Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2016, 05:56   #171
kiklop1
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 27-02-2015
Model: kuga
Silnik: 2.0 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Automatyczne światła dla mnie to tylko dodatek. Czasami działają jak chcą. Trzeba kontrolować je podczas jazdy, a niekiedy nawet wyłączyć. Tak dla bezpieczeństwa.Klapa bagażnika sama mi się nie otwiera, ale machanie nogą czasami staje się nudne. Ten typ chyba tak ma.Zobaczymy jeszcze po wypowiedziach innych. A zauważyliście u siebie jak parkuje górna wycieraczka w automacie, bo u mnie dopiero po jakimś tam czasie. Najbardziej mnie martwi skrzynia biegów. Oj będę miał problem z serwisem. Wszystko wskazuje na łożyska.

kiklop1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2016, 19:31   #172
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Co automatycznych świateł - tego nie mam bo to zbędny bajer i jak widać się nie sprawdza. Klapa sama się nie otwiera tylko źle zamyka - tak jakby za słabo domykała, ale to jest bardzo rzadko. A wycieraczki tak maja - parkują wtedy kiedy system uzna że już można je wyłączyć.
Dziś wsłuchiwałem się skrzynię biegów i żadnego dziwnego odgłosu, ani świstu nie słyszałem, tak więc może to być odosobniony przypadek tak jak z moim radiem - u innych działa ok tylko u mnie jest spaprany dźwięk (albo mi słoń na ucho nie nadepnął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2016, 13:35   #173
maciek_84
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 09-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 1.5 EB 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Automatyczne światła nie są zupełnie nieprzydatną rzeczą. Jednak należy pamiętać, że przecież nie wyczują np. mgły i wtedy włączać światła miajnia ręcznie.
maciek_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2016, 15:46   #174
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał robo007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co automatycznych świateł - tego nie mam bo to zbędny bajer ...
Zbędnym bajerem nie są, powinny tylko lepiej działać.

To jest tak jak ze skrzynią manualną i automatyczną. Możesz machać ręką, lub wygodnie siedzieć w fotelu i delektować się jazdą.
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2016, 15:50   #175
kiklop1
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 27-02-2015
Model: kuga
Silnik: 2.0 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Mój znajomy miał niezły numer z klapą, jak się sama otworzyła w garażu. Być może ,sam nie wie, że przypadkiem nacisnął na pilota,ale to musiałoby być dwukrotne przyciśnięcie. Otwarcie drzwi uchylnych spowodowało zakleszczenie klapy z drzwiami. Musiał się włamywać do własnego garażu poprzez wycięcie kraty, oraz wywalenie okna. Dobrze że miał okno.
Co do automatycznych świateł lepiej mieć niż nie. Zawsze za kierownicą myślisz Ty. A i czasami przed gapiostwem potrafią ustrzec.

Ostatnio edytowane przez kiklop1 ; 12-02-2016 o 15:58
kiklop1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2016, 17:40   #176
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał kiklop1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A i czasami przed gapiostwem potrafią ustrzec.
To gapiostwo kosztowało mnie 200.
Moja women oddała auto do mycia. Myjkowego denerwowały to, że światła się od razu nie wyłączają ("Follow me home ") i wyłączył na automacie.
Wieczorem jeżdżąc po mieście, wyłapałem mandat za brak świateł mijania ... przecież zawsze były załączone na automat.
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2016, 17:43   #177
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Audi'ofil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zbędnym bajerem nie są, powinny tylko lepiej działać.

To jest tak jak ze skrzynią manualną i automatyczną. Możesz machać ręką, lub wygodnie siedzieć w fotelu i delektować się jazdą.
bajerem jest automatyczna zmiana z drogowych na mijania i odwrotnie bo do samych świateł z czujnikiem światła się nie czepiam - źle opisałem
robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2016, 18:22   #178
kiklop1
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 27-02-2015
Model: kuga
Silnik: 2.0 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Ja przynajmniej staram stosować taką zasadę. Wsiadam do auta przełącznik rodzaju świateł na automat. Lewa wajcha przy kierownicy na automat, wycieraczki na automat. Czujnik zmierzchowy działa bardzo dobrze przynajmniej u mnie, natomiast długie krótkie, musi być nadzór. Czasami dziękowałem automatowi że zmienił światła,a czasami nie. W większości się raczej sprawdza. Są sytuacje na drodze że jedyny automat który się sprawdzi to chłodna głowa.
kiklop1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2016, 16:32   #179
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Problem z domykaniem szyberdachu.

Po otwarciu (wysunięciu nie uchyleniu) panoramy, problem z ponownym jej zamknięciem.
Po przyciśnięciu przycisku na zamykanie, szyba automatycznie sama powinna się domknąć. Teraz dochodzi ≈5÷10 cm do krawędzi i się cofa. Wygląda tak jak by napotykała jakiś opór.

Aby zamknąć całkowicie szyberdach, muszę kilkakrotmie przyciskać przycisk na zamykanie podczas domykania.


Ostatnio edytowane przez Audi'ofil ; 03-06-2016 o 08:16
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2016, 19:46   #180
piniu1
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Model: KUGA I
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał Audi'ofil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zbędnym bajerem nie są, powinny tylko lepiej działać.

To jest tak jak ze skrzynią manualną i automatyczną. Możesz machać ręką, lub wygodnie siedzieć w fotelu i delektować się jazdą.
Na alledrogo kupiłem automatyczny moduł uruchamiania świateł. Podłączony jest do świateł "długich", które świecą z 30 % mocą. Ustawiłem moduł aby światła uruchamiały się po 5 s., po uruchomieniu silnika i gasły po 15 s. wyłączeniu silnika (Coming/Leaving Home)
Zastanawiałem się na ledami, ale odpuściłem sobie i nie żałuje wyboru.
a zapomniałem tył samochodu jest nie oświetlony.
piniu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.