Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2023, 10:04   #11
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Złota zasada handlarza wyłącznie wszelkie kontrolki które się świecą.
Efekt jest taki że na liczniku nie ma fizycznie kontrolki ale BCM ma sygnał otwarcia maski i nie odpala zdalnie.
Włącz katrolke, zrób zworke w wtyczce i będzie odpalał.

lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2023, 12:28   #12
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Złota zasada handlarza....
Mogę zapewnić ,że i tę opcję sprawdzę ale kontrolka musiała by być chyba w IPC wyłączona. Na wcześniejszym BCM działał i zdalny start i działała kontrolka maski . Przy zamkniętej masce powinien działać obwód zamykający masę i wcześniej działał a po podmianie BCM zaczęły się schody więc to chyba nie handlarz jest sprawcą , no chyba że BCM nie działa na pinie C2280C/14 choć z tego samego przekaźnika idzie i syglał do klapy tył (tak przynajmniej to na schemacie wygląda)
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2023, 18:00   #13
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Hood ajar w IPC mam włączone, po wypięciu wtyczki C127 na pinie 1 jest masa a na pinie 2 który idzie do BCM C2280C/14 też mam masę i po podpięciu miernika pomiędzy tym kablem a plusem z aku pokazuje mi ponad 10V czyli tak jakby przekaźnik w BCM już był zwarty z masą i zapewne stąd nie ma ikonki otwartej maski. Mam zatem spore podejrzenie że BCM jest walnięty. To tyle , resztę ogarnę jak wróci mi poprzedni BCM albo trzeba się rozejrzeć za innym sprawnym
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2023, 19:21   #14
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Cytat:
...tak jakby przekaźnik w BCM już był zwarty z masą i zapewne stąd nie ma ikonki otwartej maski. Mam zatem spore podejrzenie że BCM jest walnięty. ...
Po kolei...
1) W BCM na ty wejściu nie ma żadnego "przekaźnika"...
2) To wejście podłączone jest do jednego ze standardowych wejść/wyjść GPIO procesora
3) Przy inicjalizacji na "wejście" standardowo takie wejście jest polaryzowane rezystorem "podciągającym" (pullup) - wtedy jest w stanie wykrywać zwarcie do masy.

Czyli z przytoczonego opisu ja raczej bym wnioskował, że to wejście nie zostało poprawnie zainicjalizowane (a nie, że BCM jest uszkodzony...) - czyli problem jest (moim zdaniem) w niewłaściwej konfiguracji tego BCM.

Nie robiłem "doktoratu" z różnic w konfiguracji czujnika maski w różnych BCM, więc nie podam gotowego rozwiązania... Jednak "dojście do ładu" nie powinno zająć więcej niż jakąś godzinę...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2023, 19:57   #15
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

P Tadeuszu czy mogę jutro podjechać czy znow mi się oberwie ?? Może da się to ustawić ori ucds bo wszelka moja wiedza i próby nie dają rezultatu
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2023, 08:37   #16
paulaha
ford::beginner
 
Imię: Paulina
Zarejestrowany: 05-12-2020
Model: ford edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 33
Domyślnie uruchamianie zdalne z pilota

Hej, może pomożecie mi rozkminić temat. Edka użytkuję od 2 lat, z przyjemnością korzystałam zimą ze zdalnego odpalania silnika, by rozgrzać samochód przed jazdą w zimie. Tym razem zima przyszła a zdalne odpalanie z pilota nie działa. Dzisiaj połączyłam kropki - samochód był w naprawie po spotkaniu z sarną. Mam wymieniony zderzak, lampy przednie, żaluzję chłodnicy. Zabawa z remontem w lato, tej funkcji po naprawie nie sprawdziłam. Czy przy okazji tej naprawy coś mogło zaszkodzić odpalaniu zdalnemu? Czy może to zupełnie inna przyczyna?
paulaha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2023, 07:15   #17
paulaha
ford::beginner
 
Imię: Paulina
Zarejestrowany: 05-12-2020
Model: ford edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 33
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Jak zwykle - wiecie wszystko! Prośba tylko o informację gdzie ten czujnik jest - bym mogła podjechać do serwisu i wskazać że to przy okazji ich naprawy czujnik przestał działać. Chyba że jest to gdzieś w dostępnym miejscu i sama mogę sprawdzić czy jest podłączony.

Bump: Nie wiem czy coś to zmienia w diagnostyce czujnika - sprawdziłam na odpalonym silniku i otwarcie maski ze środka samochodu powoduje informację na wyświetlaczu że maska jest otwarta.
paulaha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2023, 15:16   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Cytat:
Napisał paulaha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... na odpalonym silniku i otwarcie maski ze środka samochodu powoduje informację na wyświetlaczu że maska jest otwarta.
Jak to mówią - "to zmienia postać na posiedzieć"...
Czyli - wszystko co napisane dla tego przypadku powyżej należy uznać za niebyłe.

Skuteczne zdalne uruchomienie silnika wymaga odpowiedniej ilości paliwa (z pamięci więcej: niż 1/4 zbiornika) i odpowiednio naładowanego akumulatora.
Warto sobie przy takich okazjach - zanim się uda na forum - zerknąć najpierw do instrukcji obsługi auta. Choćby w postaci elektronicznej pobranej ze stron amerykańskich...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 08-12-2023 o 15:19
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2023, 23:16   #19
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Zapomniał Pan wstawić link do instrukcji wraz z tłumaczeniem na PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2023, 14:49   #20
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

No i nie mogę się zgodzić z pewnymi pomysłami .
Remote start działa poniżej 1/4 baku ,nawet jak zbliżamy się do zasięgu około 30km. niżej nie sprawdzałem .
Druga rzecz akumulator . Mało logiczne , żeby funkcja która podladuje akumulator nie pozwoliłaby odpalić auta. Z pilota musi działać , chyba że akumulator jest już całkowicie pusty i nie jesteśmy w stanie nawet otworzyć drzwi pilotem. A remote poprzez aplikację ... To także podobnie , akumulator musiałby naprawdę być całkowicie rozładowany . Rozumiem że osoby walczące z problemem nie lecą na forum po pierwszym nieudanym starcie , tylko próbują kilkukrotnie
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.