Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2013, 22:25   #41
seqolo
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: Olsztyn
Model: mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Witam
Mam ten sam problem.
TAk sie tylko dopisze i pożale ale mi bierze 3l na 500km dopiero go kupiłem i jestem załamany
Jade z tym do mechanika ale coś czuje że nie bedzie wesoło.
Zastanawia mnie tylko ta ilość oleju bo ciśnienie sprawdzał mi mechanik (nie fordowski) i pokazuje 14atm czyli silnik teoretycznie igła. musze zaprowadzic auto do mechanika od fordów zna ktoś może dobrego w Olsztynie lub okolicach?

seqolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2013, 08:13   #42
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Ja swoim świeżym nabytkiem przejechałem już jakieś 5 tyś km. Póki co oleju na bagnecie nie ubyło nic. Jeżdżę głownie w trasy , dużo autostrad i ekspresówek. Więc obroty ciągle 3-4tys. Przy wyprzedzaniu od czasu do czasu 6 tys. obr. Zobaczymy jak będzie dalej. Oby się to utrzymało.

Od nowości jeździł na 5w30 forda. Ja również taki zalałem-formula F.

Nalot auta 107869km w momencie kupna. Autentyczny bez żadnej "korekty".

Ale jak czytam o 3L na 500km to zastanawiam się czy i mnie to nie dopadnie w przyszłości.

Kolejna sprawa. Powiem Wam że jak pali sporo oleju i faktycznie jest on spalany a nie ze ma wycieki to musi to być widać po spalinach.

O ile nie widać tego na luzie gdzie silnik nie ma obciążenia to podczas jazdy musi puszczać dymka.

Najlepiej żeby ktoś jechał za Wami i obserwował co wylatuje z wydechu jak dacie ostro w palnik.

Na pewno tym co pali spore ilości oleju widać również to po świecach , końcówce wydechu , zwłaszcza na sondach lambda.

Generalnie musi to być trochę bolączka tych silników.

Z tego co czytam duza ilość osób którym pije oliwę ma LPG. Może to tez jest jakiś powód.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 03-02-2013 o 08:20
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2013, 08:41   #43
mirwol
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 16-01-2013
Skąd: górny śląsk
Model: Focus IV
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 93
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Miałem kilka fordów, w tym 1.8D i 1.6 Pb. Wszystkie lekko brały olej, pomiędzy wymianami ok. 0,5l. 1.8D rozbierałem wielokrotnie i jak zdemontowałem głowicę, to po wyjęciu zaworów gumki uszczelniaczy wysypały mi się za każdym razem. Niestety chyba nie da się ich wymienić bez ściągania głowicy. Myślę, że dla Pb problem jest dokładnie taki sam, a samodzielna wymiana jest jak najbardziej możliwa.
mirwol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2013, 15:57   #44
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Witam, mam dokładnie taki sam model z przed liftu, mondeo z 2001, 1.8 benz. + gaz i ten sam problem.
Silnik bierze olej i to dużo prawie 1L na 1000 km. Miałem dokładnie taki sam przypadek jak jedna osoba opisujące problem w tym temacie, gwałtownie hamując kontrolka oleju się zapaliła, bagnet suchy, wlałem to co zostało po wymianie, czyli około 0,5 L i nic, bagnet dalej suchy więc dokupiłem jeszcze 2L jak wszystko wlałem to wtedy na bagnecie było minimum.
Od tamtej pory (to było we wrześniu 2012) przejechałem około 4000 km, dzis wymieniałem olej i mechanik powiedział ze bylo nie całe 3L , więc jak by brał mniej.

