Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2010, 12:12   #11
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?

to w pierwszej kolejności jak umiesz coś zrobić to ściąg prawy boczek - daj znać jak to zrobisz

marwyk jest offline  
Stary 06-06-2010, 22:14   #12
jagody5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: Chełmno
Model: Sharan 1.9 TDI
Silnik: aux 1900
Rocznik: 1999
Postów: 19
Domyślnie Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?

prawy bok tam jest lewarek,trójkąt ostrzegawczy,klucz,i hak holowniczy
chyba chodziło ci o lewy bok ale niestety nie wiem jak go zdemontować
liczyłam że na forum wyjaśniacie jak cos zrobić a nie tylko może to a tamto
przecież stworzyliście forum by pomagać jak rozumiem a nie po to by tylko
cos pisać wiec liczę na pomoc może dla niektórych to łatwe dla innych nie
ja z zawodu jestem florystką chyba wiecie co to układanie kwiatów tez mogła bym
powiedzieć ułóżcie bukiet z 50 róż lub z 30 gerberów bukiet ślubny lub mozaikowy
i byście wiedzieli jak wiec czemu odpowiedz zdemontuj bok i daj znać a czemu nie
opis jak to zrobić i co dalej robić
jagody5 jest offline  
Stary 06-06-2010, 22:47   #13
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?

Cytat:
Napisał jagody5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie sterty ale sorry bardzo bezsensownie tłumaczycie
to tak jak ja kobieta 26 letnia bym tłumaczyła wam jak zrobić zupę ...

....

... cudowna rada do mechanika
a myślicie ze jak juz kobieta to nic nie umie zrobić sama tylko potrzebuje konkretnych wskazówek
gdzie szukać problemu czyli wytłumaczenia wiem ze byście wytłumaczyli konkretnie ale za pieniądze chyba
cóż kobiety zawsze sie lekceważy
miłego dnia życzę
Naprawa auta to jednak nie gotowanie jakiejś zupiny...

Zespól grzewczo - chłodzacy tył samochodu znajduje sie w lewym tylnym nadkolu. A przedmiotowa klapa, która podejzewamy , ze moze nie chodzić jest w tym właśnie zespole.
Za ruch tej klapy która kieruje schłodzone powietrze na górne nawiewy odpowiada umieszczony tam mały silniczek z przekładnią. Trzeba do tego wszystkiego sie dostać demontując lewy tylny boczek tapicerki.
Nalezy wczesniej pod autem i sprawdzić czy idzie do tylnego parownika czynnik, tzn dotkąć te dwie rurki idące pod spodem, ale te blizej srodka auta. Jedna ma być goraca, a druga zimna.
Stan tej klapy i jej połozenia, aby sie nie narobić zbyt wiele, mozna tez sprawdzić, poprzez diagnostykę VAG i dlatego do tego jest potrzebny jakiś kumaty mechanik, ale nie wiem, czy ci to zrobi gratis.

Jak widzisz po wczesniejszych postach kolegów jak i moich, chcielismy ci pomóc zakładająć, że mając takie auto orientujesz sie tak z grubsza gdzie co w nim masz...

Wiem że jak coś nie działa to człowiek jest zły, tym bardziej jak sobie z tym nie moze szybko poradzić, a jeszcze jak bardzo by to chciał.

Twoje opluwanie chyba nie jest tutaj potrzebne....,,,,,na forum pomagamy bez pieniędzy!!!

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 06-06-2010 o 22:52
Stefano jest offline  
Stary 07-06-2010, 09:21   #14
jagody5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: Chełmno
Model: Sharan 1.9 TDI
Silnik: aux 1900
Rocznik: 1999
Postów: 19
Domyślnie Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?

pisałam ze w diagnostyce komputerowej nic nie wykazało było kilka błędów ale diagnosta
mówił ze nie dotyczą klimatyzacji byłam tez napełnić czynnik chłodzący i pracownik od
klimatyzacji mówił ze wszystko jest ok a czemu nie wieje z góry nie wie piszecie pewne objawy
ale nikt nie wyjaśnia jak dostać sie do nich tez nie piszecie jak zdemontować ten bok
ja ni kogo nazwałeś nie opluwam tylko pytam jak a wy odpowiadacie zdawkowo
a zupa to przykład w jaki sposób tłumaczycie czemu nikt np.nie wytłumaczy ze bok zdejmujemy
tak i tak ta klapa z silniczkiem jest w tym miejscu cóż rozumiem z tego ze nie wiecie tego
dlatego nie wyjaśniacie a ze sama chce cos zrobić normalnie chce zaoszczędzić troszkę pieniędzy
gdyż nie zarabiam ich dużo a jak wiecie wszystko kosztuje sporo a i tak juz wydalam na
naprawę nieszczelnej klimatyzacji,napełnienie 700 zł a przyznam sie zarabiam 1200 zł
wiec to ogromna suma dla mnie i znów miała bym płacić za te nawiewy straszne
o ile kogoś uraziłam na forum to serdecznie przepraszam ale zrozumcie mnie
życzę miłego dnia
jagody5 jest offline  
Stary 07-06-2010, 09:52   #15
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?

Droga Pani Jagodo
Ja też nie lubię jak mi się coś psuje. Twoje zarobki nie mają nić do rzeczy*.
Czy patrzyłaś jak zdjąć ten boczek czy czekasz na instrukcję krok po kroku?


*Zaraz zaczną się gadki typu że skoro stać cie na Sharana/Galaxy?Alhambrę to powinno Cię być stać na to, tamto, bla bla bla.... (co jest g...o prawdą).

PS. Błagam, używaj kropek i przecinków... Skoro jesteś florystką to masz jakieś wyczucie smaku, a jednak Twoje posty czyta się jak jakiś słowotok....

