Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2007, 16:02   #1
poniko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2006
Postów: 14
Domyślnie Termostat Fiesta 1,25 Zetec gdzie jest ??

Witam
Objawy jak u wielu bardzo wolno wstaje temperatura na desce, słabe grzanie. :fcp5 Forum przejrzałem ale o 1,25 Zetecu niewiele. Prośby o książkę typu "sam naprawiam" nie spełnione. :fcp5 :fcp11
Stąd prośba o jakiś schemacik gdzie w 1,25 jest termostacik, czujnik temperatury na moduł (komputer), i drugi czujniczek temperatury na deseczkę.
Pytanko również jaki termostacik założyć - są w sprzedaży za 39 PLN (otwarcie przy 82 stopniach) i za 79 PLN (otwarcie przy 76 stopniach).
Mile widziane uwagi co jak i na co uważać. Może ma ktoś manual ??
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

poniko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2007, 09:51   #2
lepper_pl
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2007
Skąd: Piotrków Tryb.
Model: focus
Silnik: 1600
Rocznik: 1999
Postów: 154
Domyślnie

myślę że pomoże:
__________________
zawsze pomagam ale nie zawsze dobrze.
tym razem dobrze trafiłeś!
chyba?
lepper_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2007, 18:06   #3
poniko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2006
Postów: 14
Domyślnie

Bardzo lubię tak konkret. Jeden obrazek a zastąpi tysiące słów. :fcp29 dla kolegi lepper_pl. :fcp18 :fcp18 :fcp18

[ Dodano: 28-11-2007, 07:53 ]
No i po robocie. Wymieniony czujnik temperatury na deskę i termostat. Przy wymianie czujnika - fatalny dostęp do niego wymontować musiałem całą obudowę do czujników, nie obyło się bez demontażu akumulatora, kopułek, brak miejsca itd. ale jakoś poszło. Przy termostacie już większa zabawa, zdemontowałem alternator, i tak było mało miejsca, no to zdjąłem lampę przednią i grilla i wtedy jako tako poszło lecz luksusów nie było.
Nie ma róży bez kolców po zmontowaniu wszystkiego w odwrotnej kolejności kilkukrotnym nagrzaniu auta, słyszę buczenie na wolnych obrotach po prawej stronie siedząc za kółkiem.
Hałas dochodzi od strony paska wieloklinowego.
Na wolnych obrotach jest głośne na większych bądź go nie słychać bądź się nie nasila. Przy włączeniu ogrzewania, wykonania skrętu kierownicy jest głośniejsze.
Czyżby przy zakładaniu paska wieloklinowego coś mogło pójść nie tak ??
Regulacja naciągu paska odbywa się poprzez samonapinacz.
Podejrzewam pompę wspomagania bo przy niej jest samonapinacz.
Olej do wspomagania sprawdziłem jest stan.
Prośba o radę. Co to może być na co zwrócić uwagę.
poniko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 09:34   #4
lepper_pl
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2007
Skąd: Piotrków Tryb.
Model: focus
Silnik: 1600
Rocznik: 1999
Postów: 154
Domyślnie

być może i faktycznie pasek. niech sie wypowiedzą inni.


przypomnę twój dopisek bo nie każdy patrzy na starsze posty zwłaszcza później dodane.
__________________
zawsze pomagam ale nie zawsze dobrze.
tym razem dobrze trafiłeś!
chyba?
lepper_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 18:42   #5
poniko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2006
Postów: 14
Domyślnie

No i sprawa się ma tak.
Pojechałem do znajomka mecha od wszystkiego i on obejrzał i mówi że pompa wspomagania pada :fcp11 . Zostaje regeneracja tej którą mam lub wymiana. Że po drodze miałem to zajrzałem do zakładu który tylko fordy przerabia tzn. specjalizuje się :fcp3 . Spojrzeli i powiedzieli że to na pewno pompa i jeździć aż całkowicie padnie :fcp18 i poszli. Ale obok stał kolo który jak mówił całe życie za kółkiem spędził i on dał radę żebym wymienił płyn w układzie wspomagania. Ja na to ale na jaki ?? A on mówi że to bez znaczenia tylko żeby wymienić go jak najwięcej. W domu zrobiłem patent strzykawka + wężyk i odessałem ile mogłem zalałem mobilem czerwonym i zadziałało - jest zdecydowanie ciszej albo normalnie. Zagrzałem maszynę przejechałem, manewrów narobiłem i chyba jest OK.
Tyle. Może ktoś z was z rad skorzysta :fcp14
poniko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.