Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2009, 19:16   #1
xalbix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2008
Postów: 6
Domyślnie jak sprawdzic poziom oleju w skrzyni biegów 2.4 di napęd na tył

witam wszystkich szczesliwych posiadaczy transitów od pewnego czasu mój fordzik troche głośniej pracuje i chciałem sprawdzić olej skrzyni biegów i niewiem jak moze ktoś pomóc rok 2003

xalbix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 19:27   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: jak sprawdzic poziom oleju w srzyni biegów transit 2.4 di napęd na tył

Wpierw obejrzyj skrzynię, czy widać jakikolwiek wyciek, jak nie ma, to daj spokój, oleju praktycznie nie rusza się przez cały przebieg.
Jeżeli jest wyciek z osłony sprzęgła i nie wiadomo, czy to z silnika czy ze skrzyni, to olej przekładniowy ma tak charakterystyczny ostry zapach, ze wystarczy dobry nos ( na rękę i powąchać).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-06-2009 o 19:29
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 20:20   #3
xalbix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: jak sprawdzic poziom oleju w srzyni biegów transit 2.4 di napęd na tył

dzieki wojtek za tak szybką rakcje skrzynia ma lekki wyciek jest znikomy plam nie zostawiam z tylniego symeringa i niewiem ile mogło oleju uciec a duzo jeżdze i narazie niemam czasu na odstawienie auta aby ten wyciek usunąc i chciałem poprostu dolac do własciwego poziomu i jeszcze troche polatać .a co jest w tym wszystkim najlepsze to ze wykazałem sie szczytem debilizmu wlazłem pod auto i znalazłem śrube w dolnej częsci skrzyni i myslałem ze to jest to odkręcilem i poleciało mi mtroche oleju na głowe sróba ta trzyma wałek biegu wstecznego jak sie puzniej dowiedziałem wiec tym bardziej musze dolać dobrze ze jej nie rozwaliło po moich experymentach. pojechałem również na stacje szybkiej obsługi i oni także niewiedzą gdzie śruba poziomu oleju
xalbix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 20:26   #4
xalbix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: jak sprawdzic poziom oleju w srzyni biegów transit 2.4 di napęd na tył

serwis forda wole narazie omijać bo przy wymianie uszczelki pod miską olejowa ukrecili srube i przykleili mi ja na sylikon wiec bez komentarza to pozostawie
xalbix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2009, 08:40   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: jak sprawdzic poziom oleju w srzyni biegów transit 2.4 di napęd na tył

Jeżeli na simeringu wałka wyjściowego masz tylko zapocenie olejem (bo piszesz, że oleju nie zostawiasz na ziemi), to ja bym się tematem przestał zajmować, za pół roku można luknąć czy coś się pogorszyło.
To co ci wyciekło to też chyba nie więcej, jak kilkadziesiąt ml, to jest żaden ubytek.

Co do serwisu - dobrze, że chociaż przykleili, a nie wyrzucili - znaczy, że są zmotywowani do dobrej pracy...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-06-2009 o 19:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2009, 11:56   #6
kor1011
ford::professional
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: kuga
Silnik: 2.5 t LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1,511
Domyślnie Odp: jak sprawdzic poziom oleju w srzyni biegów transit 2.4 di napęd na tył

Nie wiem w którym miejscu szukać, ale logicznie rzecz biorąc to powinien być w połowie wysokości i mieć otwór sześciokątny na ampul 8mm tak jak większość fordów.
__________________
Moja SIERRA wróciła do Niemiec ))
kor1011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2009, 21:33   #7
xalbix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: jak sprawdzic poziom oleju w srzyni biegów transit 2.4 di napęd na tył

dzieki za odpowiedz pozdrawiam
xalbix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2009, 21:35   #8
xalbix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: jak sprawdzic poziom oleju w srzyni biegów transit 2.4 di napęd na tył

a jeżeli chodzi o srube w połowie skrzyni to jej niewidze
xalbix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2012, 09:20   #9
bakukamil
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2011
Skąd: Mazury
Model: Transit
Silnik: 2.4 140KM | 2.2 155 KM
Rocznik: 2011 | 2015
Postów: 85
Domyślnie Odp: jak sprawdzic poziom oleju w srzyni biegów transit 2.4 di napęd na tył

Cytat:
Napisał xalbix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jeżeli chodzi o srube w połowie skrzyni to jej niewidze
Właśnie wymieniam simering bo olej nie cieknie , a leje się ... śruba do dolewania jest po środku długości i wysokości skrzyni z lewej strony . Jaki olej dolać bo dość dużo go uciekło ... taki sam jak do tylnego mostu , bo akurat taki mam na stanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
bakukamil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2012, 16:36   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: jak sprawdzic poziom oleju w srzyni biegów transit 2.4 di napęd na tył

Cytat:
Napisał bakukamil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki olej dolać bo dość dużo go uciekło ... taki sam jak do tylnego mostu
To są różne oleje...
Do skrzyni biegów instrukcja podaje specyfikację Forda WSD-M2C200-C, jest to olej SAE 75W/90.
Do mostu specyfikacja WSL-M2C192-A i jest to olej SAE 90W/140
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.