Ostatnio edytowane przez deku ; 07-06-2010 o 12:56 Powód: Literówka
deku jest offline  
Stary 07-06-2010, 12:01   #16
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?

Proponuję pojechać do jakiegoś mechanika i zasugerować mu sprawdzenie klapy. Łatwo pani wyczuje, czy gość ma pojęcie czy nie. Skoro nie potrafi pani sobie poradzić ze ściągnięciem boczka to, aby u niknąć niepotrzebnych nerwów, lepiej tą naprawę komuś zlecić. Koszt nie powinien przekroczyć 100zł.
devaluator jest offline  
Stary 07-06-2010, 12:39   #17
jagody5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: Chełmno
Model: Sharan 1.9 TDI
Silnik: aux 1900
Rocznik: 1999
Postów: 19
Domyślnie Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?

wiem ze najłatwiej powiedzieć jedz do mechanika
i fakt moja pensja nie a tu nic do rzeczy ale najłatwiej
jest radzić idź do kogoś innego i niech on to naprawi
dziękuje za odpowiedz liczę że sama bym nie wpadła na to
takie rady chyba forum jest od pomocy a nie takich rad
no chyba ze to jest ta forma pomocy a co do pisowni
jak nie lubisz czytać bez kropek i przecinków to nie czytaj
raczej na studiach nikomu to nie przeszkadzało a na forum tak???
cóż i problemu chyba tu nie rozwiążemy dlaczego????
jagody5 jest offline  
Stary 07-06-2010, 15:56   #18
Biernaś
ford::advanced
 
Avatar Biernaś
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Syców
Model: Galaxy; Transit 2014; Transit 2015
Silnik: 1.9 TDI 150 KM; 2.2 155 KM; 2.2 125 KM
Rocznik: 10.2005 r.; 2014 r.; 2015 r.
Postów: 450
Domyślnie Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?

Jeśli nie masz pojęcia jak zdjąć boczek w bagażniku to może lepiej się za to nie zabieraj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak poważnie to odkręć lewy rygiel od kalpy, z tego co pamiętam to jeszcze musisz odkręcić dolne mocowanie lewego pasa w środkowym rzędzie i dwie plastikowe zaślepki na dole omawianego boczka. Po tych czynnościach pociągnij boczek do wewnątrz bagażnika. Jest na zatrzaskach pod boczną szybą
Biernaś jest offline  
Stary 07-06-2010, 16:55   #19
gumiskrosno
ford::average
 
Avatar gumiskrosno
 
Zarejestrowany: 31-10-2009
Skąd: Krosno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 145 AUY
Rocznik: 2001
Postów: 91
Domyślnie Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?

Cytat:
Napisał jagody5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cóż i problemu chyba tu nie rozwiążemy dlaczego????
Może dlatego, że mało ludzi którzy tu przebywają naprawiało to, a tak naprawdę nie licz na to że na takim forum odpowiadać będą dobrzy mechanicy bo ci nie mają na to czasu. Chcąc pomocy powinnaś grzecznie o nią poprosić a nie rejestrować się na forum i z pretensjami do wszystkich oczekiwać że ktoś na odległość naprawi Twój samochód. To że jesteś kobietą też nie daje Ci jakichkolwiek większych przywilejów. Nie chcesz czytać porad kolegów nie czytaj i sama naprawiaj może ci się uda?? A może minęłaś się z powołaniem i zamiast uczyć się układać bukiety powinnaś uczyć się naprawiać samochody po czym siedzieć na form i każdemu laikowi tłumaczyć na odległość jak ma rozwiązać swój problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Teraz trochę na temat jeśli chcesz zdjąć tylny boczek nie jest to skomplikowane ale można narobić sobie szkód przy nieumiejętnym demontażu i montażu. U mnie przy braku tylnych pasów demontujemy pas bezpieczeństwa drugiego rzędu siedzeń na dole i górze, plastik górnego słupka, prowadzenie klapy od tyłu, przy podłodze o ile dobrze pamiętam są 2 wkręty zasłonięte maskownicami, osłonę słupka tylnego, zaczep rolety i po tych czynnościach starasz się wyciągnąć boczek do góry co nie jest łatwe bo trzyma się na uszczelce.

powodzenia
gumiskrosno jest offline  
Stary 07-06-2010, 19:01   #20
jagody5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: Chełmno
Model: Sharan 1.9 TDI
Silnik: aux 1900
Rocznik: 1999
Postów: 19
Domyślnie Odp: nie dmucha z górnych nawiewów - dlaczego?

wiem ze dobrzy fachowcy nie siedzą na forum gdyż pracują i zarabiają no i nie będą zdradzać tajemnic
swojego zawodu który daje im chleb ja mechanikiem raczej nie nie pociąga mnie ten zawód
oczywiście że czytam jak są sensowne np.stefano nie czyta co pisałam i 2 razy pisał o tym econ
przecież pisałam że klimatyzacja działa a on cały czas czy działa przecież pisze
panie gumiskrosno dziękuje za piękny wykład o kulturze na forum choć niepotrzebnie
prawdę mówiąc tez mało informacji mi podałeś i nie wiem o co masz pretensje do mnie
o to ze chce cos naprawić sama ja nie oczekuje przywilejów gdyż nie lubię poniżać sie z tego powodu
a powtórnie zgadzam sie z tobą ze nie mam co liczyć na pomoc na forum
choć miałam nadzieje na nią ale widzę że tu jej faktycznie nie uzyskam
na tym forum widzę ze podajecie szczególnie jedna pomoc
UDAJ SIE Z AWARIA DO MECHANIKA !!!!
taka pomoc na forum zasługuje na super uznanie
życzę miłego popołudnia
jagody5 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.