Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2013, 16:28   #11
Jeazzer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo lift
Silnik: 2.0 PB+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: Falujące obroty, spadek mocy, sprzęgło

Podobno była robiona próba szczelności, planowanie i zawory bo podobno już się podpierały o jakieś płytki, uszczelki zaworów i ich szlifowanie, pierścienie i uszczelki, sprawa została załatwiona kompleksowo, tylko gdy mechanik założył ją z powrotem na auto a ona nadal się przegrzewało przy wysokich obrotach lub na dłuższym pobycie na jałowym do tego stopnia że chłodnica i wiatraki nie dawały rady go wychłodzić i strasznie rośnie nadal ciśnienie, i tak jak napisałeś mechanik polecił mi abym zmienił auto. Jakieś pomysły co to może być? bo głowica jest w pełni zregenerowana, wszystkie uszczelki i szpilki nówki. Nie chcę się pozbywać tego auta bo zapewne rozumiecie sentyment do mondziaka, plus jest doinwestowany i szkoda tego wszystkiego zaprzepaścić za jakiekolwiek pomysły będę wdzięczny. Właściwie to mechanik nic nie wspominał o pompie wody może ona nie działa? ale wtedy by chyba nie rosło tak ciśnienie, nie wiem proszę o pomoc, w chwili obecnej będzie ze zdjętym termostatem i wyłączonym czujnikiem aby wiatraki chodziły non stop i pojedzie na inny warsztat


Ostatnio edytowane przez Jeazzer ; 09-08-2013 o 10:19
Jeazzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2013, 16:29   #12
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,766
Domyślnie Odp: Falujące obroty, spadek mocy, sprzęgło

A pompa wody działa?
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2013, 16:36   #13
Jeazzer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo lift
Silnik: 2.0 PB+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: Falujące obroty, spadek mocy, sprzęgło

no własnie nie wspominał o tym mój mechanik ale wydawała mi się to rzecz na tyle oczywista ze skoro bierze się za głowice to pompa musi na bank działać, bo jaki sens by miała ta cała operacja za 2000zł jeśli by była to kwestia pompy za 300zł, a może to ona coś nie domaga
Jeazzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2013, 17:36   #14
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Falujące obroty, spadek mocy, sprzęgło

Jazzer, wymontuj i dokładnie wymyj chłodnicę ze wszelkiego robactwa i kurzu, oraz sprawdż przepływ wody w środku chłodnicy.Powinna być poprawa .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2013, 17:53   #15
Jeazzer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo lift
Silnik: 2.0 PB+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: Falujące obroty, spadek mocy, sprzęgło

pierwsze co to poproszę mechanika aby sprawdził przepływowość chłodnicy i ją oczyścił a jeśli by to miało poprawić sytuację to nawet jestem skłonny kupić nową no i czy pompa wody jest wystarczająco wydajna może nie domaga
Jeazzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2013, 18:11   #16
Jeazzer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo lift
Silnik: 2.0 PB+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: Falujące obroty, spadek mocy, sprzęgło

odebrałem auto od mechanika i w poniedziałek zawożę do innego, autko dość szybko się grzeje co mnie zastanowiło to to że w nowym płynie chłodniczym jest sporo syfu, na oko wygląda jak musztarda i odkłada się również pod korkiem, rozmazuje się w palcach jak olej, jest to tłuste. Czy skoro jest zregenerowana głowica i uszczelka pod nią jest nówka to nie powinno to występować czy jest jeszcze jakaś inna uszczelka która to puszcza? Czy płyn w zbiorniku wyrównawczym powinien się jakoś zachowywać podczas pracy silnika czy stać nieruchomo? bo jak wnioskuję skoro powinna być cyrkulacja to powinno być widać jakiś jego ruch chyba że się mylę. Silnik pracuje znacznie głośniej niż przed regeneracja dźwięk jakby tłuczenie w garnek, jak dla mnie charakterystyczny dla samochodów z lat 80-90. Nadal nie ma mocy... jakieś pomysły oprócz wyczyszczenia chłodnicy i sprawdzenia pompy wody? czy to mogą być objawy na które wskazywał mi mechanik czyli pęknięty blok silnika i jakieś tuleje, czyli silnik do wymiany??? Znajomy podpowiedział mi że może być urwany wirnik/płozy/śmigiełko (nie wiem jak to nazwać) od pompy wody i mimo ze pompa pracuje to tak naprawdę nie pompuje wody i przez to tez wzrasta cisnienie

Ostatnio edytowane przez Jeazzer ; 10-08-2013 o 18:17
Jeazzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2013, 18:33   #17
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,766
Domyślnie Odp: Falujące obroty, spadek mocy, sprzęgło

Napisz który to "warsztat" omijać z daleka. Wszytko trzeba sprawdzić od nowa.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2013, 18:41   #18
Jeazzer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo lift
Silnik: 2.0 PB+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: Falujące obroty, spadek mocy, sprzęgło

Może ktoś zna jakiegoś ogarniętego mechanika na terenie Szczecina, który by doprowadził mojego forda do stanu użytkowania albo chociaż zdiagnozował co mu jest? bo mechanik którego mam odwiedzić w poniedziałek nie jest mi znajomy i nie wiem czy ogarnie temat.
Jeazzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2013, 22:10   #19
Jeazzer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo lift
Silnik: 2.0 PB+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: Falujące obroty, spadek mocy, sprzęgło

są postępy, mianowicie okazało się ,że nowy termostat jest również uszkodzony... przejechałem 80 km bez termostatu i wszystko było ok temperatura na trasie średnio 85 stopni na postoju łapie temperaturę dość szybko, wiatraki włączają się dopiero przy 107 stopniach i to na dosłownie 5 sekund schłodzą do 104 i się wyłączają, nie powinny chodzić dłużej? schłodzić bardziej? plus jest nadal problem z mocą, autko jest trochę mulaste i rozpędza się maks do 160km/h dalej ani drgnie. Jutro postaram się gdzieś podjechać i sprawdzić kompresję w cylindrach. Ale z drugiej strony skoro wszystko było zregenerowane nowe uszczelki pierścienie zawory itd to powinno śmigać... jakieś pomysły?
Jeazzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2013, 22:14   #20
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,766
Domyślnie Odp: Falujące obroty, spadek mocy, sprzęgło

A co z tym błędem co pisałem?
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chłodzenie silnika , falowanie obrotów , sprzęgło , temperatura , temperatura silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.