Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2004, 15:27   #1
asman
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-09-2004
Postów: 5
Domyślnie Mondeo 2.0TDDI z 2001r 115KM-spalanie,xeony, nawigacja sat..


Kupiłem MIII 2.0TDDI z 2001r 115KM - witam więc stałych bywalców klubu!!! .

1. Na początku mam prośbę o pomoc - szukam książkę serwisową do mojego mondka - moze ktoś ma takową w wersji elektronicznej?

2. Czy ktoś spotkał się z danymi dotyczącymi poziomu hałasu w Mondeo? Ciekawe, czy przy 100km/h schodzi on <70db... Przeszukalem internet, ale takich danych nie znalazlem...

3. Mam zainstalowane lampy kseonowe - slyszalem, ze nie opłaca sie kupować 1 żarówki na wymiane, ponieważ powinno wymieniać sie zarówki parami. Czy jest to prawda? Jaka jest trwałość takich żarówek? Jak kosztowne jest takie oświetlenie? Gdzie uruchamia się spryskiwacze leflektorów?

4. Czytałem na forum sporo na temat spalania... wlasnie chcialbym zmierzyć, ile moj nowy nabytek pali... Tutaj pojawil sie problem - zatankowałem do pełna, przejechalem 300km i znowu chcialem zatankować do pelna... ale od pierwszego "odbicia" dystrybutora docisnąłem do zbiornika kolejne 5,5litra i cały czas dalej moglem dolewać... Pomysl z obliczeniem spalania wiec upadl... Mozna byloby obliczyc spalanie spisując dystans od zapalenia sie kontrolki rezerwy... ale nie wiem, czy aby ona włącza się z powtarzalną dokladnoscia... Moze ktoś zna jakis dobry sposob?

5. Zainstalowałem nawigacje satelitarną iPaq+GPS+Mapa Polski - niezla zabawa! Najciekawsze jest porownanie V rzeczywistej do wskazywanej na liczniku. Poprzednio w Lagunie przy wskazaniu licznika 120km/h V rzeczywista wskazywana przez GPS to 105km/h!!! W Mondeo juz nie fałszuje tak strasznie - przy tym samym wskazaniu licznika GPS podaje Vrzeczywistą - 115km/h - czyli zawyża tylko o 5km/h!!! Czy ktoś dokonywał podobnych pomiarów?

6. Czy aby uruchomic spryskiwanie przedniej szyby, trzeba najpierw właczyc tylnią wycieraczkę?

No, na pierwszy raz to i tak sporo pytań i opinii z mojej strony, pozdrawiam z Poznania!
Martin

asman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2004, 15:55   #2
paraKuba
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-09-2004
Skąd: Oslo-Bieszczady
Postów: 8
Domyślnie

Mogę Ci odpowiedzieć odnosnie GPS.

Sprawa jest prosta,liczniki samochodowe zawsze zawyżaja prędkość.Chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach,latanie na czym kolwiek jest dużo bezpieczniejsze od samochodów.Gps pokazuje ci prawdziwą prędkosć z jaką sie poruszasz,jeśli zamontujesz antenę zewnętrzna na dachu to odczyt będzie bardzo precyzyjny(poza tunelami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).Te wewnętrzne w gęstej zabudowie czesto warjuja(przerywany kontakt z satelitami).
Ja mam garmina 60cs i też moje mondeo zawyża predkość o jakies 5do7km.
Dostosowuj prędkość do licznika samochodowego,policja,przynajmniej polska nie zrozumnie co to GPS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) .
Lepiej zająć się innymi funkcjami z meni a jest ich masa,powodzenia w odkrywaniu sekretów programistów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
para pozdrowienia

Mondeo combi MK2 1,8zetec 2000r.
paraKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2004, 17:00   #3
Marek92248
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-06-2004
Skąd: Gdańsk
Postów: 327
Domyślnie

Witam
Spryskiwacze reflektorów włączają się razem ze spryskiwaczami szyby przedniej , lecz muszą być włączone światła pozycyjne albo mijania> Nie trzeba mieć włączonej tylnej wycieraczki żeby uruchomić przedni spryskiwacz.
__________________
Mondeo 2,0 TDCi 5-Tronic Ghia Executive Platinum 11/2003r.
Opel Frontera 2,2 16V Sport 1999R
Marek92248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2004, 18:07   #4
Leo_000
ford::average
 
Imię: Mick
Zarejestrowany: 29-06-2004
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 87
Domyślnie

Witam
Mam taki sam "motor pod maską " co Ty a spalanie co jakiś czas obliczam (nie mam komputera, zresztą chyba nawet bym go nie chciał)nastepująco:Tankuję do fulla(czyli aż bagnet nie chce nalać ani grama paliwa więcej) i przejeżdżam jakiś dystans.Ponownie tankuję i z prostego równania matematycznego odczytuję spalanie, np: tankuję 48l przejechałem 760km czyli spalił 6,3.Pozdrawim i życzę przyjemnej jazdy :516:
__________________
Mondeo'02 TDdi(115KM)
Leo_000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2004, 18:40   #5
Krzysiekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Krosno
Model: mondeo mk3 combi
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 144
Domyślnie

Przepraszam, a ile kosztuje taki GPS i gdzie go dostać w dobrej cenie?
P.S. Gratuluję zakupu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) , silniczek chodzi jak marzenie i jest (odpukać) bezawaryjny po przejechaniu już 110kkm w moim przypadku.
__________________
Pozdrawiam. Krzysiek.

