Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2010, 22:17   #1
hr dracula
ford::average
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: FSL
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 197
Domyślnie kontrolka zużycia klocków (tył) z czujnikiem po wymianie nadal się świeci

witam
jestem laikiem w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaświeciła się kontrolka oznaczająca wymianę klocków (przód wymieniony był wcześniej) więc wymieniłem tylne, które także posiadają czujnik ale kontrolka nie zgasła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
proszę o pomoc w kwestii jaka może być tego przyczyna i co zrobić by usunąć tę usterkę. może coś dzieje się już z przednimi ? a jeszcze wiem ze linki od ręcznego mam do wymiany.
z góry dziękuję za pomoc.

hr dracula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 14:32   #2
gumiskrosno
ford::average
 
Avatar gumiskrosno
 
Zarejestrowany: 31-10-2009
Skąd: Krosno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 145 AUY
Rocznik: 2001
Postów: 91
Domyślnie Odp: kontrolka zużycia klocków (tył) z czujnikiem po wymianie nadal się świeci

Przyczyną może być przełamany przewód a nie same klocki. Czujniki zużycia klocków są w lewym przednim i prawym tylnym kole. Aby najprościej sprawdzić czy to wina klocków rozepnij przewód od czujnika i zmostkuj styki we wtyczce. Jeśli kontrolka zgaśnie oznacza to winę klocków jeśli zaś nic to nie pomoże zapewne do wymiany przewód. Ja ze swoimi bawiłem się dość długo wymieniłem przewód który nie jest tani bo jest on razem z czujnikiem ABS i trzeba kupić ATE i na chwile był spokój po czym znów zapaliła się kontrola. Tym razem przekodowałem licznik wyłączając czujnik zużycia kloców aby kontrolka nie denerwowała a klocki i tak kontroluje przy każdej wymianie oleju.
gumiskrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 14:40   #3
hr dracula
ford::average
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: FSL
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 197
Domyślnie Odp: kontrolka zużycia klocków (tył) z czujnikiem po wymianie nadal się świeci

dzięki posprawdzam
hr dracula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 15:42   #4
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: kontrolka zużycia klocków (tył) z czujnikiem po wymianie nadal się świeci

Cytat:
Napisał gumiskrosno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyną może być przełamany przewód a nie same klocki
Może tak być.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2010, 20:22   #5
hr dracula
ford::average
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: FSL
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 197
Unhappy Odp: kontrolka zużycia klocków (tył) z czujnikiem po wymianie nadal się świeci

witam
posprawdzałem okazał się że kostka czujnika w przednim kole ale z tego co się zorientowałem to trzeba wymienić cały kabel. Gdzie go szukać - tylko w serwisie ??? i ile to może kosztować ??? bo jest on zespolony z czujnikiem ABS.
proszę o informacje.

a może istnieje możliwość wymiany samej kostki czujnika klocków ???????

pozdrawiam hr dracula
hr dracula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 18:15   #6
gumiskrosno
ford::average
 
Avatar gumiskrosno
 
Zarejestrowany: 31-10-2009
Skąd: Krosno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 145 AUY
Rocznik: 2001
Postów: 91
Domyślnie Odp: kontrolka zużycia klocków (tył) z czujnikiem po wymianie nadal się świeci

Z tego co pamiętam koszt przewodu ok 160 zł i kupowałem go na zamówienie w sklepie z częściami a nie serwisie. Dodam tylko że wymiana nie jest prosta bo czujnik ABS zapewne będzie zapieczony i wyciągnąć go to nie prosta sprawa. Jeśli koniecznie zależy Ci na tym czujniku proponuje udać się do jakiegoś warsztatu, a jeśli nie przekoduj licznik Vag potem Instruments (17) później z tego co pamiętam 7 i pojawi ci się ciąg 5 cyfr. Interesują Cię 2 pierwsze i odejmij od nich 1 czyli jak masz np 05XXX to ma być 04XXX i kontrolka zgaśnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gumiskrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 09:21   #7
hr dracula
ford::average
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: FSL
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 197
Domyślnie Odp: kontrolka zużycia klocków (tył) z czujnikiem po wymianie nadal się świeci

dzięki
za informacje i pomysł na ewentualne rozwiązanie problemu
pozdrawiam
hr dracula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.