Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2017, 20:06   #41
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju - na czerwono na wolnych obrotach

Nie pytałem o temperaturę oleju, tylko o temperaturą płynu chłodzącego w trybie serwisowym,wtedy, kiedy sie zapala kontrolka.
Nie może byćna biegu jałowym ciśnienie 0,5 do 1,0. Bo albo jest 0,5 albo 1,0 na jednakowych obrotach.
Jeżeli jest 0,5 to kontrolka nie powinna się zapalać, bo zapala się u większości silników prfzy ciśnieniu 0,4 atm. Niektórzy do sprzedania jak szykują auto, znajdują czujnik oleju w sklepie z ciśnieniem zapalania kontrolki 0,3 atm.

Napisz, czym sprawdzałeś to ciśnienie, bo tylko manometr mechaniczny podłączony w miejsce czujnika pokazuje prawidłowe cisnienie.
A jakie ma ciśnienie przy 1500 obrotów, i jakie przy 2000 obr.
Po tym pomiarze można wykluczyć pompę, jak będzie cisnienie przy 1500 obr 2,5 atm.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 20:17   #42
Kargul_ap
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju - na czerwono na wolnych obrotach

Dopytam rano o szczegóły, żeby pomierzyli.

Pompa była wymieniona na nową - nie używkę. Ale cień szansy że jest wadliwą sztuką zawsze można pozostawić...

A teraz takie pytanie, uściślające moją wiedzę.
Zawsze mi tłumaczono że zmiana oleju może poprawić szczelność silnika, jeśli ma jakieś wycieki, albo po prostu bierze olej. Ale nie ma on wpływu na ciśnienie w układzie... Ktoś to wytłumaczy dokładniej?
Kargul_ap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 20:46   #43
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju - na czerwono na wolnych obrotach

A w jaki sposób poprawia szczelność silnika ? Tylko dlatego że jest gęściejszy, pierwsza cyfra o tym mówi, są oleje 5, 10 itd.
A jak uszczelnia, to i panewki też, i ciśnienie pompy poprawia.
Gddyby było inaczej, to kontrolka by Ci się świeciła od razu po uruchomieniu zimnego silnika.
Olej w silniku pracuje w bardzo wysokiej temperaturze, nie takiej jak pokazuje wskażnik płynu chłodzącego, bo bezpośrednio styka się z elementami jak tuleje cylindrowe, tłoki, wał korbowy panewki.
W Twoim przypadku bardzo ważna jest temperatura jaką pokazuje tryb serwisowy, powinna być raz wyższa i niższa jak włączą się wentylatory.To możesz sam sprawdzić.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 20:53   #44
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju - na czerwono na wolnych obrotach

To było w INSIGNI

"Niskie ciśnienie oleju wyłącz silnik" nie lekceważcie tego!
Postprzez Rafsul88 » 2 sty 2015, o 09:35

Witam Wszystkich,

Jeśli mieliście sytuację, że w momencie rozruchu silnika zaświeciła się kontrolka oleju oraz słynny komunikat "niskie ciśnienie oleju wyłącz silnik" - to nie lekceważcie tego !!! Żadna wymiana czujnika oraz wgranie softu nie pomoże, samo również z czasem nie przejdzie, a pozostawienie tego bez naprawy skończy się zatarciem silnika.

Komunikat ten wyświetla się w momencie rozruchu ponieważ występuje nieszczelność między smokiem a pompą oleju i "zaciągnięcie" oleju jest znacząco utrudnione ... po chwili komunikat zniknie, natomiast w układzie smarowania będzie znajdować się napowietrzony olej.

U mnie ten komunikat pokazał się przy 140 000 km, Opel Insignia 2.0 cdti 160 KM 2008 r.

Między smokiem a pompą oleju znajduje się uszczelka V-ORING - to małe problematyczne cudo wykonane jest z gumy stosunkowo miękkiej, natomiast w związku z tym, że nasze perełki mają w układzie wydechowym filtr DPF - podczas jego wypalania do oleju dostają się pewne ilości ON (oleju napędowego) który powoduje, że guma ta się utwardza (u mnie stara uszczelka była twarda jakby była wykonana z plastiku)., traci swoje właściwości powodując nieszczelność na linii smok - pompa oleju.

Na próżno szukać uszczelki w sklepach z częściami motoryzacyjnymi, jest ona dostępna tylko i wyłącznie w ASO - koszt 59 zł za oryginał.

Ja osobiście przeprowadziłem naprawę u znajomego w warsztacie więc o kosztach pisać nie będę.

Jeśli ktoś miał do czynienia z mechaniką to demontaż misy, pół osi nie będzie jakimś problematycznym zadaniem 4 godzinki i po sprawie na spokojnie.

Obecnie autko śmiga, ostatnie przymrozki ( - 16 C ) poranny rozruch po 2 dniach postoju przed garażem i zero problemu oraz żadnego komunikatu o niskim ciśnieniu oleju.

