Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2006, 12:56   #1
RoCKY_ns
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2006
Postów: 6
Domyślnie Woda na podłodze! Skąd? - Fiesta 96r 1.3 Endura E

Witam. Mam fieste z 96r 1.3 Endura E i robię konserwację wewnątrz. Zabarankowałem podłogę połatałem wszystko co możliwe ze spodu i przy dużych deszczach mam wode na podłodze po obu stronach (kierowcy i pasażera). Możliwe jest żeby gdzieś pod deską rozdzielczą był jakiś wyciek? Może ktoś miał ten sam problem lub wie o co chodzi... Deszcze padają i padają nawet nie mam jak skończyć dopieszczać swoje autko ale gdybym złożył to nie zauważyłbym wycieków - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :fcp2

RoCKY_ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2006, 11:47   #2
WaaW
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2005
Postów: 9
Domyślnie

mam podobny problem, wycinalem szybe i nic dalej mokro, uszczelniali podszybie to samo,jedyne wyjscie to rozebrac calty kokpit i lac go woda i patrzec gdzie ciekni
WaaW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2006, 11:53   #3
RoCKY_ns
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2006
Postów: 6
Domyślnie

A uszczelke wklejałeś na kleju? Mam zamiar jechać do zrobienia tego tam gdzie to robią ale musze najpierw dokładnie posprawdzac czy to jest to.....
RoCKY_ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2006, 07:26   #4
Mar-Cus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-06-2006
Skąd: Poznań
Postów: 8
Domyślnie

U mnie dzieje się to samo tyle że ja zanim się zorientowałem miałem całą przednią część wygłuszenia do wyrzucenia. Znalazłem przyczynę ( musiałem zdemontować całą deskę rozdzielczą - a to nie jest takie proste) i prawie ją usunąłem. Tzn. moja Fiestka miała zderzenie z prawej strony z Esiem i w miejscu gdzie położono szpachel był przeciek. Leciało taką śróbką w kanale wentylacji. Zawaliłem ją silikonem i cały przód z prawej strony także. Lecz nie pomogło tak jak chciałem teraz szukam czegoś wodoszczelnego i cały przód tym zawale.
A może być jeszcze jedna droga dla wodu: leci drzwiami i pomiędzy boczkiem drzwi a samymi drzwiami przedostaje się do środka.
Mar-Cus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2006, 10:54   #5
poniko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2006
Postów: 14
Domyślnie

Witam
U mnie też zgniło całe wytłumienie z przodu (1,25 Zetec, 97 r.). Znalazłem przeciek. Na podszybiu (tam gdzie jest silniczek od wycieraczek) pomiędzy wycieraczkami znajduje się taki przykręcany plastik z uszczeleczką gumową. Ona na pierwszy rzut oka doskonale przylega ale tak naprawdę lało się z pod niej.
poniko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2006, 08:06   #6
Mar-Cus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-06-2006
Skąd: Poznań
Postów: 8
Domyślnie

a ja w sobotę rozbieram jeszcze raz rozbieram auto i jeszcze raz uszczelniam jak co to dam znać
Mar-Cus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2006, 09:17   #7
ciaastus
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-02-2006
Skąd: Łęczyca
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2001
Postów: 417
Domyślnie

U mnie przyczyna była guma w karoserii, między komora silnika i kabiną. Przez tą gume są doprowadzone przewody do kabiny. rozcieli mi ją przy montażu LPG, ale już bara.... nie zalepili. Trochę silikonu i już nie cieknie!!!
ciaastus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2006, 21:29   #8
Paulus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2005
Model: Focus Mk2 fl
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2010
Postów: 38
Domyślnie

Ja mam to samo i w tym samym miejscu- ten plastikowy kwadrat od nagrzewnicy. Cieknie gdzieś przy tym plastiku, który trzyma przewody z płynem chłodniczym. Musze się do tego dobrać. Echhh... na razie jest sucho w kabinie, bo wykładzinę trochę podsuszyłem, ale jak śnieg padał i roztapiał się w tej wnęce pod maską, to miałem jezioro pod nogami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paulus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2006, 16:47   #9
RoCKY_ns
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2006
Postów: 6
Domyślnie

Juz naprawiłem usterkę! Okazało się że ciekło przez obudowę filtra pyłkowego do nadmuchu kabiny. Dziwne bo patrzyłem do kilku fiest i wszystko było idealnie tak samo a jednak...musiał być wadliwy odlew bo jak włączyłem dmuchawę na full i polałem wodą po szybie to robiło się zawirowanie i drobnym ciekiem zasysało wodę do tunelu powietrznego i z tamtąd ciekło do kabiny... Zakleiłem boki obudowy filtra trochę silikonem (same krawędzie, troszke zmniejszyłem prześwit otworów do poboru powietrza) i już mam spokój w autku suchutko! :fcp2 . Dodatkowo zdjełem gume z przegrody silnika, która odchylała się przy naporze spływającej wody, aby woda nie napotykała oporu i dobrze spływała do komory silnika. Pozdrawiam wszystkich...
RoCKY_ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.