Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2009, 20:23   #21
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

Panowie nie trza się kłucić. Też mnie to zastanawia ponieważ nie za każdym razem takie coś jest wyczuwalne na 10 razy 8 się zdarza. No nic będę tak z tym latał, widzę że więcej ludzi się z tym męczy. Ps. nalałem do baku środek STP formuła do czyszczenia wtryskiwaczy i powiem że jestem naprawdę zadowolony z jego działania. Samochód się jakby odmulił i nie jest to wyobraźniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 21:18   #22
R +
ford::beginner
 
Avatar R +
 
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Czechowice Dziedzice
Model: mondeo mk2
Silnik: 2,5v6 lpg
Rocznik: 1998
Postów: 49
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

Mi kiedyś zawieszał się napinacz łańcucha rozrządu i efekt był taki sam przy ok 3000 tyś tracił chwilowo (nieznacznie) moc i chodził jak traktor,z tą różnicą że to było w zupełnie innym aucie,a przede wszystkim w benzynie.Kumpel mechanik pogrzebał i kosztowało mnie to 150 zł (cena uszczelki i robocizny)Nie wiem czy w fordzie ma prawo cos takiego się stać ale warto spytać mechanika. Ewentualnie ktoś napisze że jestem jakiś nie mądry.
R + jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 21:42   #23
jacekplacek0808
ford::advanced
 
Avatar jacekplacek0808
 
Zarejestrowany: 27-08-2008
Skąd: NOH
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI TIT
Rocznik: 2008
Postów: 285
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

Kolego Suchar jezeli chodzi o turbo dziure to jestes w bledzie.Turbodziura to określenie krótkiej chwili pomiędzy mocnym wciśnięciem pedału gazu a doładowaniem silnika przez turbosprężarkę. Zjawisko powstaje, bo osiągnięcie przez gazy spalinowe ciśnienia potrzebnego do poruszenia wirnika zajmuje pewien czas.Posprawdzaj najpierw rury turbo-intercooler.Nie daj sie na regeneracje pompy dopoki komp ci tego nie wyswietli.
jacekplacek0808 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2009, 15:58   #24
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

Wracają do tego nieszczęsnego tematu. Po waszych najróżniejszych opiniach, postanowiłem odpuścić i nie przejmować się że to może być pompa.Myślę że magicy w Boshu poprostu chciali nieźle zarobić. Od tak poprostu zmieniłem filtr paliwa na Man-owski i jak rękął odjął. Samochód już nie terkocze przy 2000obr. jasne ję takię jest to że chodzi troszeczkę głośniej ale to jest juz normalny dzwięk diesla a nie traktora, jak się już rozgrzeje do optymalnej temperatury jest ssuper. czy może ma ktos wytłumaczenie jakim sposobem auto przetało terkotać poprzez zmianę filrta? Mie się wydaję że gdy filtr jest zawalony to nie ma odpowiedniego przepływu ropki i pompa jest zbyt obciążona i wydaje takie dzwięki. Auto jest zrywniejsze. Ot cała sprawa. Czekam na wasze opinie. dobrze że nie robiłem pompy i się Was szanowni koledzy posłuchałem.pozdrawiam
Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2009, 22:25   #25
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

Terkotania nie wyjaśnię ale zapchany filtr może powodować bardzo różne objawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przede wszystkim dobrze że się nie dałeś naciągnąć. Chociaż u ciebie to pikuś... Czytałem tu niedawno o koledzie któremu padła turbawka a w ASO chciecli mu wymieniać silnik...
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2010, 17:14   #26
lukasw5
ford::average
 
Imię: łUKASZ
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: b-stok sokolka
Model: mondeo
Silnik: TDDi + chip :)
Rocznik: 2001
Postów: 57
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

Witam moze troche odmlodzę temat. Rano jak zwykle pojechalem do pracy, samochód sprawował się bez zarzutu oprócz porannego dymienia, skoku obrotów i jak to ujęliście dziurze podczas przyspieszania. Wracając z pracy zaparkowałem pod delikatnym wzniesieniem by pójść do sklepu. Wróciłem, odpaliłem, auto się przydławiło obroty skoczyły i zgasł. Próby odpalenia zakończyły się porażka, auto nie załapało ani na chwilę. Po wezwaniu lawety odstawiłem auto pod blok. Po ok 2h postoju udało mi się je odpalić, z tym że silnik drżał obroty skakały, po dodaniu gazu również było dziwnie albo 3tys. obr albo 4 max i czarny dym wydobywający się z rury. Po chwili gdy silnik się trochę nagrzał auto zgasło i nie odpaliłem go od razu. Więcej prób nie było. przeglądów dokonuje co 10 tys. paliwo tylko na shelu i orlenie przebieg 290 tys

co robić podpowiecie, czy to pompa wtryskowa ??
lukasw5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 01:36   #27
saebek19922
ford::beginner
 
Avatar saebek19922
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 26-09-2012
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 16
Domyślnie Re: Mondeo Mk3 TDDI Pompa wtryskowa 184tyś?

Dolacze sie do tematu, gdyby ktoś go czytal w przyszlosci.

To jest normalne zjawisko, bo masz turbine ze stala geometria lopatek, czyli turbina nie daje Ci stopniowo doladowania, tylko dopiero od danych obrotow, w przypadku forda 2000 obr/min, szarpniecie jest bo jest turbodziura i turbina sie zalacza, chodzi glosniej dlatego ze dostaje wiecej powietrza. niezauwazalne to jest w autach z turbina ze zmienna geometria lopatek, bo wtedy turbina kreci sie coraz szybciej zaleznie od obrotow. (lopatki sie rozchylaja zaleznie od obrotow). Jakbys to kolego jeszcze czytal to:

Czy w twoim przypadku zajwisko jest gdy np. jedziesz na 2 i dajesz mu malo gazu a on pomalu rosna mu obroty ( wtedy plynnie powinno byc)
a jak dajesz wiecej gazu efekt turbodziury jest zauwazalny.

Wiem bo sam mam mondeo tddi 2.0.

A jesli Ci kopci najpierw sprawdz swiece.
__________________
saebek19922 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 07:50   #28
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Re: Mondeo Mk3 TDDI Pompa wtryskowa 184tyś?

Cytat:
Napisał saebek19922 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem bo sam mam mondeo tddi 2.0.
Chrzanisz aż miło. Kolego turbina kręci się cały czas a nie tak jak piszesz. Przy stałej geometrii tylko wolniej rozpędza.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 13:39   #29
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 TDDI Pompa wtryskowa 184tyś?

I to bardzo miłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy 2k rpm. następuje zmiana kąta wtrysku i wtedy autko zaczyna lecieć.
Turbina zaczyna pracę razem z silnikiem.
Do tego silnika trzeba się przyzwyczaić albo nie przekraczać tych 2k obrotów, wtedy nic nie będzie terkotać, chrapać itp itdGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.