Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2013, 21:54   #11
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Focus mk2 90KM

Cytat:
np karoseria o rok mniej była narażona na warunki atmosferyczne...
proszę Cię- jaka to różnica (jeden rok) w przypadku 8-9 letniego auta
Żeby doszczętnie obalić Twój argument:
auto wyprodukowane 31.12.2004 i 02.01.2005.
Pierwsze eksploatowane na południu Francji, drugie w Polsce.
Z Twojej teorii wynika, że to pierwsze zacznie wcześniej rdzewieć, wszak rok starsze jest...
Cytat:
np w roczniku 2005 wprowadzono poprawki w nowej serii produkowanych dla tego modelu elementów, gdyż wcześniejsze psuły się częściej co stwierdzono na podstawie raportów z serwisów forda...
taaa, szczególnie, że pierwsze Focusy II wyjechały na drogi w listopadzie 2004, z pewnością tak się sypały, że te wyprodukowane 2 stycznia 2005 są poprawione względem tych z 11.2004...
jasne, że producenci wprowadzają zmiany w trakcie "życia" modelu, ale w takim razie niech autor tematu poszuka polifta z końca produkcji, w końcu będzie miał wyelminowane wszystkie wady "wieku dziecięcego".
Cytat:
generalnie lepiej jest mieć auto młodsze niż starsze nie?
nie, lepiej jest mieć takie w najlepszym stanie i z jak najmniejszym przebiegiem.

Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 22:01   #12
marjano82
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-05-2013
Skąd: Myślibórz
Model: szukam:)
Silnik: mocny
Rocznik: bierzący
Postów: 14
Domyślnie Odp: Focus mk2 90KM

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tu rocznik super tylko jakoś to wszystko za ładnie i cukierkowo, jak w standardowym komisie, może będąc w Lesznie i jego oblookam...
marjano82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 22:13   #13
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Focus mk2 90KM

Cytat:
PRZEDAJE WSPANIALY I WYJATKOWY SAMOCHOD,
KTORY JEST WYJATKOWO PRESTIZOWY, LUSKUSOWY, DYNAMICZNY
PRZESTRONNY, UZYTECZNY ORAZ PONADCZASOWY
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pojechał- prestiżowy wóz z Focusa, nie ma co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
SPRZEDAJEMY SAMOCHOD ZE WZGLEDU NA TO ZE POWIEKSZYLA SIE
RODZINA I ZAKUPILISMY JUZ NOWEGO FORDA KUGA
+
Cytat:
TELEFONY KONTAKTOWE :

509-840-504 !!!

502-781-216 !!!

508-095-690 !!!

502-781-537 !!!

508-200-969 !!! -S-K-U-P-A-U-T-
2x Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z każdym sprzedanym autem rodzina się powiększa, niedługo przy VW Caravelle zaczną to pisać w ogłoszeniach...

Co do auta:
Zwykły poleasingowy Focus, w którym wstydzą się podać przebiegu (?)- bo ja go nie widzę. Spodziewaj się licznych napraw lakierniczych- standard w foczkach po polskiej flocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 12:10   #14
marjano82
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-05-2013
Skąd: Myślibórz
Model: szukam:)
Silnik: mocny
Rocznik: bierzący
Postów: 14
Domyślnie Odp: Focus mk2 90KM

Mam u siebie w mieście Focusa mk2, 2005 rok, z tym samym 90konnym silnikiem, manualną klimą i przebiegiem 102.000 km. Sprzedaje facet, który pracuje w moim urzędzie i który kupił go jako 4 letnie auto z przebiegiem ok 75.000 km. Auto BARDZO zadbane, koleś pedantyczny i lekko marudowatyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po wymianie rozrządu, oleju, hamulców, nawet u tapicera zamówił sobie skórzaną tapicerkę przednich foteli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cena wyjściowa ok. 18.000 do negocjacji, sądzę ze z 500-700zł urwę, gdybym bardzo chciał kupić. Jestem pewien, że w Polsce nie miał żadnych napraw lakierniczych, bo codziennie widuję go w pracy pod oknem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem że cena nie jest jakaś mega okazyjna, lecz może za sprawdzone auto warto nieco więcej zapłacić...?
marjano82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 13:32   #15
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Focus mk2 90KM

Cytat:
Jestem pewien, że w Polsce nie miał żadnych napraw lakierniczych
no ale sprzedający nie jest pierwszym właścicielem, więc sprawdzasz jak każde inne auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 19:32   #16
marjano82
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-05-2013
Skąd: Myślibórz
Model: szukam:)
Silnik: mocny
Rocznik: bierzący
Postów: 14
Domyślnie Odp: Focus mk2 90KM

To jest bardziej niż oczywiste!!! Miernik lakieru i jazda- nie ma inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziś byłem w Gorzowie i kilka aut oglądałem....szpachel, kit, super glue i taśma dwustronna, to dziś chyba nieodzowny element każdego samochodu, porażka.
marjano82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 23:23   #17
Miroo
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 29-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus II Titanum Kombi Automat
Silnik: Duratorq 1997 TDCI 136 KM
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Focus mk2 90KM

Cytat:
Napisał marjano82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielkie dzięki za telefon.

