Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2013, 22:08   #11
tomsky1709
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-06-2013
Model: MONDEO
Silnik: 2000 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: gorace spaliny w kolektorze ssacym tddi 2000

dzis rozebralem egr i co czysto chodzi elegancko, zdziwilo mnie ze to takie czyste na necie widzialem ile tam syfku jest albo zapieczone a tu smiga fajnie troche mnie to zmartwilo bo pomalu koncza sie pomysly na to co on tak oslabl. Zauwazylem ze od strony wydechu na egr mam uszczelke alu ale od strony rury dolotu do kolektora ssacego nie bylo nic widac bylo przedmuchy i taki syfek . rizebrakem tez kolektor ssacy i co kurde czysto troche mokrego szlamku, ale w sumie to tylko minimalna ilosc , ale co zauwazylem ze wszystkie uszczeli mialy przedmuchy tzn do okola kazdej uszczelki byl czarny nalot a nie wiem ale wydaje mi sie ze powinny byc czyste w miejscach styku no ale moze sie myle
Koledzy moze jakies sugestie, mondzio smigal jak go kupilem 2 miesiace temu a teraz cos kiepski sie robi z moca i momentem obrotowym chyba ze to brak tej uszczeli tak namieszal ,ale to dopiero jutro poskladam razem i zobacze co bedzie

tomsky1709 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2013, 00:03   #12
tomsky1709
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-06-2013
Model: MONDEO
Silnik: 2000 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: gorace spaliny w kolektorze ssacym tddi 2000

Poskladalem wszystko i co D...ato samo rece opadaja,ale zdjolem przewod przepywki i co nic zero zmian jeszdzi tak samo czy zalozona czy nie , czy moze to byc przyczyna moich problemow z moca
tomsky1709 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2013, 18:02   #13
wezyr248
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-06-2012
Skąd: Gostyń
Model: sedan
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 182
Domyślnie Odp: gorace spaliny w kolektorze ssacym tddi 2000

witam czy ktos moze wie czy powinien tak wygladac kolektor ssacy od dolu? miedzy drugim a trzecim widac taka dziure ale nie widac zeby to było pekniecie. czy tez tak macie ?
oto zdjecie
http://zapisz.net/view.php?filename=786_dsc00254.jpg
wezyr248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2013, 19:32   #14
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: gorace spaliny w kolektorze ssacym tddi 2000

Szukasz mocy, a czy przypadkiem nie zmieniałeś oleju jak go kupiłeś ?? Bo może ktoś tam wlał jakiegoś zagęszczacza oleju. Radził bym zmierzyć kompresję w cylindrach, a potem szukać mocy, a czy ciepłe powietrze czy zimne, to jak jest ciepło, to jest ciepłe, jak jest zimno, to jest zimne. To jest żart.Powietrze czy ciepłe czy zimne nie ma żadnego odczuwalnego zwiększenia mocy.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.