Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2023, 11:25   #11
Arek3000
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 25-10-2022
Skąd: Lublin
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

Dzisiaj rano odłączyłem EGR i przejechałem się dosłownie 5km i muszę przyznać że nic nie szarpie...
Po ponownym odpaleniu zapalił się check ale już nie jeździłem na zapalonym checku. Jutro prawdopodobnie pojeżdżę i potestuję jeszcze auto

Arek3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2023, 19:17   #12
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

nadal czekam na czujnik dpfe, ktory znajduje sie obok EGR , ten z 2 rurkami. Ceny sa duze za ten sensor... wydaje mi sie , ze pasowalby sensor od VW , ktory mozna kupic za 120 zl ... wiekszosc tych czujnikow jest z malezji i raczej wydaje mi sie , ze roznią sie jedynie obudową. Jak jutro nie dostanę info kiedy czujnik, to zakupie z VW .
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub nawet to :JX7A-5L200-AD
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2023, 19:22   #13
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

Dzisiaj wskoczył filmik to tej skrzyni. Tez ma swoje "uroki" [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2023, 13:13   #14
Arek3000
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 25-10-2022
Skąd: Lublin
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

Dzisiaj jeździłem od rana i muszę przyznać, że ani razu nic nie szarpnęło a to było niewykonalne od blisko 3 lat jak posiadam ten samochód...
Odpiąłem tylko górną wtyczkę, pali się check i autu w końcu "nic" nie dolega
Arek3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2023, 13:24   #15
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

jutro będę miał sensor od audi , pojutrze prawdopodobnie od forda. dam znać , czy oba działają. tez się mecze z tym od 3 lat .... cały czas psioczyłem na skrzynie. nie jest ona idealna ,ale na pewno bez egr działa o niebo lepiej. jak się uporam z tym tematem to opisze jak łatwo zdiagnozować usterkę.

Update.
Czujnik od audi może i by działał , ale ma odwrotnie piny . Nie jest to problem zamienić kable we wtyczce , ale trafił mi się wadliwy czujnik . Nadal czekam na fordowski ....
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 14-11-2023 o 20:57
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2023, 13:21   #16
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

ostatni mam nadzieje update z tego tematu.
do tej pory kupiłem na podmianę egr, czujnik od audi, czujnik od forda i .....
Czujnik fordowski założony, jazda próbna odbyta. I nie ma szarpania. HURRRRAAA. 3 lata wkurzania się na auto i jego skrzynie!!! już zbierałem na jej remont ...
OK, teraz o czujniku. Poszukiwałem z różnych marek podobny czujnik i teraz jak podłączyłem fordowski, to uważam , ze jesteśmy na niego skazani. podobne czujniki ma grupa vw i opel, ale .... vw przy nie chodzącym silniku będzie pokazywał zdaje sie 0.5-moze 1V. Fordowski pokazuje 1.5V , wiec widać , ze zakres jest inny. a opel jest chyba drozszy od forda ... opel astra K.
My potrzebujemy CZUJNIK CIŚNIENIA DPF KUGA 2020- _ 2261799 _ KA1A-5L200-AB _ KA1Z-5L200-A. obecnie cena nowego 400 zl. to i tak taniej niz egr ...

Załączone zdjęcia : jak widać sensor pokazuje ciśnienie na minusie a powinien na postoju pokazywać 0. także przygazowanie nie zmieniało tej wartości , raczej miałem wrażenie ,ze od wibracji cos tam skacze o kilka dziesiętnych. także forscan nie pokazywał , ze otwierał sie zawór EGR. po podłączeniu nowego od razu miałem 1.5v i 0 kPa . Po odpaleniu silnika i przygazowaniu można było zauważyć nawet 4v i na plusie kilka kPa.
teraz jazda. brak szarpania, wiadomo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy spokojnej jeździe egr jest otwarty na jakies 10% , w zasadzie cały czas obserwowałem jakiej jego ruchy. zmiana obrotów i ruch egra, jedynie chyba przy zwalnianiu silnikiem gdy spalanie spadło na 0 to także egr był zamknięty. nie byłem w stanie za dużo poobserwować bo strach nie patrzeć na drogę w mojej okolicy. przy poprzednich próbach trafiłem dzika i mam cały przedni zderzak i lampe do wymiany ....
wiec jak widać mogę być znerwicowany i jedynym lekarstwem jest Jameson i jak komuś ten opis pomoże ... to zapraszam na priv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

demontaż i montaż.
długie szczypce i ściskamy dolne obejmy na cienkich rurkach. po odpięciu węzy ściągamy czujnik z wężykami i idziemy po śrubokręt. obejmy przy czujniku teoretycznie są jednorazowe, ale można je rozszerzyć przy "punkcie zaciskowym" wkładając w środek srubowkret i ruszajac na boki , aż będą luźne.. troszkę ciężko jest ściągnąć wężyki gumowe z czujnika , bo się na początku mocno trzymają, ale ten grubszy wystarczy podważyć cienkim śrubokrętem, a drugi wężyk wystarczy poruszać na boki . następnie montujemy wężyki na miejsce i zaciskamy obcęgami ten dziubek , który wcześniej rozszerzaliśmy. aa i warto delikatnie namoczyć rurki przed zakładaniem czy to obejm , czy samych rurek na czujnik. no i to tyle. roboty na max 30 min.
podobny czujnik w dieslach jest przy DPF , jak komuś się zbyt często wypala egr , to moze warto sprawdzić ten czujnik... są one po prostu dupowate i sadząc po forach w USA bardzo usterkowe.
no i to wszystko.
pozdrawiam i liczę na was Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20231107_121003.jpg (49.5 KB, 27 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20231117_130743.jpg (97.3 KB, 24 wyświetleń)
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2023, 13:55   #17
Arek3000
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 25-10-2022
Skąd: Lublin
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

Po odłączeniu tylko górnej kostki od EGRu WSZYSTKO USTAŁO I NIC NIE SZARPIE, zapalił się tylko check engine ale od kilku dni testuję i nie zdarzyło się szarpnąć ani razu, więc w moim przypadku to na pewno był EGR
Arek3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2023, 13:59   #18
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

Egr jest sterowany czujnikiem , więc ....ale jak chcesz to zawsze możesz wymienić egr
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2023, 15:22   #19
Arek3000
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 25-10-2022
Skąd: Lublin
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

Szczerze to nie mam ochoty na naprawę tego samochodu, wolę go wyłączyć i zapomnieć o problemie
Arek3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2024, 15:37   #20
xelos80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

Czy ktoś może wyjaśnić jak wygląda jazda adaptacyjną? Czy to jest po prostu zwykła jazda w której skrzynia uczy się twojej jazdy ? Czy trzeba trzymać się jakichś reguł jazdy ?
xelos80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.