Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2020, 17:15   #1
przemo0106
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2012
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 20
Domyślnie Moduł led - ledy przestały świecić

Witam. Kilka dni temu ledy w prawym reflektorze zaczęły migać i przygasać aż w końcu przestały świecić. Nadmienię że mam lampy są po przekładce z amerykańskiego xsenona na europejski (valeo). Auto mam 1,5 roku i wszystko działało dotychczas ok. Pytanie moje jest takie: czy muszę wymieniać cały reflektor? Dowiedziałem się że jest coś takiego jak moduł led. I chyba jest on wpinany w reflektor (??). Wie ktoś o co chodzi? Bo jakoś nie uśmiecha mi się wymieniać całej lampy. Może tylko sam ten moduł strzelił. Dodam tylko że napięcie na wtyczce jest a xsenon świeci normalnie. Dzięki z góry.

przemo0106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2020, 23:37   #2
przemo0106
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2012
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 20
Domyślnie Odp: Moduł led - ledy przestały świecić

Rozszerzam temat. Na zdjęciu w zielonym kółku jest miejsce na jakiś metalowy element. Czy to tam umieszcza się moduł led? I czy odpowiada on tylko za działanie ledów? Na wielu aukcjach występuje on (jako nazwa) zamiennie lub razem z przetwornicą. I zgłupiałem. Czy przetwornica nie jest przypadkiem odpowiedzialna za ksenony?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 927036556__wynik.jpg (99.8 KB, 46 wyświetleń)
przemo0106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2020, 11:20   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Moduł led - ledy przestały świecić

Cytat:
Napisał przemo0106 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Czy przetwornica nie jest przypadkiem odpowiedzialna za ksenony?
To miejsce co pokazałeś jest właśnie na przetwornicę do xenonów. Przetwornica do LED (moduł LED) jest z boku, jakby prostopadle do tej co pokazałeś (po lewej stronie zdjęcia widać sam róg modułu LED albo kostkę do jego wpięcia - słabo widać...).

BTW - wg mnie równie prawdopodobna jest awaria listwy LED - wtedy lampa do wymiany. Sugeruję kupić gdzieś właściwą lampę z opcją zwrotu (wtedy "w plecy" jest się jedynie koszty transportu) i dopiero wtedy zabierać się za demontaż lampy - jest co robić, bo cały przedni zderzak do zrzucenia... Moim zdaniem nie ma sensu ryzykować, że po zrzuceniu zderzaka okaże się, że nie mamy tego co faktycznie się popsuło... Robota ze zrzucaniem zderzaka w Kudze jest "parszywa" - te 3 śruby trzymające od strony nadkola błotnik ze ślizgiem zderzaka mają katastrofalny dostęp...
No chyba, że można sobie postawić rozebrane auto na tydzień i na zakupy wybierać się dopiero po diagnozie...

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 05-01-2020 o 11:39
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2020, 12:17   #4
przemo0106
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2012
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 20
Domyślnie Odp: Moduł led - ledy przestały świecić

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW

Dzięki za odpowiedź. Czyli jeśli okaże się że padły ledy wtedy po prostu nowa lampa i po sprawie. A jesli nie to wymienić ten "metalowy kwadrat" z boku lampy zwany właśnie modułem led? Bo większość lamp sprzedawanych jest i tak bez tego modułu i przetwornicy.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 05-01-2020 o 13:24
przemo0106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.