wyssanie czynnika no i spawanie rurki gdyż nie ma u mnie fachowca co by zrobił mi z tego przejscie wężem gumowym. Zobaczymy co dalej .
Pozdr
onkel2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 11:54   #57
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Cytat:
Napisał haggie73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A teraz najciekawsze: badanie szczelności (kontrast UV) - układ szczelny.
Kolego onkel2, w tym problem, że w mojej klimie "Bono z U2" nic nie znalazł choć szukał 2x: przed przystąpieniem do działania i po wymianie czynnika. Utwierdził mnie, że układ jest szczelny (tylko co się stało z tym poprzednim R134a??) i nie w tym powinien szukać przyczyny.
Teraz czekam na zawór rozprężny i na wymianę a co będzie dalej - napiszę.

Pytanie do kolegów z MK1: czy faktycznie zawór rozprężny jest taki sam jak w MK2? bo gość chce mi załatwić z MK1 (używany) i taki wstawić...

Pozdrawiam, Grześ.
__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 12:19   #58
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Cytat:
Pytanie do kolegów z MK1: czy faktycznie zawór rozprężny jest taki sam jak w MK2? bo gość chce mi załatwić z MK1 (używany) i taki wstawić...

Pozdrawiam, Grześ.
Tak zawór jest ten sam - też taki załatwiłem (używkę od MK1) chociaż nie jestem jeszcze pewny czy to przez niego mam problemy z klimą.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 13:16   #59
gwardziel
ford::amateur
 
Avatar gwardziel
 
Zarejestrowany: 25-03-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1800
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Hogie
To, że szpenio od klimy chce wymieniac filtr osuszacz to akurat dobrze (co dwa trzy lata konieczna wymiana tej części) warto przy okazji skontrolować dzialanie i szczelność czujnika ciśnienia (presostatu).

Ciekawi mnie natomiast dlaczego wymienia zawór rozprężny?
__________________
Klimatyzacja samochodowa
www.acparts.com.pl
gwardziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 14:36   #60
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Koledzy, jako że jestem po nocnej zmianie a brak klimy nie daje mi spać pojechałem do następnego klimiarza -ot tak kontrolnie ;-)
Sprawdził ciśnienie w układzie (w normie), temperaturę i wilgotność wydmuchiwanego powietrza, podotykał rurki i rureczki, pozaglądał tu i tam i... diagnoza:

padnięty zawór sterujący sprężarki!! i nie wziął ani złotówki!!

bo jak mi powiedział że od ch... to będzie kosztować: wymiana sprężarki lub jedynie zaworu sterującego, lecz auto trzeba zostawić minimum na cały dzień - i zobaczył moje wielkie gały - to mu się chyba żal zrobiło i nie wziął nic...

Czy to faktycznie będzie kosztować min. 600 + ew. nowa sprężarka?
Czy ktoś już się spotkał z "padniętym zaworem sterującym sprężarki"?

PS. Grzenio, dzięki za podpowiedź ;-)
__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.