Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2011, 23:09   #11
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

Szeryf > to musiało być dawno i ... nie polecam.

__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2011, 15:08   #12
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

No, racja...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2011, 17:26   #13
KFAJP
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Złotoryja/Spalding
Model: Mondeo kombi Mk1, i Transit 350 LWB Camper
Silnik: 1,8 PB i 2.4 d
Rocznik: 1993 i 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

Cytat:
Napisał ziemek56 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szeryf > to musiało być dawno i ... nie polecam.
Koledzy, tak to sie zasmieca tematy...... skoro piszesz ze nie polecasz, to napisz dlaczego. Dzielmy sie wiedza (i tu dziekuje za zaznaczenie komutator-a-slizgi), a nie uprawiamy czat.

Kupilem juz nowy alternetor, a ten oddam do regeneracji. Tez sie zastanawiam co moglo byc przyczyna takiego wlasnie zuzycia, bo te "braki" na slizgach sa dosc glebokie. Mysle ze moglo to byc zwiazane z dluzszym nie odpalaniem transita, i moze miedz zwarla ze szczotkami, i przy odpaleniu wyrwalo po kawalku. Obydwa uszkodzenia sa w tym samym miejscu.

Po wymianie alternatora, gdyby (bogowie mnie chcieli ukarac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) to jedyna ewentualnos, na dalsze swiecenie sie kontrolki, wskazywalo by na uszkodzenie kabelkow ?
KFAJP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2011, 18:48   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,982
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

Cytat:
Napisał KFAJP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupilem juz nowy alternetor, a ten oddam do regeneracji.
Są firmy, które sprzedają regenerowany fabryczny alternator taniej gdy się odda stary uszkodzony. Mam nadzieję, że nie kupiłeś zamiennika-podróbki.
Ja nie zawiodłem się na firmie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mają oddziały w całym kraju, regenerują osprzęt elektryczny silników. Mają też zamienniki, ale ja uważam że co oryginał, to oryginał...
Cytat:
Napisał KFAJP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skoro piszesz ze nie polecasz, to napisz dlaczego
Wiadomo przecież dlaczego - sam nigdy nie zregenerujesz alternatora wymieniając pierścienie - tak dobrze jak robią to wyspecjalizowane zakłady. Zresztą skąd wziąć te pierścienie - nie występują jako część zamienna - chyba że masz podręczną tokarkę, to może dotoczysz... Uważam też, że auto ma jeździć, a nie stać i czekać na odrestaurowanie podzespołu jak by to było zabytkowe Bugatti.
Ja ostatnio takimi rzeczami zajmowałem się w epoce Gierka - ale wtedy nic nie było z części zamiennych. I to było rzeczywiście... dawno
Do Bendiksa ostatnio podjechałem na nieładującym sfajczonym alternatorze (Transit 2,5D), wymieniłem go na ulicy w pół godziny na regenerowany (w dodatku silniejszy) i zapomniałem o problemie. To chyba jest warte tych paru złotych zapłaty więcej...
Cytat:
Napisał KFAJP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mysle ze moglo to byc zwiazane z dluzszym nie odpalaniem transita, i może miedź zwarła ze szczotkami,
Może uszkodzony regulator powodował, że prąd się cofał z akumulatora i rozładowywał go i nastąpiła eletrokorozja ślizgów i szczotek w jednym miejscu...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-11-2011 o 12:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2011, 09:10   #15
KFAJP
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Złotoryja/Spalding
Model: Mondeo kombi Mk1, i Transit 350 LWB Camper
Silnik: 1,8 PB i 2.4 d
Rocznik: 1993 i 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

Wojtekjanus
Ponownie dziekuje, piekna wyczerpujaca odpowiedz. Prawdziwy duch forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nowy alternator mam z "Ebay" ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) pewnie "ta firma" sprzedaja swoj produkt, ale bedac w UK i tak wyjdzie mi taniej. Stary alternator zabieram do Polski, i tam zregeneruje i zamienie za ten nowo kupiony. Zobaczymy jak bedzie smigac. Nie mialem jeszcze stycznosci z tego typu naprawa. Mozesz jakos okreslic koszty regeneracji alternatora ?
Szukalem na allegro i innych miejscach regulatora, cany rozne a w UK to juz calkiem trafic na cos to jak wygrana w totka. W sklepie motoryzacyjnym tez nie byli w stanie zamowic regulatora, a zamiennik alternatora 45% drozszy niz na Ebay.
Druga sprawa, spotkalem tez alternator na 110A orginal-lub moze ten ktory wymontowalem byl 40-75A. Czy zamontowanie takiego na 110A to wiecej plusow czy moga byc tez minusy ? Zaznacze ze mam dwa akumulatory na pokladzie, i zastanawiam sie ewentualnie nad trzecim. Chociaz ten trzeci to musze wlasnie przeprowadzic konsultacje. Mysle ze bede wozic jako zapasowy, ale nie podpiety. Ladowanie dopiero jak bede podpiety do sieci (capmer).