No jasne że nie robi- jestem zdania że corocznie się olej wymienia lub max. po ok 12-15 tys. km, mówię tylko, że sprzedający o tym informował i kwity na wymiany ponoć ma... Jak widział Ci się ten Focus z ogłoszenia, do którego podałeś telefon- ognisko rdzy lub szpachli czy na pierwszy rzut oka całkiem OK? Auto jest na naszych blachach czy obcych? Jeśli na naszych to z racji...zawodu....jaki wykonuję co nieco sobie mogę sprawdzić:-)
Szukam w Google po tych numerach telefonu ogłoszenia i chyba nic nie ma w sieci, by zobaczyć.
na wywieszce tego auta było "otomoto" więc chyba było wystawione... zadzwoń i zapytaj...
nie przyglądałem się karoserii...
spojrzałem, że silnik 1,8 ( porównaniu do tamtego 1,6) to dla mnie więcej znaczy niż ognisko rdzy (które łatwo usunąć).

Bump: ROMAN! Człowieku ochłoń!

Cytat:
Napisał Roman_Gie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
proszę Cię- jaka to różnica (jeden rok) w przypadku 8-9 letniego auta
Żeby doszczętnie obalić Twój argument:
auto wyprodukowane 31.12.2004 i 02.01.2005.
Pierwsze eksploatowane na południu Francji, drugie w Polsce.
Z Twojej teorii wynika, że to pierwsze zacznie wcześniej rdzewieć, wszak rok starsze jest...

taaa, szczególnie, że pierwsze Focusy II wyjechały na drogi w listopadzie 2004, z pewnością tak się sypały, że te wyprodukowane 2 stycznia 2005 są poprawione względem tych z 11.2004...
jasne, że producenci wprowadzają zmiany w trakcie "życia" modelu, ale w takim razie niech autor tematu poszuka polifta z końca produkcji, w końcu będzie miał wyelminowane wszystkie wady "wieku dziecięcego".

nie, lepiej jest mieć takie w najlepszym stanie i z jak najmniejszym przebiegiem.
Podajesz skrajne przykłady (odstępstwa, przykłady teoretyczne, bardzo rzadko się zdarzające) aby obalić zasadę/regułę? jeśli byłoby tak jak piszesz, to cena auta nie spadałaby wraz z wiekiem... Oczywiście, że bywają starsze auta lepsze niż młodsze, ale regułą jest, że im starszy samochód tym gorzej w porównaniu do nowszego...

Oczywiście, że lepiej jest mieć auto w lepszym stanie i z mniejszym przebiegiem niż ledwie o rok młodsze - ale różnica jest np bardzo niewielka lub żadna (np różnica przebiegu 5 tys km nie rekompensuje różnicy wieku) - w takim przypadku auto starsze musi być w "znacznie lepszym stanie i ze znacznie mniejszym (jeśli naprawdę tak jest) przebiegiem" w porównaniu do auta młodszego...

Ostatnio edytowane przez Miroo ; 31-05-2013 o 23:38
Miroo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 07:15   #18
marjano82
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-05-2013
Skąd: Myślibórz
Model: szukam:)
Silnik: mocny
Rocznik: bierzący
Postów: 14
Domyślnie Odp: Focus mk2 90KM

Rozmawiałem z facetem od tego Focusa z Poznania, wysłał mi fotki auta i poza brakiem radia (ponoć spaliła się końcówka mocy i wsadził jakieś zastępcze swoje) auto wydaje się ok, rozrząd wymieniany 30 tys. km temu, bez napraw lakierniczych i korozji,wyposażenie normalne, manualna klima, abs bez esp. Trzeba pomyśleć.
marjano82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 20:00   #19
Miroo
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 29-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus II Titanum Kombi Automat
Silnik: Duratorq 1997 TDCI 136 KM
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Focus mk2 90KM

no pomyśl - taki standardowy srebrny focus czyli porządne autko i ta zaleta, że lepszy silnik - to ważne...

ja cię tam nie namawiam, bo interesu w tym nie mam - przypadkiem tak wyszło, że mi wpadło w oko... jeśli dobrze pamiętam, to auto było na pleszewskich blachach (miasto ok 100 km na południowy wschód od Poznania). kupując tam auta trzeba uważać (mam na myśli handlarzy) bo większość to mega oszuści... jeśli jednak kupujesz od osoby fizycznej, która użytkuje autko od jakiegoś czasu to nie ma już to aż takiego znaczenia...

pozdrawiam i życzę udanego wyboru focusiątka..

Ostatnio edytowane przez Miroo ; 01-06-2013 o 20:04
Miroo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 22:22   #20
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Focus mk2 90KM

Cytat:
cena auta nie spadałaby wraz z wiekiem
w 'cywilizowanych' krajach pierwszorzędne znaczenie ma model (tj. generacja / lifting) i przebieg/stan techniczny. Rocznik ma drugorzędne znaczenie.
Myślący człowiek stając przed wyborem: rok prod. 2008 i przebieg 65 tys km i rok prod. 2011 przebieg 180 tys km wybierze raczej to pierwsze. Dla mnie pierwsze auto jest więcej warte (zakładamy oczywiście ten sam model i wyposażenie), w Polsce dwa wspomniane samochody będą warte tyle samo(lub młodszy nawet więcej)- mimo, że drugi jest bardziej wyeksploatowany (ponowne założenie: oba auta były użytkowane przez świadomych kierowców, dbających o samochód)
Prezentujesz postawę typową dla Polaka- "jakim autem jeździsz? Trzyletnim... ".
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.