Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2008, 19:04   #1
120
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Częstochowa
Model: MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie [Mk3]wymiana poduszek, tulei tylnej belki, kombi

Miałem taki objaw walenie w tylnim zawieszeniu (Mondeo 2.0 TDDI, 2002r.), diagnozowałem auto już chyba wszędzie, na szarpakach, sprawdzałem amortyzatory, tuleje, itp. nic nie wychodziło. Więc po poczytaniu troszku lektur doszedłem, że to tuleje tylniej belki. Pojechałem do serwisu Forda cena mnie zabili sama jedna tuleja 150zł jak bym chciał kupić, wymiana wszystkich 4 szt u nich 900zł. Wyjścia nie było jak wymiana samemu i tu problem bo nigdzie nie ma tych poduszek Intercars, Edpol, w ogóle nie mieli w katalogach a w serwisie już cenę znałem. Oczywiście gdzie znalazłem poduszki ..... na allegro cena 50zł szt :fcp1 . Po 2 dniach przysłali i dziś wymieniałem.
Z góry ostrzegam, że nie wymieni sie tulei jak sie nie wywali całej belki, sam myślałem, że to problem ale w sumie kilka śrub i po sprawie. A wygląda to tak, wszystkie śruby odkręcamy kluczem 15, innych kluczy w sumie nie potrzebujemy. Odkręcamy dwie śruby mocujące belkę do wahacza, jedną nakrętkę samokontrująca przytrzymującą drążek stabilizacyjny i 2 długie śruby wkręcane poprzez belkę przechodzące przez te nieszczęsne tuleje do podwozia (konkretnie pod bagażnikiem). Po odkręceniu tych 4 śrub i nakrętki jedna stronę belki mamy na ziemi. Po odkręceniu drugiej strony nie ma obawy, że belka spadnie, oprze sie na tłumiku. Po wytarganiu belki spod samochodu 2 tuleje od razu same wypadły takie były wybite ale zostały kołnierze metalowe w belce, oczywiście zapsikanie odrdzewiaczem przecinak i młotek i wybijamy. 2 nastepne nie chciały tak łatwo wyjść gdyż były tylko częściowo oberwane no ale jak już wymienia to wszystkie 4 szt. to też je przecinakiem potraktowałem. Nowe tuleje posmarowałem tawotem i wbiłem w belkę. (pamiętajcie żeby nie wbijać młotkiem bo fachowo to powinno to się na prasie robić, ja miałem taką rurkę metalowa o idealnej średnicy jak tuleja i poprzez nią wbiłem tuleję). Następnie belka pod samochód i montowanie. Najpierw 2 długie śruby te poprzez nowo zamontowane tuleje, następnie 2 śruby drążków i nakrętka od drążka stabilizacyjnego. Dlatego piszę tą kolejność montażu bo w innej kolejności to koszmar wszystko pręży i ogólna męczarnia. Robota skończona. :fcp2
Autko jak nowe. Koszt 200zł tuleje (4szt.) + 10zł przesyłka + ok 2h robocizny w spartańskich warunkach na chodniku przed domem.
Myślę, że nie przynudziłema a mój opis wymiany, chociaż kilku osobom pomoże i zaoszczędzi troszkę kasy.
Pozdrawiam.
M. ps. w razie pytań gg 2126715
służę pomocą

120 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2008, 06:27   #2
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Re: wymiana poduszek, tulei tylnej belki Mondeo III

Bardzo fajny opis, myślę że się kiedyś przyda.
Współczuję Ci wyciągać belkę bez kanału Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2008, 06:39   #3
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Re: wymiana poduszek, tulei tylnej belki Mondeo III

Witam


O widzisz ... i dobrze ze to opisałeś, w sumie ja nie będę tego robił - bo w aucie to potrafię płynów nalać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - jednak pokażę mojemu mechanikowi ... będzie miał ściągę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam prośbę, czy to są te tulejki ?: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Muszę kurcze wymienić, bo cały tyl mi się tłucze jakbym słynne deseczki woził Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2008, 06:48   #4
120
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Częstochowa
Model: MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Re: [Mk3]wymiana poduszek, tulei tylnej belki, kombi

Tak to te tuleje, ale ja brałem od innego allegrowicza i naprawdę go polecam bo przesyłka doszła na drugi dzień od zamówienia
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
120 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2008, 09:36   #5
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Re: wymiana poduszek, tulei tylnej belki Mondeo III

Cytat:
Napisał blur
Muszę kurcze wymienić, bo cały tyl mi się tłucze jakbym słynne deseczki woził Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bożesz ty mój!!! To przecież ja od tygodnia mam takie wrażenie (a dokładniej miałem na myśli raczej nidę-gips niż deski). Nikt nie chciał mi wierzyć bo oczywiście jak przejechalem się z mechanikiem to była cisza. Teraz widzę, że nie jestem sam i się z tego powdu cieszę :fcp2 :fcp4
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2008, 07:55   #6
120
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Częstochowa
Model: MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Re: [Mk3]wymiana poduszek, tulei tylnej belki, kombi

No to pojeździłem troszkę i cisza jak makiem zasiał wszystkie stuki umilkły, czyli diagnoza była dobra. :fcp2
120 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2008, 07:59   #7
lukas7
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 60
Domyślnie Re: [Mk3]wymiana poduszek, tulei tylnej belki, kombi

Witam. Czy któryś z Was spotkał sie aby temu sławetnemu odgłosowi tzw. (desek) towarzyszyła zmiana geometrii auta po załadunku? Ja ma taki objaw że cos stuka i do tego jak sie obciąży tył to jeszcze mnie ciągnie w lewo, jadąc samemu nie ma tego objawu. Zastanawiam sie czy tuleje mogą byc tego przyczyną?
lukas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2008, 21:39   #8
Klimek
ford::advanced
 
Avatar Klimek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Słupsk
Model: mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 391
Domyślnie Re: [Mk3]wymiana poduszek, tulei tylnej belki, kombi

a czy KOMBI i NIEKOMBI maja takie same.

wydaje mi sie, ze nie.
Klimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2008, 06:33   #9
120
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Częstochowa
Model: MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Re: [Mk3]wymiana poduszek, tulei tylnej belki, kombi

lukas7 - według mnie to raczej nie tuleje, tzn. stuki możliwe ale ściąganie przy załadunku to raczej masz coś z zawieszeniem spiepszone.
Klimek - nie widziałem wyszczególnienia w tulejach (poduszkach tylniej belki) na kombi czy sedana.
120 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2008, 13:50   #10
jewro
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Kombi TREND
Silnik: 2.0 Tdci 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 133
Domyślnie Re: [Mk3]wymiana poduszek, tulei tylnej belki, kombi

Witam panowie i panie, mam taki objaw ze przy wjechaniu na studzienke albo dziure czuje jaby tyl mi nie trzymal sie drogi czy to tez moga byc tuleje, bylem na amorkach i amory wszystkie cztery w porzadku pomocy czekam na porady dzieks :-) :fcp26
jewro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.