Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2014, 09:26   #1
s_stanley
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-12-2013
Model: MK7 TITANIUM
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Klimatyzacja się nie włącza z przycisku A/C 1.6 TDCI

Witam, mam problem z moją fiesta mk7 tzn przestała mi działać klimatyzacja. Przy skanowaniu komputerem auta wyskakuje błąd (niski obwód prądowy sterownika przekaźnika sprzęgła A/C) Sprawdzałem ilość cieczy i jest ok, poszedłem krok dalej sprawdziłem instalacje kable od sprężarki klimatyzacji i z 2 kabli jakie są połączone na (+) jeden idzie do panelu sterowania klimatronikem a drugi wchodzi do bsi kabelki są sprawne wg miernika. W bsi bezpiecznik mały 10A dobry, stycznik 20A tez będzie bo zamieniłem go z innym w styczniku są 4 kabelki 1-od sprężarki klimatyzacji, 2 z napięciem ok 12V, 3 z napięciem 3V oraz 4 z napięciem około 0.5V. Po połączeniu na krótko tzn. kabla z stycznika, który wychodzi z sprężarki do akumulatora sprzęgło klimatyzacji się włącza i klimatyzacja chodzi. Posprawdzałem już większość i nie wiem gdzie dalej szukać. Proszę o pomoc i wyrozumienie ponieważ jestem nową osobą na forumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pozdrawiam.

s_stanley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2014, 10:30   #2
GracKa
ford::advanced
 
Avatar GracKa
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford KA/W210
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 1997
Postów: 444
Domyślnie Odp: mk7 1.6 TDCI Problem z włączaniem klimatyzacji

Sprawdź przekaźnik ew, czy wszystkie połączenia są OK nie zaśniedziały, miernik miernikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przypatrz się uważnie instalcji której ominąłeś podpinając na krótko.

Ew, altek nie daje rady choć wątpię.
GracKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2014, 16:31   #3
s_stanley
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-12-2013
Model: MK7 TITANIUM
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Klimatyzacja się nie włącza z przycisku A/C 1.6 TDCI

Właśnie przekaźnik podmieniałem z innymi i nic, styki oczywiście przeczyściłem ale śladu jakiegoś zalania nie było, kable wychodzące od klimy i od stycznika sprawdzałem, sygnał jest wg miernika;P jedynie nie odnalazłem kabli od bezpiecznika 10A pewnie do nagrzewnicy wchodzą. Już tak zastanawiałem się czy nie uszkodził się panel sterowania? ale rozkładałem go i też nie widziałem tam jakiś zmian.
"Ew, altek nie daje rady choć wątpię." - altek? co to jest???
s_stanley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2014, 16:50   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klimatyzacja się nie włącza z przycisku A/C 1.6 TDCI

Niektórzy dla skrócenia pisania długiego słowa, tak nazywają a l t e r n a t o r.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2014, 22:17   #5
s_stanley
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-12-2013
Model: MK7 TITANIUM
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Klimatyzacja się nie włącza z przycisku A/C 1.6 TDCI

a może uszkodził się sterownik w nagrzewnicy?
s_stanley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 15:39   #6
GracKa
ford::advanced
 
Avatar GracKa
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford KA/W210
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 1997
Postów: 444
Domyślnie Odp: Klimatyzacja się nie włącza z przycisku A/C 1.6 TDCI

Musisz to sprawdzić jeżeli możesz podmieniając. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GracKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 23:01   #7
Adamaj3
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-04-2014
Skąd: Pułtusk
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Klimatyzacja się nie włącza z przycisku A/C 1.6 TDCI

Piszesz , że sprawdzałeś "ilość cieczy". O jaką ciecz chodzi? Czy masz na myśli czynnik chlodzący w instalacji klimy? Jeśli tak, to w jaki sposób sprawdziłeś czy ilość czynnika ( gazu a nie cieczy) jest wystarczająca. W nowoczesnych instalacjach klima nie załączy się jeśli ilość czynnika jest niewystarczająca.
Adamaj3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.