Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2011, 07:23   #1
wojtoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-05-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 73
Domyślnie 2.0 PB po wgraniu nowego oprogramowania zaczęły falować obroty

witam,
po okresowym przeglądzie w ASO na ktorym wgrano mi nowe oprogramowanie zaczeły sie problemy z falującymi obrotami. Przed tem było idealnie (jedynie czasem zapalal za drugim razem-update softu miał rozwiązac problem)
Obroty falowały na biegu jałowym od 500-1200 obr tak,ze przy zrzucaniu biegu czy wrzuceniu sprzęgła obroty spadają,delikatnie rosna i pozniej jest 900.
Zaproszono mnie ponownie do ASO i zrobiono ponowna aktualizacje oprogramowania komputera i teraz jedynie obroty spadają do ok 600 przy wcisnietym sprzęgle na postoju (wcisniete sprzęgło bieg i gaz-obroty normalnie rosną ale spadaja do 600). Podczas jazdy się to nie zdarza.Rzadko sie zdarza ze spadaja do 600 pozniej 1200 i 900.
W ASO słyszałem ze moze to wina przepustnicy ale głowy nie dają i też nie namawiają na wymianę (dziwne ze przed update softu działała a obroty nie falowaly). Wg ASO wszystko ok,nie ma sie do czego przyczepic.Błędów brak
Niestety nasze szanowne ASO nie przewiduje powrotu do poprzedniej wersji oprogramowania. Przed update zrobiono wydruk z IDSa wiec wiem jaka miałem. Moze i zaryzykowałbym wgranie u jakiegos speca ale takowego nie znam.
Miał juz ktos podobny problem po nowym sofcie? silnik duratec HE 145 2008

wojtoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2011, 20:03   #2
piotras.w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1999
Postów: 220
Domyślnie Odp: 2.0 PB z nowym oprogramowaniem komputera

Może czyszczenie korpusu przepustnicy i zerowanie pamięci KAM pomoże.
piotras.w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2011, 10:12   #3
wojtoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-05-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 73
Domyślnie Odp: 2.0 PB z nowym oprogramowaniem komputera

przepustnica była czyszczona,nie pomoglo.
a co to jest pamieć KAM?
wojtoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2011, 21:46   #4
Spiller
ford::average
 
Avatar Spiller
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 185
Domyślnie Odp: 2.0 PB z nowym oprogramowaniem komputera

Kurcze mam to samo, ale tylko na zimnym silniku. Ruszam autem, po 200m dojeżdżam do skrzyżowania, wciskam sprzęgło i obroty zaczynają falować. potem już jest OK, ale jest to wkurzające
Spiller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2011, 17:28   #5
wojtoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-05-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 73
Domyślnie Odp: 2.0 PB z nowym oprogramowaniem komputera

U mnie na zimnym czyli wtedy kiedy jest ok 1200-1300 obr jest ok.
Problem pojawia sie na cieplym silniku.
Podczas jazdy moge wcisnąc sprzegło i przygazowac a mimo to obroty nie spadna ponizej 900.
Podczas jazdy na luzie zawsze obroty sa powyzej tych na jałowym. Za to chyba odpowiada czujnik prędkości.W VW tez tak miałem.
Natomiast jak auto stoi albo jedzie bardzo wolno przygazowanie i odpuszczenie z wcisnietym sprzegłem to praktycznie zawsze spadek ponizej 800 obr (tak do ok 600) a pozniej powoli wzrost do 800.
Jesli sprzęgło jest nie wcisniete to tego objawu nie ma.
Dlatego trudno mi uwierzyc w uszkodzoną przepustnice.
Ma ktos jakies teorie?
wojtoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2011, 17:35   #6
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: 2.0 PB z nowym oprogramowaniem komputera

ja nie mam takich efektów . autko ma w tej chwili 147 tys nakręcone . Obroty tylko raz kiedys spadły tak zafalowały i wiecej sie to nie ponowiło .
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2011, 19:24   #7
piotras.w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1999
Postów: 220
Domyślnie Odp: 2.0 PB z nowym oprogramowaniem komputera

Resetowanie pamięci KAM robi się po czyszczeniu lub wymianie przepustnicy aby moduł PCM nauczył się nowych położeń płytki wewnątrz korpusu przepustnicy.
W pamięci KAM zapisane są różne nastawy odpowiadające za pracę silnika.
piotras.w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2011, 21:14   #8
wojtoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-05-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 73
Domyślnie Odp: 2.0 PB z nowym oprogramowaniem komputera

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja nie mam takich efektów . autko ma w tej chwili 147 tys nakręcone . Obroty tylko raz kiedys spadły tak zafalowały i wiecej sie to nie ponowiło .
tez nie miałem dopóki ASO nie wgrało mi nowego oprogramowania.

