Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2014, 10:18   #1
KubaSzemrany
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 31-08-2014
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 Duratec 125 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1
Exclamation Stukajaca klapka na kolektorze dolotowym.

Witam.Posiadam Forda Mondeo 1.8 16v Duratec 125km z 2001r benzyniak 164 tys przejechane (sprawdzone) r. Wiem ze podobny temat byl ale potrzebuje konkretnych informacji i to szybko odnosnie mojego przypadku. Moj problem polega na tym ze stuka mi klapka na kolektorze dolotowym przy pierwszym cylindrze (na 99% tylko ta klapka) jak auto sie rozgrzeje.Jak odepne werzyk od regulacji to przestaje.

I teraz nie wiem czy w wersjach przedliftowych da sie te klapki wymienic czy musze zmieniac caly kolektor.

A moze mozna te klapki wywalic i jezdzic ?? Wiem ze moge miec wieksze spalanie ale to nie problem.Aby silnika nie dlawilo.

Mechanik mi majaczyl zeby odpiac przewod od gruszki i jezdzic ,ale jakos durny ten pomysl mi sie wydaje.

Prosze o szybka odpowiedz bo od 2 tygodni minimalnie stukot sie zwiekszyl(takie wrarzenie).Ale ze mam auto od miesiaca to tez dostawal mondziak troche po dupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a do roboty musze jezdzic.I teraz nie wiem co zrobic zeby mi sie ta klapka nie rozpieprzyla i silnika nie rozwalila.

KubaSzemrany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2014, 20:22   #2
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: Stukajaca klapka na kolektorze dolotowym.

użyj opcji SZUKAJ
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.