Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2009, 22:53   #131
FOX2
ford::average
 
Avatar FOX2
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Toruń, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 125HP
Rocznik: 2003
Postów: 82
Domyślnie Odp: [mk1, mk2, mk3,mk4] co Was drażni w mondeo?

Jakiego typu hałas?
Szum powietrza, odgłosy plastików pukających o metalowe elementy, odgłosy zawieszenia. Generalnie zbyt głośno jest podczas jazdy. Nie wiem gdzie może leżeć przyczyna, uszczelnienie okien, uszczelka pod klapę, zbytnio odstająca klapa, poluzowane elementy pod wykładziną albo może TTTMGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
"Whether you think you can or whether you think you can't, you're right." - Henry Ford
"Don't never let somebody tell you, you can't do something"
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed"
FOX2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2009, 23:51   #132
IrO Nick
ford::beginner
 
Avatar IrO Nick
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: [mk1, mk2, mk3,mk4] co Was drażni w mondeo?

Ja, pomijając problem ze zbyt wysilonymi wtryskiwaczami, padającymi po 100-150 K km (ale to jest część eksploatacyjna, więc trzeba się z tym liczyć) i przypadłością, którą opisałem w innym wątku, a która chyba dotyczy tylko mojego przypadku - więc się nie liczy, mogę wymienić tylko jedno co mnie denerwuje w moim mondziole: mianowicie ten ****iaty fordowski zegarek w kształcie jajka na środku deski. Nie dosyć, że ni diabła nie pasuje do wnętrza, to jeszcze w nocy człowiek wgapia się ze 2-4 sek. zanim dojrzy te małe i cienkie wskazówki (słabo to podświetlili) zanim odczyta godzinę. Skoro się uparli na tą swoją "tradycję" to mogli zostawić to mdłe jajo i załadować do środka normalny wyświetlacz z godziną, jedno łypnięcie okiem i godzina znana, a tak wolę spojrzeć na swój zegarek, niż wgapiać się w to coś, bo zyskuje na tym bezpieczeństwo jazdy. Wspomnę, że nie jestem zegarowym analfabetą i mam zegarek z normalnym cyferblatem, ale za to czytelnym a nie takie coś co jest na desce rozdzielczej.
Poza tym słyszałem, że rdza, ale ja tego problemu nie mam, odpukać.
__________________
Mondeo Mk3, 2,0TDCi kombi, 2002 rok
Bydgoszcz
IrO Nick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2009, 00:03   #133
IrO Nick
ford::beginner
 
Avatar IrO Nick
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: Re: [mk1, mk2, mk3,mk4] co Was drażni w mondeo?

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgodnie z tematem drażni mnie i to bardzo elektryka. No Santa Clara nie ma miesiaca żeby coś z elektryki nie padło:
Podgrzewanie lusterka,żarówka postojowa :fcp2 ,podgrzewanie fotela....itd
Mimo wszystko to tylko drobiazgi. :fcp3
Mnie na razie padła tylko żarówka we wnętrzu, ale tak sprytnie, że zaraz jak go kupiłem to raz świeciła, raz nie, w końcu w ogóle nie świeciła chociaż wyglądała na zdrową. A co do:
Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podgrzewanie fotela....itd
to nie mam takich cudów więc jeden problem z głowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i nie wiem jak w innych ale u mnie nie ma alarmu pasów bezpieczeństwa w fotelu pasażera, albo zdechł. Jeśli to drugie to i tak nie naprawię, bo ten w moim fotelu wkurza mnie wystarczająco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo Mk3, 2,0TDCi kombi, 2002 rok
Bydgoszcz
IrO Nick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2009, 07:18   #134
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: [mk1, mk2, mk3,mk4] co Was drażni w mondeo?

Cytat:
Napisał hilly3077 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawe bo w moim sa po obu stronach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam...
Być może stwierdzili, że ST200 jest dla statecznego pana z brzuszkiem i lusterko mu nie jest potrzebne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał IrO Nick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i nie wiem jak w innych ale u mnie nie ma alarmu pasów bezpieczeństwa w fotelu pasażera, albo zdechł. Jeśli to drugie to i tak nie naprawię, bo ten w moim fotelu wkurza mnie wystarczająco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To go wyłącz i spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2009, 09:27   #135
white999
ford::advanced
 
Avatar white999
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo 1
Silnik: 1.8 16V benzynka + podtlenek :)
Rocznik: 1996
Postów: 222
Domyślnie Odp: [mk1, mk2, mk3,mk4] co Was drażni w mondeo?

pukające plastiki o metalowe elementy? u mnie czegoś takie brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zegarek w mk3? mnie akurat się bardzo podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aa i jeszcze co do odgłosów zawieszenia w mk1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może po prostu czas je wymienić na nowe?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
white999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2009, 13:04   #136
tomek22
ford::beginner
 
Avatar tomek22
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 43
Domyślnie Odp: [mk1, mk2, mk3,mk4] co Was drażni w mondeo?

najbardziej kretynskim rozwiazaniem jest otwieranie przedniej maski kluczykiem ten kto to wymyslił powinien dostac nobla w kategori KRETYN poza tym autko ok i bez wiekszych zastrzezen tymbardziej za ta cene
tomek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2009, 14:25   #137
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: [mk1, mk2, mk3,mk4] co Was drażni w mondeo?

to teraz wyobraź sobie złodzieja, który wybija szybę w Twoim aucie... syrena wyje, więc gość podnosi maskę i rozłącza. Potem spokojnie odpala na kabelki spod stacyjki.

A teraz wyobraź sobie, że maska nie otwiera się od środka, tylko trzeba mieć kluczyk...
Inaczej nie dostaniesz się do syreny, akumulatora, skrzynki z przekaźnikami...

Ja bym dał nobla, ale za pomysłowość.
Maska na kluczyk, to jedna z lepszych rzeczy, jakie konstruktorzy Forda wymyślili.
Powiesił bym ich za inne babole...
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2009, 17:46   #138
tomek22
ford::beginner
 
Avatar tomek22
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 43
Domyślnie Odp: [mk1, mk2, mk3,mk4] co Was drażni w mondeo?

Tak bardzo pomysłowe rozwiazanie cos sie dzieje pod maską a ty musisz najpierw wyłączyc silnik potem jak osioł gmerac kluczem w zamku i na samym koncu dowiadujesz sie ze gdybys go nie gasil to moze dojechałbyś do domuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Chciałbym tez zobaczyc twoja mine w momencie gdy ten wspaniały wynalazek ci się popsuje i bedziesz rozwalał połowe atrapyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
tomek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2009, 19:12   #139
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: [mk1, mk2, mk3,mk4] co Was drażni w mondeo?

Nie, no... bez jaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Równie dobrze mogę napisać, że maska otwierana od środka, może Ci się otworzyć podczas jazdy... a zepsuć też się może i wtedy też musisz rozebrać pół auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale to chyba są ekstremalne przykłady i gdybanie...
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.