Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2012, 21:37   #21
marcin74
ford::average
 
Avatar marcin74
 
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: gdynia
Model: focus c max
Silnik: 1,6 tdci 85000km
Rocznik: 2004
Postów: 118
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie !

Kolega Kris pochwalił się i olał tematGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

marcin74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2013, 20:34   #22
mxk
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1,6 tdci 109km
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie !

Witam,
czy ktoś z kolegów ma wiedzę jak otworzyć c-maxia z rozladowanym aku i zapieczonym zamkiem w drzwiach?
Mam dwa piloty baterie wymieniane niedawno wiec sie nie rozprogramowaly, problem z tym ze aku padl do zera i teraz nie wiem czy odlaczyc go i odczekac 5min i podpiac inny naladowany i wtedy centralny odpusci? czy na sile kabinowac ladowanie rozladowanego aku bez odlaczania (slabe warunki na to)
Maska otwiera sie normalnie na szczescie.

Czy macie moze informacje czy kluczyki rozprogramowuja sie przy szybkiej wymianie aku, albo jak auto dlugo stalo z rozladowanym aku?

Na szybko probowalem podlaczyc przewody z innego auta ale to nic nie dalo - chyba za bardzo sie rozladowal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy majac tylko dostep do otwartej maski mozna jakos spowodowac zeby centralny odpuscil?

Pozdrawiam
mxk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2013, 21:24   #23
Mkuzyn
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-08-2011
Model: focus c-max ghia
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie !

Witam
Jeśli odłączysz aku to kluczyki ci się nie rozprogramują.
Mi jak wymieniali aku to musiałem wpisać kod do radia i zakodować szyby aby otwierały sie i zamykały automatycznie. Z kluczykami nie miałem żadnych problemów.
Pozdrawiam
Mkuzyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2013, 21:59   #24
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie !

kombinacje z aku nie spowodują otwarcia centralnego zamka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 19:53   #25
mxk
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1,6 tdci 109km
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie !

kurde to co zrobić... pozostaje tylko zawolanie "legalnego wlamywacza"?

naladowalem akumulator na maxa, pojawil sie licznik i zielone podswietlanie, ale centralny nie odpuscil, kluczyki nie dzialaja oba (w jednym nawet wsadzilem nowa baterie)
klamki od otwierania od srodka widac ze sa w polozeniu zamknietego zamka centralnego :/

moze jakis bezpiecznik z tej puszki obok akumulatora?

jesli ktos moglby pomoc a nie chce na forum ogolnym prosze na priv [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mxk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 19:59   #26
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie !

Walcz z tym zapieczonym zamkiem w drzwiach,pokombinujesz i otworzysz mechanicznie
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 20:02   #27
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie !

Tylko nic na siłę z tym zapieczonym zamkiem.
W jaki sposób Ci się zapiekł?
Nie da się wcale kluczyka włożyć czy tylko nie da się przekręcić?
Jeśli nie da się włożyć, to musisz to zapsikać czymś, najlepiej o dobrych właściwościach penetrujących i smarujących. Ciężko mi podpowiedzieć co to mogłoby być, ale odmrażacze lepiej zostawić w spokoju.
Ja swoją wkładkę byłem w stanie doprowadzić do stanu używalności dopiero po jej wyjęciu i półgodzinnej kąpieli w czymś w rodzaju WD-40. Kluczyk w końcu płynnie wchodził, ale zapadki zablokowały się prawie wszystkie w górnej pozycji i nie chciały wrócić, a bez tego zamek nie puści. W końcu się poddały, ale ja miałem do nich dostęp, Ty dopóki nie otworzysz drzwi dostępu miał nie będziesz, także delikatnie z kluczykiem, żeby się nie zablokowały.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 20:17   #28
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie !

Cytat:
Witam,
czy ktoś z kolegów ma wiedzę jak otworzyć c-maxia z rozladowanym aku i zapieczonym zamkiem w drzwiach?
Mam dwa piloty baterie wymieniane niedawno wiec sie nie rozprogramowaly, problem z tym ze aku padl do zera i teraz nie wiem czy odlaczyc go i odczekac 5min i podpiac inny naladowany i wtedy centralny odpusci? czy na sile kabinowac ladowanie rozladowanego aku bez odlaczania (slabe warunki na to)
Maska otwiera sie normalnie na szczescie.

Czy macie moze informacje czy kluczyki rozprogramowuja sie przy szybkiej wymianie aku, albo jak auto dlugo stalo z rozladowanym aku?

Na szybko probowalem podlaczyc przewody z innego auta ale to nic nie dalo - chyba za bardzo sie rozladowal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy majac tylko dostep do otwartej maski mozna jakos spowodowac zeby centralny odpuscil?

Pozdrawiam
Kluczyki tracą kody po 3 min. od wyjęcia baterii,więc nie wolno się guzdrać. Ja bym spróbował odłączyć,ale na co najmniej 10 min. albo i dłużej i dopiero podłączyć sprawny aku. Sam wielokrotnie odłączałem aku do ładowania nawet na całą dobę i po podłączeniu od razu centralny otwierał. Jest jeszcze jedno wyjście,że popaliłeś bezpieczniki tym podłączaniem.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 23:16   #29
Mr.Creosote
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2015
Skąd: Łódź
Model: Focus II
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie !

Witam,
odkopuję stary temat w nadziei, że ktoś mi podpowie jak otworzyć mojego Focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W odróżnieniu od autorów poprzednich postów mam kluczyk (a nawet dwa), ale nie mogę nimi otworzyć drzwi.
Być może poprzedni właściciel wymienił ten zamek i zapomniał dać mi nowy kluczyk, trudno powiedzieć...
W każdym razie kluczykiem mogę otworzyć tylko klapę silnika.

I teraz pytanie: czy ktoś próbował (z powodzeniem) odłączać akumulator?
Czy jest jakiś sposób na odblokowanie centralnego zamka?
Czytałem różne wypowiedzi na tym i innych forach, i odpowiedzi są sprzeczne.
Jak już dostanę się do środka, to zaprogramuję pilot w stacyjce. Tylko jak się tam dostać...?
Mr.Creosote jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 23:28   #30
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie !

Prawdopodobnie od nieużywania zastała/zacięła Ci się wkładka.

Możesz spróbować napsikać do niej jakimś penetratorem, może puści. Pytanie jak wchodzi kluczyk do tej wkładki? Lekko czy z oporem?

Jak kupowałeś tego Focusa, to nie sprawdzałeś czy kluczyk w drzwiach działa?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.