A tu .... zaczerpnięte z netu .[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
-----------
W pierwszym poście napisałeś że to się zdarzyło w pierwszy dzień po wymianie oleju i filtra , a może tu szwankuje filter i jego zawór ?
; Jeżeli dojdzie do blokady w pozycji zamkniętej, spowoduje to wzrost ciśnienia w układzie lub chwilowe wzrosty przy zwiększaniu prędkości obrotowej silnika. Natomiast zawór stale otwarty będzie powodował spadki ciśnienia oleju.
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 23-03-2017 o 21:11
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 21:14   #45
Kargul_ap
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju - na czerwono na wolnych obrotach

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W pierwszym poście napisałeś że to się zdarzyło w pierwszy dzień po wymianie oleju i filtra , a może tu szwankuje filter i jego zawór ?
; Jeżeli dojdzie do blokady w pozycji zamkniętej, spowoduje to wzrost ciśnienia w układzie lub chwilowe wzrosty przy zwiększaniu prędkości obrotowej silnika. Natomiast zawór stale otwarty będzie powodował spadki ciśnienia oleju.
Filtr nie był wymieniony, też to sugerowałem mechanikom, żeby to sprawdzić. Ale mówią że czujnik ciśnienia w układzie jest przed filtrem, więc przy zapchanym filtrze powinien pokazywać wysokie wartości.
Zawór przeciążeniowy o którym piszesz w cytowanym fragmencie jest przy pompie (zintegrowany) i został zmieniony wraz z pompą.

Z tym oringiem jest ciekawy wątek - ktoś wie jak to wygląda w mondeo i pompie, czy smok też jest zintegrowany. Jeśli tak to też zostało to wymienione.
Kolejne rzeczy do sprawdzenia jutro.

Bump:
Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Jeżeli jest 0,5 to kontrolka nie powinna się zapalać, bo zapala się u większości silników prfzy ciśnieniu 0,4 atm. Niektórzy do sprzedania jak szykują auto, znajdują czujnik oleju w sklepie z ciśnieniem zapalania kontrolki 0,3 atm.[...]
W tym silniku w mondku czujniki ciśnienia mają zwarcie przy 0,5 bar.
Kargul_ap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 10:03   #46
Kargul_ap
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju - na czerwono na wolnych obrotach

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie pytałem o temperaturę oleju, tylko o temperaturą płynu chłodzącego w trybie serwisowym,wtedy, kiedy sie zapala kontrolka.
Nie może byćna biegu jałowym ciśnienie 0,5 do 1,0. Bo albo jest 0,5 albo 1,0 na jednakowych obrotach.
Jeżeli jest 0,5 to kontrolka nie powinna się zapalać, bo zapala się u większości silników prfzy ciśnieniu 0,4 atm. Niektórzy do sprzedania jak szykują auto, znajdują czujnik oleju w sklepie z ciśnieniem zapalania kontrolki 0,3 atm.

Napisz, czym sprawdzałeś to ciśnienie, bo tylko manometr mechaniczny podłączony w miejsce czujnika pokazuje prawidłowe cisnienie.
A jakie ma ciśnienie przy 1500 obrotów, i jakie przy 2000 obr.
Po tym pomiarze można wykluczyć pompę, jak będzie cisnienie przy 1500 obr 2,5 atm.
Z rozmowy telefonicznej dowiedziałem się że pomiar manometrem pokazał 0,5 bara przy 90 stopniach. Przy 2000 tyś. obrotów rośnie do 3 barów.
Kargul_ap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 11:58   #47
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju - na czerwono na wolnych obrotach

To jeszcze nie tragedia,choć na wolnych obrotach powinno być 0,9 atm podaj temperaturę płynu chłodniczego, jak pisałem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2017, 21:57   #48
Kargul_ap
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju - na czerwono na wolnych obrotach

Przepraszam, że się nie odzywałem w ostatnim czasie.

Auto sprawdzam od tygodnia. Więc też nie miałem jak osobiście sprawdzić tej temperatury.
Na ten czas jest z autem wszystko OK.

W ramach ostatniego podejścia do naprawy, wymieniono:
-ponownie olej,
-po raz pierwszy filtr oleju,
-czujnik ciśnienia oleju.

Ale przy odbiorze auta, usłyszałem sugestię żeby auta się pozbyć.
Ciśnienie po naprawie: 1,5 bara (Podobno?)

Czy ktoś poda namiary na sprawdzonego mechanika u mnie w mieście, żeby sprawdzić ciśnienie i czy jest szansa żeby zweryfikować, czy auto nie dostało jakiegoś "syropu"?
Kontrolki zachowują się naturalnie (kontrolka od oleju nie gaśnie razem z tą od ładowania).

Może to była tylko błahostka i kardynalny błąd nie wymienienia filtra wraz z olejem, co wg. mnie powinno być zrobione z każdą zmianą oleju. I żeby się nie błaźnić i nie przyznając się do winy, jednocześnie przyznając się do niepotrzebnego naciągnięcia na koszt wymiany pompy - mnie tym zbyli?

Jak pisałem, mechaników mam sprawdzonych i zaufanych, ale tym tekstem dali mi do myślenia i nie jestem teraz o auto spokojny.
Kargul_ap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2017, 08:16   #49
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju - na czerwono na wolnych obrotach

Przy jakich obrotach silnika 1,5 bara, to jest ważne.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2017, 12:02   #50
Kargul_ap
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju - na czerwono na wolnych obrotach

Cały czas pytałem ich o ciśnienie na biegu jałowym - więc zakładam że 800-900 rpm.
Chcę też to sprawdzić dla siebie, żeby mieć jasny ogląd na informację.
Kargul_ap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.