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez KFAJP ; 16-11-2011 o 09:40
KFAJP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2011, 13:34   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,982
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

Zdecydowanie - im mocniejszy alternator - tym lepiej. Wysokoprądowy alternator daje większą pewność ładowania akumulatora przy włączonych silnych odbiornikach prądu - ma taki zapas prądu, że zasili jednocześnie główne światła, ogrzewaną szybę i lusterka, wentylator nawiewu, wentylator klimy, wentylator chłodnicy, wycieraczki, radio, dogrzewacz silnika i co jeszcze chcesz - i jeszcze starczy prądu na doładowanie akumulatorów.
Przy słabszym alternatorze - kiedy zaczyna mu brakować prądu - brakujący prąd pobierany jest z akumulatora.
Dzieje się to niejako automatycznie - regulator alternatora ma utrzymywać napięcie na poziomie (najlepiej) 14,4V. Dopóki jest w stanie to robić i dopóki napięcie nie spadnie poniżej 12,8V (z tytułu niewydolności prądowej alternatora), to akumulator jest doładowywany. Spadnie poniżej - akumulator, którego napięcie spoczynkowe (naładowanego) wynosi 12,8V - MUSI sam z siebie zacząć oddawać prąd.

Tak więc silny alternator nie spowoduje żadnych kłopotów typu przeładowanie akumulatora - bo to regulator napięcia ograniczając je zawsze do określonej wartości decyduje jaki MAKSYMALNY prąd ładowania popłynie przez akumulator. Czy zamontujesz alternator 75A czy 110A - MAKSYMALNE napięcie na zaciskach akumulatora MUSI wynosić najlepiej 14,4V...
Cytat:
Napisał KFAJP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozesz jakos okreslic koszty regeneracji alternatora
System działa na zasadzie oddania uszkodzonego i dopłacenia do sprawnego regenerowanego. Z resztą te regenerowane są jak nowe - nie rozpoznasz, że to regenerowany... Tak więc koszt zależy od typu (modelu), czy oryginał, czy zamiennik - do silnika 2,4 alternator 75A koszt 450 zł, 110A koszt 610 zł (oryginały regenerowane) - to są ceny z Bendiksa. Jeżeli nie oddajesz starego trzeba zapłacić 50-75 zł więcej. To niby mało zwracają, ale tam są wymienione łożyska, pierścienie, obudowa, regulator - zostaje wirnik i uzwojenie stojana... Są inne firmy - ale ja tu kilka razy kupowałem i zawsze wszystko było ok.
No i jest Allegro - ale mój uzysk jeżeli chodzi o uczciwość sprzedających na tym portalu to ... tylko 50%...
A drobne naprawy - typu wymiana łożyska lub regulatora - albo robić samemu, albo w dobrym warsztacie - ja taki na szczęście znam...
Ten z linka ma na pewno dwie duże zalety: jest bardzo tani i ładnie wygląda. Pytanie jednak, jak długo popracuje...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-11-2011 o 14:17
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 10:18   #17
KFAJP
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Złotoryja/Spalding
Model: Mondeo kombi Mk1, i Transit 350 LWB Camper
Silnik: 1,8 PB i 2.4 d
Rocznik: 1993 i 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdecydowanie - im mocniejszy alternator - tym lepiej. Wysokoprądowy alternator daje większą pewność ładowania akumulatora przy włączonych silnych odbiornikach prądu -........ i jeszcze starczy prądu na doładowanie akumulatorów.
Tak więc silny alternator nie spowoduje żadnych kłopotów typu przeładowanie akumulatora -..
Fajnie to rozpisales. Ja jednak zastanawiam sie nad instalacja. Wiem ze regulator kontroluje, ale czy kable wytrzymaja taki pobor mocy. Nie wiem jak to jest w transitach, a jeszcze w moim przypadku gdzie transit zostal przebudowany na Camper. Za duzo elementow ktore pobieraja prad w kabinie to nie mam. Juz od kabiny kierowcy, a raczej od skrzynki z bezpiecznikami powinien isc jakis glowny kabel do "transformatora" na camperze. Tam gdzie mam podlaczenie na 240V, transformator i akumulator to juz nie musze sie martwic, bo instalacja musiala byc zaprojektowana na maksymalna ilosc odbiornikow.

