Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2009, 13:08   #1
treblaa
ford::amateur
 
Avatar treblaa
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Model: Scorpio
Silnik: 2.0
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie 1.8 TDCI ciężko pali :(

Witam! To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój ojciec posiada Focusa z 2003r z silnikiem 1.8 TDCi (100KM). Problem jest taki, że autko cięzko pali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie ma na to reguły, czasami stoi cala noc i zapali dobrze, a czasami wystarczy ze postoji 5 minut i odpali za 2-3 razem, silnik ciepły zimny też mu nie robi różnicy... został wymieniony filtr paliwa, węże paliwowe, założony zawór zwrotny na zasileniu i dalej to samoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mial ktoś może taki przypadek?
Aha, komputer pokazuje błąd czujnika temperatury zewnętrznej, ale tak było od kiedy go kupiliśmy (2 lata) i wszystko chodzilo jak w zegarku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

treblaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2009, 18:12   #2
zagmar
ford::average
 
Avatar zagmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2008
Skąd: Opole
Model: Focus MK1 FL
Silnik: TDCI 115km
Rocznik: 2002
Postów: 128
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI ciężko pali :(

Cytat:
Napisał treblaa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
komputer pokazuje błąd czujnika temperatury zewnętrznej, ale tak było od kiedy go kupiliśmy (2 lata) i wszystko chodzilo jak w zegarku
Chodziło chodziło, aż padło!
Prawdopodobnie w tym jest rzecz, ale użyj opcji "szukaj" było trochę tego na forum.
zagmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2009, 00:41   #3
treblaa
ford::amateur
 
Avatar treblaa
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Model: Scorpio
Silnik: 2.0
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI ciężko pali :(

Jednak to nie wina tego błędu tylko... no właśnie czego?
Byłem dzisiaj u mechanika i opisałem problem, stwierdzili, że sprawdzą wtryski na maszynie... pierwszy (licząc od strony rozrządu) wykręcił się idealnie wszystko fajnie... potem drugi - i tu sie zaczeły schody... Po troche meczącej przeprawie wykręcił się ale ani na nim ani w głowicy gwintu juz nie było, trzeci wtrysk natomiast można powiedzieć że sie ułamał, ukręcił - częsc została w głowicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czwartego narazie nie ruszali.
Także teraz trzeba zrzucić glowice i ją regenerować.

fotka poglądowa: http://img692.imageshack.us/img692/4020/focusdsc258.jpg

Z tego co sie dowiedziałem to silnik musial być umyty silną chemia i nie został z niej wypłukany, co doprowodziło do takiego stanu (całe zardzewiałe - widać na zdjęciu) obudowy wtrysków.

Widział ktoś kiedyś coś podobnego?
treblaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2009, 12:39   #4
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI ciężko pali :(

Ale te wtryski nie maja zewnetrznego gwintu i sie nie wkrecaja do glowicy!! Tak samo sie ich nie wykreca! Trzeba je wybic i to co widze to dolna czesc jak normalnie jest zardzewiala a oni odkrecali i rozkrecili wtrysk. Trzeba go wkrecic i wybic, a nie zdejmowac glowice!
Gdzie to robiles? Jezeli to sa mechanicy to mi naprawde opadaja rece

Czy to o chemii to powiedzial mechanik? Jezeli tak to albo NIGDY nie robil wtryskow albo po prostu klamie (wg mnie to pierwsze). KAZDY wtrysk TDDI i TDCI jezeli byl suchy, bedzie tak zardzewialy i jest to normalne. Zabieraj od nich auto poki go jeszcze nie zepsuli!! Powtarzam sie, ale glowicy nie trzeba zdejmowac, ani tym bardzie regenerowac. Zabieraj auto. Jak cos to napisze Ci jak to zlozyc.


Dolaczam kilka fotek.
Pierwsze to tak wyglada wtryskiwacz po wyjeciu i oczyszceniu. Tu nie ma gwintu (jak np w mondeo) wiec nei wolno go wykrecac.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tu masz to jak oni rozkrecili wtrysk. Te wszystkie elementy sa w glowce ktora jest w glowicy. Nie daj im zdjac glowicy, tylko wkrec to i wybij wtryskiwacz!
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To Ci zostalo w reku.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak wybijasz. Odwracasz klamre wtryskiwacza i podkladasz nakretke na srodek gdzie jest sruba (jak zaznaczylem). Uzywajac np przedluzki do klucza nasadkowego pukasz w koniec (nie uszkodz tej wystajacej "kulki" na uchwycie) az zobacysz ze wtrysk zaczyna powoli wychodzic. Jak wyjdzie troche to podkladasz cos grubszego, zeby mozna bylo dalej wybijac. Najlepiej zalej na noc mikstura acetonu i oleju (najlepiej Dexron III) .
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 26-11-2009 o 12:59
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2009, 14:58   #5
treblaa
ford::amateur
 