Mondeo MKIII 2,0 TDDI kombi 2001r.
Krzysiekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2004, 20:06   #6
paraKuba
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-09-2004
Skąd: Oslo-Bieszczady
Postów: 8
Domyślnie

GPS wysokiej klasy nigdzie pan nie dostanie w dobrej cenie.Trzeba się liczyc ze sporym wydatkiem,ale jesli kogoś stać na Mondeo 3 serii to stać i na sterowanie satelitami.Polecam garmina iQue 3200 lub iQue 3600.Te zabawki nietylko zaprowadzą bezbłednie pod ulubiona knajpę strzałkami ale nawet będą mówić miłym damskim głosem dokąd się zbliżamy,gdzie skręcić ,za ile itd.
Powodzenia.
__________________
para pozdrowienia

Mondeo combi MK2 1,8zetec 2000r.
paraKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2004, 20:37   #7
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

Tak sobie patrze, czytam i stwierdzam ze to pewnie fajna sprawa. Jak dotad, osobiscie nie mialem stycznosci z nawigacja w aucie.
Moze na zlocie pojawi sie ktos z tym gadzetem i bedzie szansa przetestowac.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2004, 16:15   #8
AT
ford::professional
 
Zarejestrowany: 26-06-2004
Skąd: okolice W-wy
Postów: 1,175
Domyślnie

Cytat:
Napisał paraKuba
Ja mam garmina 60cs i też moje mondeo zawyża predkość o jakies 5do7km.
Mam pytanie w związku z tym zawyżaniem. Czy zawyża ci tyle samo w całym zakresie licznika, czy niedokładność zmienia się wraz z prędkością?
Pytam, bo mamy prawie te same modele i prawdopodobnie u mnie jest analogicznie - byłoby fajnie wiedzieć jak mniej więcej "liczyć" prędkość.

Adam
__________________
Cytat z przed ok. 2800 lat:

"Dojechał aż do nich, ale nie wraca, sposób zaś jazdy jest taki jak u Jehu, syna Nimsziego, gdyż jedzie jak szalony."

II Królewska 9;20 (Stary Testament)
AT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2004, 17:48   #9
paraKuba
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-09-2004
Skąd: Oslo-Bieszczady
Postów: 8
Domyślnie

Odpowiedz dla Adama.

Predkość wskazywana przez licznik samochodowy mojego mondeo jest większa o te 5 do 7 km/h w całym zakresie prędkości.inaczej mówiac jest to prawdopodobnie wielkość stała.
piszę "prawdopodobnie" bo aż tak dokładnie to sie temu nie przyglądałem,trzeba też od czasu do czasu patrzec na drogę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najlepiej było by usiaść z notesem obok i zapisywać wskazania dla wielu prędkosci(stare,poczciwe,analogowe metody).Najlepiej gdy dana prędkość jest utrzymywana na stałym poziomie przez pewien czas.Gpsy mają trochę opóżnienia,choć z anteną zewnętrzną jest to prawie nie zauważalne.
Wtedy mógłbym się pokusić o w pełni wiarygodną opinie.
Może kiedyś tak zrobię,z nudów w czasie długiej podróży z innym kierowcą.
Ale czy to aż takie wazne 8-) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lepiej wsłuchać sie w Oldfielda lub Jarra... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ,hej!
__________________
para pozdrowienia

Mondeo combi MK2 1,8zetec 2000r.
paraKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2004, 18:05   #10
crater
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-08-2004
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus Mk2, Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 252
Domyślnie

A te odchylenia prędkości (5-7 km) nie wynikają przypadkiem z innego rozmiaru kół?
Standardowe koło w Mondeo to 14'' i profil chyba 60. Dla przykładu przy feldze 16'' i tym samym profilu różnica prędkości przy 50km/h to 3,97 km/h (tzn. 14'' = 50km/h, 16'' = 53,97 km/h), a przy prędkości 100km/h to wygląda tak: 14'' = 100 km/h, 16'' = 107,93 km/h. Może stąd biorą się te odchyłki ??
Tu szczegóły i fajna tabela do przeliczeń: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdr.
__________________
Mondeo 1.8 16V Ghia hatchback + LPG
crater jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.