Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2010, 21:57   #1
Kuba Piła
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-06-2008
Skąd: Piła
Model: C-Max
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Awaria pompy wtryskowej

Witam w sobote wybrałem sie w dłuższa podróż moim mondziem 1,8 TD po przejechaniu 900 km odpoczynek i po 2 godzinach ruszylem dalej po jakis 50 km na tylnej szybie pojawila sie specyficzna mgielka jak po jezdzie na mokrej nawierzchni albo w deszczu tyle ze akurat niepadalo zanim sie zorientowalem okazalo sie ze skonczylo sie paliwo i pojawil sie znaczny wyciek ropy z pod samochodu po wizycie w niemieckim ASO okazalo sie ze poszla uszczelka laczaca pompe z silnikiem a ropa poprzez pasek rozrzadu wyciekala na wahacz od strony pasarzera w Aso w niemczech zaproponowali mi wymiene calej pompy i paska rozrzadu za 2000 euro wolalem lawete z polski sciagnac auto nie mam wyciakow zadnych na przewodach paliwowych pytanie czy musze wymienic cala pompe czy moze wymiana tej uszczelki i paska rozrzadu wystarczy ? i jezeli ktos sie orietuje ile mniej wiecej bedzie mnie kosztowala taka naprawa w polsce ? z gory dziekuje

Kuba Piła jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2010, 05:37   #2
Dragon12316
ford::average
 
Avatar Dragon12316
 
Zarejestrowany: 10-04-2009
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 68
Domyślnie Odp: Awaria pompy wtryskowej

nie rozumiem w jaki celu wymieniać pasek rozrządu po uszczelnieniu pompy odtłuścił bym paski środkiem do tarcz hamulcowych.Odnośnie pompy to z tego co wiem to pompa jest osobnym elementem i nie łączy się z silnikiem żadną uszczelką.Uruchom silnik i zaobserwuj gdzie występuje wyciek skoro bije ropom na rozrząd to prawdo podobnie pad simering na kole zamachowym od pompy
Dragon12316 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2010, 18:54   #3
FrostiGMR
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Lublin/Jabłonna
Model: Volvo V40
Silnik: 1.9 DI
Rocznik: 1999
Postów: 167
Domyślnie Odp: Awaria pompy wtryskowej

Zapewne masz wyciek z pompy wtryskowej po simeringu wałka napędowego. Na większych obrotach ciśnienie w pompie jest na tyle wysokie, że stary sztywny uszczelniacz już nie trzyma i paliwo leje się po wałku wprost na koło zębate i pasek napędzający pompę. Przerabiałem to samo. Regeneracja pompy (uszczelnienie) i kontrola na stole probierczym to 250 złotych (Diesel Service Józef Włoch - Skrobów, lubelskie). Nowe paski rozrządu i pompy - 100 złotych (Gates). Robotę zrobiłem sam, więc za free Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Radzę wymienić paski, nie myć w jakichś cudach, bo oszczędność może być pozorna, a remoncik głowicy kosztuje...
FrostiGMR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.