Cytat:
Napisał piotras.w Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Resetowanie pamięci KAM robi się po czyszczeniu lub wymianie przepustnicy aby moduł PCM nauczył się nowych położeń płytki wewnątrz korpusu przepustnicy.
W pamięci KAM zapisane są różne nastawy odpowiadające za pracę silnika.
Z tego co wiem to robili ustawienie ale nie zaszkodzi zapytac.

Ostatnio edytowane przez wojtoo ; 28-09-2011 o 22:11
wojtoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 17:46   #9
wojtoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-05-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 73
Domyślnie Odp: 2.0 PB po wgraniu nowego oprogramowania zaczęły falować obroty

ok., wyciagnałem dzisiaj czujnik sprzęgła i jest tak.
jesli czujnik sygnalizuje wcisniete sprzegło to pomimo czy ono jest wcisniete czy nie to obroty spadaja do 600. Dodatkowo mozna usłyszec z rury wydechowej jakby bulgot w momencie odjęcia gazu-czyli wtedy kiedy obroty spadaja np z 3000 do jałowych.
jesli czyjnik sygnalizuje ze sprzegło nie jest wcisniete to obroty wracaja idealnie do 800 bez znaczenia czy sprzegło rzeczywiscie jest czy nie jest wcisniete.
bulgotu wtedy nie ma.
Jesli czujnik sygnalizuje wcisniete sprzęgło to obroty spadaja szybciej niz gdy sygnalizuje brak wcisnietego sprzęgła.

przy jezdzie (gdy czujnik sygnalizuje ze sprzęglo nie jest wcisniete) nie zauwazyłem negatywnej róznicy,jedynie przy rozpędzaniu i szybkiej zmianie biegów,obroty rosna po wcisnieciu sprzęgła.Obroty nie szaleją
Jesli czujnik sygnalizuje wcisniete sprzęglo -przy zmianie biegów obroty nie rosną. Jednak wtedy nie ma hamowania silnikiem.
Wyglada na to ze albo jest jakis błąd w oprogramowaniu albo może cos z układem zasilania paliwa jest cos nie tak (np przepustnica za bardzo sie zamyka)
Jakies pomysły?
wojtoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2011, 21:29   #10
Marq
ford::average
 
Avatar Marq
 
Zarejestrowany: 21-06-2005
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK4 Silver X
Silnik: 2.0 HE, 145 KM, PB
Rocznik: 2008
Postów: 123
Domyślnie Odp: 2.0 PB po wgraniu nowego oprogramowania zaczęły falować obroty

Coś się może zmieniło u kolegów od ostatniego wpisu? Problem już rozwiązany? Jeśli tak to w jaki sposób? Bo mnie też czeka coś podobnego. Przy dojeżdżaniu do skrzyżowania jak się wrzuci na luz, to obroty spadają za nisko, siłą rzeczy próbuje sobie je chyba samoczynnie wyrównać podbijając na 1200-1500 a niekiedy nawet blisko 2000. Powtórzy taki cykl ze dwa trzy razy i potem już stoi idealnie równo w okolicach 750-800. No a przy następnym zatrzymaniu sytuacja się powtarza. Przy jeździe natomiast wszystko chodzi idealnie i jeździ jak marzenie. Mam niestety to auto od wczoraj (benzyna 2.0, 145 KM) i kompletnie jeszcze go nie znam. Stąd chętnie poznam rozwiązanie problemu.

Edit:
Niestety nie wiem czy jest nowy soft, czy jest stary. W książce serwisowej są powbijane wszystkie przeglądy, ale nic o aktualizacji softu.
Marq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.