Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2013, 18:48   #1
baykama
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Płock
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002-03
Postów: 29
Domyślnie Pedal sprzegla-drgania

Witam Kolegów mam problem jak w temacie, pedal sprzegla przy lekkim wcisnieciu zaczyna drgac (przy samej gorze) ale jak go wcisne troche mocniej i do samego dolu to juz nie drga. Nie wiem czy to dwumasa czy co, slyszalem ze moze tez byc mala dwumasa w sumie cos tam w sumie slychac. Tak w ogole to mialem robione wtryski (2 tys w plecy) i te drgania zaczely sie jak zaczely mi padac, nie wiem czy to przypadek czy cos jeszcze z ukł paliwa. Prosze o pomoc, na forum akurat takiego przypadku nie widzialem

baykama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 21:22   #2
inteligent
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5T 220KM
Rocznik: 2009
Postów: 43
Domyślnie Odp: Pedal sprzegla-drgania

Kolega powiem Ci że mam tak samo z tą różnicą że ja mam benzynę 1.8 125KM. Jest tak odkąd mam ten samochód i zrobiłem tak już 15000km i nic się nie dzieje ani nic się nie pogorszyło.
Sam jestem ciekawy czym może to być spowodowane dlatego też podłączam się pod temat.
inteligent jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 21:32   #3
sygulap
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: mondeo ghia x
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 46
Domyślnie Odp: Pedal sprzegla-drgania

W moim przypadku drgania zaczęły się pojawiać gdy zaczęła kończyć się tarcza sprzęgła, dwumasa była jeszcze w miarę ale wymieniłem komplet , miałem wtedy przebieg 280000km
sygulap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 09:48   #4
baykama
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Płock
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002-03
Postów: 29
Domyślnie Odp: Pedal sprzegla-drgania

Cytat:
Napisał sygulap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim przypadku drgania zaczęły się pojawiać gdy zaczęła kończyć się tarcza sprzęgła, dwumasa była jeszcze w miarę ale wymieniłem komplet , miałem wtedy przebieg 280000km
czyli sprzeglo, a miales cos takiego ze przy niskich obrotach porzy stalej predkosci szarpalo Ci autem tak jakby nie dostawal paliwa albo powietrza? Mam cos takiego i nie wiem czy to przez ta sprzeglo czy cos porypane z tymi wtryskami. ja mam niby 180 tys na blacie ale samochod sprowadzany to pewnosci nie mam

Ostatnio edytowane przez baykama ; 17-01-2013 o 09:49 Powód: dopisanie
baykama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 07:31   #5
baykama
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Płock
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002-03
Postów: 29
Domyślnie Odp: Pedal sprzegla-drgania

Długo to trwało ale sprawa sie wyjasnila mianowicie tak zgięty korbowod i cos tam z tłokiem głowica do remontu czyli generalny remont ponad 2 tys mniej w kieszeni i tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
baykama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2013, 19:02   #6
pmm0
ford::amateur
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 22-06-2013
Skąd: dortmund
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pedal sprzegla-drgania

ja tez mam benzyne i tez mi tak lekko lata ten pedal ale tylko jak jest na gorze jak wcisne to nic nie czuje, bylo tak od kad go kupilem 163tys teraz mam 185tys i nic wiecej sie nie dzieje jak bylo tak jest. jeden mechanik powiedzial ze to moze byc (ale nie musi) wina konstrukcyjna i tak juz bedzie sobie pulsowalo. ja tam niewiem ale jesli to nie powoduje dalszych awarji to po co tam majstrowac i tracic kase!
pmm0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.