Avatar treblaa
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Model: Scorpio
Silnik: 2.0
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI ciężko pali :(

kolego chodzi o to, że nie ma gwintu na wtrysku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym miejscu:
http://img502.imageshack.us/img502/1048/img3528v.jpg

a te wtryski co pokazales to sa od TDCi?? bo u mnie o jest o wiele krotsza ta koncowka co wystaje z wtrysku (od strony silnika).
Ta:
http://img502.imageshack.us/img502/2168/img3545.jpg
treblaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2009, 15:58   #6
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI ciężko pali :(

Tak, to sa wtryski od TDCI. Od TDDI sa identyczne oprocz braku miejsca na podpiecie wtyczki.
Zrob zdjecie, bo az mi sie nie chce wierzyc, ze ktos mial tyle sily zeby to urwac...chyba, ze ukrecil, ale to na moje oko peknie koncowka.
Odkrecajac glowice i tak NIC nie uzyskasz bo wypchniesz jedynie rozpylacz z plytkami a samej obudowy nie ruszysz. Dostep rylko z gory i tylko tak bym probowal.

Rozpylacz nie mozesz miec krotszy, dlatego, ze po zamontowaniu sama koncowka wystaje ok 3 mm ponad plaszczyzne glowicy. Jezeli bylaby choc o 1cm krotsza to silnika nie odpalisz (natrysk z rozpylacza jest na boki).
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2009, 16:04   #7
treblaa
ford::amateur
 
Avatar treblaa
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Model: Scorpio
Silnik: 2.0
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI ciężko pali :(

teraz nie mam przy sobie tych wtryskow zostaly u mechanikow, ale wydaje mi sie ze oni znaja sie na rzeczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest to firma zajmujaca sie tylko i wylacznie silnikami Diesla w Wilkowie kolo Swiebodzina, wczesniej mielismy Mondeo 1.8 TD i oni tez nam pompe robili i bylo wszystko ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a i jeszcze mowili ze ta koncowka wtrysku (rozpylacz?) ze cos z nia jest nie tak, bo podobno jest "przepalona"? Miala juz kolor fioletowy

Ostatnio edytowane przez treblaa ; 26-11-2009 o 16:06
treblaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2009, 16:14   #8
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI ciężko pali :(

Jezeli do wyjecia wtryskow nie uzyli zadnego odrdzewiacza, twierdza, ze rdza jest od silnego srodka i ze zdjecie glowicy pomoze im w wyjeciu koncowki to albo uznaja Ci za frajera ktory im zaplaci za dniowke pracy, albo jednak nie znaja sie na tym co robia.
Gdyby tam "nie bylo" gwintu to cisnienie ropy dawno by rozpolowilo wtryskiwacz. Tam jest kilkaset bar na wolnych obrotach wiec jezeli nie sikalo Ci z wtrysku to oni ulamali wtrysk.
No ale znam takich ktorzy jak spuscili srube przez otwor swiecy to kazali sobie zaplaic za zdejmowanie glowicy...wiec nic mnie juz nie zdziwi.

Wiele koncowek ma kolor fioletowy a to czy jest sprawna sprawdza sie na maszynie a nie okiem. no chyba, ze jest calkowicie spalona, ale najpierw wypala sie denko tloka (aluminium) a dopiero potem rozpylacz

zycze powodzenia, bo cos mi sie zdaje, ze w najlepszym przypadku juz poplynales w koszta.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2009, 18:19   #9
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI ciężko pali :(

Cytat:
Napisał treblaa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz nie mam przy sobie tych wtryskow zostaly u mechanikow, ale wydaje mi sie ze oni znaja sie na rzeczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest to firma zajmujaca sie tylko i wylacznie silnikami Diesla w Wilkowie kolo Swiebodzina, wczesniej mielismy Mondeo 1.8 TD i oni tez nam pompe robili i bylo wszystko ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a i jeszcze mowili ze ta koncowka wtrysku (rozpylacz?) ze cos z nia jest nie tak, bo podobno jest "przepalona"? Miala juz kolor fioletowy
Mam mojego Fokusa dwa lata i przez ten czas zrozumiałem że aby bezstresowo eksploatować pojazd skomplikowany technicznie trzeba samemu poznać jego budowę tylko w ten sposób można się uchronić przed niekompetencją pseudomechaników, jeśli znamy dudowę swojego pojazdu wystarczy zacząć rozmowę z mechanikiem zadać kilka niewinnych pytan i odrazu wiadomo czy mechanik ma pojęcie o naszym samochodzie podam przykład byłem ostatnio w warsztacie specjalizującym się w silnikach Diesla który ma dobre notowania na lokalnym rynku zadałem pytanie czy kiedyś programowali wtryski w silniku TDCi odpowiedzieli mi że w tym silniku nie programuje się wtrysków bo ten silnik niema komputera wtedy zrozumiałem że edukacja pracowników tego warsztatu zatrzymała się na latach 90 dwudziestego wieku i to jest przykład ku rozwadze wszystkich posiadaczy zaawansowanych technicznie pojazdów.
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.