Nie wiem co jest przyczyną brania, poszukam i poczytam na forum ale moj egzemplarz bierze olej i to dużo.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2013, 20:42   #45
Przema
ford::average
 
Avatar Przema
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk6 van/Courier Turneo
Silnik: 1,4 68KM/1,0B 100KM
Rocznik: 2008/2017
Postów: 87
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Cytat:
Napisał stmartin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam dokładnie taki sam model z przed liftu, mondeo z 2001, 1.8 benz. + gaz i ten sam problem.
Silnik bierze olej i to dużo prawie 1L na 1000 km. Miałem dokładnie taki sam przypadek jak jedna osoba opisujące problem w tym temacie, gwałtownie hamując kontrolka oleju się zapaliła, bagnet suchy, wlałem to co zostało po wymianie, czyli około 0,5 L i nic, bagnet dalej suchy więc dokupiłem jeszcze 2L jak wszystko wlałem to wtedy na bagnecie było minimum.
Od tamtej pory (to było we wrześniu 2012) przejechałem około 4000 km, dzis wymieniałem olej i mechanik powiedział ze bylo nie całe 3L , więc jak by brał mniej.

Nie wiem co jest przyczyną brania, poszukam i poczytam na forum ale moj egzemplarz bierze olej i to dużo.
się ciesz że jeszcze jeździsz

a tak generalnie poszukaj przyczyny
Przema jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 17:57   #46
bearsport
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Szczecin
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,0 benzyna 146 KM
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Witam mam Forda Mondeo MKIII 2001 r. Wymieniałem uszczelniacze i pierścienie i niestety pomieszałem szklanki ale patrze że na szklankach od wewnątrz jest numer np. 132. Zadzwoniłem do Serwisu Forda do Szczecina i powiedzieli mi że to wiedza tajemna dla mechanika serwisu. Po tych oznakowaniach mechanik w serwisie wie jaka szklanka ma być na jakim miejscu. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś wie która cyfra co oznacza i jak je z powrotem na te samo miejsce włożyć. Po tych oznaczeniach bym wiedział w jakiej kolejności we wsadzić z powrotem. Pozdrawiam i Dziękuje za jakom kolwiek odpowiedź.
bearsport jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 20:38   #47
Martini3g
ford::average
 
Avatar Martini3g
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Brzeg/Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Duratec HE 125KM + LPG Lovato Smart
Rocznik: 2002
Postów: 79
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

To ja się jednak przestałem martwić, że mój mondziołek łyka dużo oleju (litr na rok~30k km; przelatane 188000 z tego ostatnie 32000 już z LPG)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Martini3g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 21:09   #48
sebala
ford::average
 
Avatar sebala
 
Zarejestrowany: 26-12-2007
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MKIV Titanium X
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 55
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Mój MK3 nie bierze ani grama od wymiany do wymiany. Ma przejechane 170 tys km, przez pierwsze dwa lata przejechał 150 tys km, teraz u mnie przez kolejne 5 lat - 20 tys km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (żona nim jeździ do pracy i na zakupy). Wymieniam co roku czyli co ok. 4 tys. km
sebala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 12:40   #49
micsmi
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Piotrków Tryb./Kraków
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 110 cielaków
Rocznik: 2003
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Witam,

mój mondek mk3 do tej pory śmigany na Formula F 5w30 palił 0.6-0.8 literka na 1000km. Ostatnio mechanik zmienił mi olej na 10W40 castrola. Myślałem, że spalanie uspokoi się aż tu nagle wielka niespodzianka...ok 1litr na 200km. Myślę przetestować fordowski olej Formula plus 10W40. Z tego co słyszałem duratec'ki nie lubią castrola, więc może to pomoże.

aha, z dolewkami jeżdze od paru lat, odkąd problem sie zaczął z dnia na dzieńGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. standardowo dolewka 0.5 - 0.8 1000km. przebieg 200kkm oryginalny, autko od nowości.

pozdrawiam
micsmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 15:56   #50
Martini3g
ford::average
 
Avatar Martini3g
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Brzeg/Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Duratec HE 125KM + LPG Lovato Smart
Rocznik: 2002
Postów: 79
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Ale przecież oleje forda to castrol... patrz 3 fota:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ps jest to to samo co Formula F
Martini3g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
olej silnikowy , uszczelka pod głowicą , uszczelniacz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.