Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2006, 09:09   #11
pytlar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2006
Skąd: Prabuty
Postów: 33
Domyślnie

ja powiem tak: mialem seryjny wydech, czyli katalizator, tlumik srodkowy i koncowy!!
pierwsze co, to wywalenie tlumika koncowego i zaloenie sprotowego!! roznica kolosalna w mocy!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. odrazu lepiej!! ale poprzedni tlumik juz byl chyba zapchany i sie wylalo z niego z pol litra wody.... po paru dniach jezdzenia znudzilo mi sie bo bylo za cicho.... Wiec znowu do sasiada mechaniora i wywalamy kata!! ale go na szczescie nie rozwalilem, tylko zrobilismy pustą rurke zamiennik!! nie wiem czy przybylo mocy, bo w moich mlodzienczych urojeniach napewno przybylo ze 20konikow :fcp3 :fcp3 :fcp3 ale po tygodniu mi sie znudzilo i wkurzalo!! bo z tlumika tak pierdzialo jak w duzym fiacie!! wiec kolejna wizyta u mechanika!!

efekt koncowy: zamiast kata pusta rurka, zamiast srodkowego tlumika strumienica, zamiast koncowego tlumika tlumik srodkowy przelotowy!! :fcp16
efekt: pieknie ruczy!! a jak strzela z tlumika!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wszyscy sie ogladajaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a co najciekawszze... niedawno chcialem troche wyciszyc wydech i zalozylem katalizator... po zamontowaniu przejazdzka na miasto!! i juz wyjazd spod domu i szok!! nie ten samochod!! jakos ciagnie do przodu od samego dolu!! silnik odzyskal swoj wigor poprostu!! az niewierzylem!!

ale po dwuch dniach jezdzenia musialem wywalic zpowrotem kata na rzecz pustej rurki bo niestety w samochodzie bylo tak glosno, ze nie szlo wytrzymac :fcp15 tylko slychac bylo glosne buczenie!! :fcp15 :fcp5 :fcp9

a sie rozpisalem!! :fcp3

pytlar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2006, 21:40   #12
Beton
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-03-2006
Skąd: WX / WF
Postów: 42
Domyślnie

jesli zrobisz dolot powietrza odpowiednio oraz zadedykujesz wydech pod silnik zwrost
rzedu 5-10KM i paru NM jest osiagalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pyt tylko jaki masz kolektor? plastikowy?

jesli tak to bedzie to droga zabawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jego tez trzeba wymienic :/
__________________
http://www.ridaz-unit.pl
Beton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2007, 23:20   #13
Brook
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-10-2006
Postów: 67
Domyślnie

a ja mam pytanie czy za kolektor moge wstawic strumienice :] z tego co patrzylem po allegro to taniej wychodzia ale czy oplaca sie te tanie kupic?:|
Brook jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2007, 07:38   #14
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

kolego to co jest na allegro nie przypomina po za wygladem strumienicy,niby jest to proste urzadzenie ale te puszki ktore sa n aallegro moga tylko zaszkodzic ,zaczynajac od pogorszenia osiagow -wszczegolnosci momentu obrotowego (zasada rezonansu) a konczac na wypaleniu uszczelki pod glowica

jesli juz chcesz zalozyc strumienice to kpl czyli wydech i dolot lacznie ze strojeniem tego ukladu w powaznym zakladzie tuningowym :fcp1
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2007, 00:07   #15
Brook
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-10-2006
Postów: 67
Domyślnie

hehe to widze ze jednak musze kupic katalizator bo taniej mi to wyjdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. narazie nie stac mnie na tuning Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jezdzenie z wykruszonym katem doprowadza mnie do szalu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakos tak dziwnie chodzi przez to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brook jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2007, 07:17   #16
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

dokladnie tak ludzie wycinaj akata ale bez ingerencji w uklad a tym zabiegiem tylko sie szkodzi silnikowi polecam atrykuly w necie na stronach zwiazanych z tuningiem al eo dstrony technicznej
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2007, 18:18   #17
Tadeushkz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2006
Skąd: Astana, Kazakhstan
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie

Witam wszystkich!!wtrace sie z pytaniem czy warto (i czy w ogole tak sie robi?) mam focus 1.6 zetec nabylem wlasnie na allegro taka tania strumiennice czy cos mi to da zalozenie tej strumiennicy zamiast katalizatora??Co uzyskam?Prosze o porade bo na tym sie nie znam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najwazniejsze to, by nie uszkodzic samochod i nie stracic komfort jazdy (db)

pozdrawiam!!!
Tadeushkz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2007, 18:57   #18
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

tak sie nie robi tzn szanowany tlumikarz nie usunie kata bo to nielegalne...
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2007, 19:06   #19
Tadeushkz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2006
Skąd: Astana, Kazakhstan
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie

Chodzi mi o to czy w samochodzie w ktorym jest wszystko w porzadku ford focus 1.6 benzyna przebieg 40000km czy oplaca sie wymiana oryg. kata na strumiennice??Co do legalnosci to w moim kraju z tym nie ma zadnych problemow(ale w zadnym przypadku nie chce popsuc silnik)

Pozdrawiam!!!!!!
Tadeushkz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2007, 20:16   #20
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

przebieg jak na katalizator wielki nie jest takze jeszcze posluzy jesli o to chodzi....
jak masz mozliwosc to spr na hamowni jaki to ma wplyw jesli roznicy sam jako kierowca nie odczujesz, glownie chodzi tu o pogorszenie parametrow poniewaz majac sprawny katalizator watpie abys odczul przyrost mocy bez hamowni po montazu strumienicy oczywiscie o ile takowy wystapi....co innego gdyby takowa strumienica byla dedykowana czyli opracowana pod konkretny silnik ale tak to bedzie chybil trafil.... jesli masz czas i ochote nie ma przeszkod abys wstawil strumienice i potestowal nic nie wybuchnie :fcp1

jak juz wspomniano wydechem to trzeba sie bawic na calej lini a nie wymiana tylko pojedynczego jego elementy bo to da tylko wiecej db i inna barwe dzwieku wydechu.

osobiscie to jak wywalac kata to wstawilbym sama rure i najlepiej z modyfikacja reszty wydechu no ale to wszystko wplynie na db (w sporcie cichych aut tez nie ma :fcp4 )
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.