Tak jak napisales ze przy alternatorze 110A to sobie mozna wszystko wlaczyc, i jeszcze dodatkowego sprzetu w kazda zapalniczke. Dla mnie taka opcja wlasnie jest jak najbardziej wskazana. Nie mam podgrzewania szyb, ale mogl bym sobie trzeci akumulator wpiac. Pytanie czy kabelki wytrzymaja ?

Ostatnio edytowane przez KFAJP ; 17-11-2011 o 11:34
KFAJP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 12:01   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,982
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

Kabelki akumulatorowe są projektowane pod pobór prądu dla rozrusznika - prąd wtedy jest olbrzymi (kilkaset A). Prąd ładowania jest bardzo mały - zależnie od pojemności akumulatora waha się nieco, ale nie przekracza 20A - więc tu obawy nie ma...
Jeżeli dodatkowy akumulator nie będzie brał udziału w rozruchu silnika (będzie dołączany do instalacji przekaźnikiem prądowym po rozruchu, kiedy alternator zaczyna ładować) to kabelek idący do niego nie musi być jak do rozrusznika - można dać o wiele cieńszy...
Natomiast poszczególne silniejsze odbiorniki mają w skrzynce bezpieczników odpowiedniej wielkości bezpiecznik i odpowiednio gruby przewód. Szyna główna skrzynki zasilana jest odpowiednio grubym przewodem od akumulatora - też nie ma obawy o przeciążenie.
Jeżeli chcesz dodać jeszcze jeden akumulator i zasilić nim kilka silnych odbiorników, to najlepiej by było zbudować dodatkową, niezależną sieć zasilaną dodatkową skrzynką bezpieczników - wtedy nie będzie niebezpieczeństwa, że coś się sfajczy...
Cytat:
Napisał KFAJP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak napisales ze przy alternatorze 110A to sobie mozna wszystko wlaczyc, i jeszcze dodatkowego sprzetu w kazda zapalniczke. Dla mnie taka opcja wlasnie jest jak najbardziej wskazana. Nie mam podgrzewania szyb, ale mogl bym sobie trzeci akumulator wpiac. Pytanie czy kabelki wytrzymaja ?
Jeżeli mówimy o fabrycznej instalacji z fabrycznymi odbiornikami - to wytrzyma na pewno. A przy mocniejszym alternatorze będą dodatkowo lepiej ładowane akumulatory... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-11-2011 o 17:50
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 18:27   #19
KFAJP
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Złotoryja/Spalding
Model: Mondeo kombi Mk1, i Transit 350 LWB Camper
Silnik: 1,8 PB i 2.4 d
Rocznik: 1993 i 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

Wielkie dzieki.
Cala instalacja jest fabryczna. Plus instalacja na camper tez wykonana jest przez specjalistyczna firme.
Dobrze ze mi to wyjasniles, bo chociaz kupilem alternetor 40-75A otrzymalem 110A Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wlasnie kilka godzin temu go zainstalowalem. Jedyna roznica to ze ma miejsce na pasek wielorowkowy, a nie taki jak byl-"szerszy walek".
Po odpaleniu na nowym alternatorze lampka przez kilka pierwszych sekund przygasala, ale akumulator byl tak slaby ze ledwo odpalil, wiec mysle ze to od tego. Po tych kilku sekundach lampka zgasla, sprawdzilem prad ladowania 14,35V na biegu jalowym przy 2000 obr. 14,4V.
Oczywiscie jak tak lampka od aku. przygasala to od razu widzialem siebie nurkujacego pod maske i szukajacego przetartych kabelkow. Jednak szczesliwe zakonczenie.

Transita juz kupilem ze swiecaca lampka ladowania. Nie wiem jak dlugo byl w takim stanie. Sprawdzilem akumulator aerometrem i pokazal mi 1120. Jest to prawie koniec skali. Mysle ze z tym juz przejde do jakiegos tematu o akumulatorach. Jako cos na co trzeba uwazac - jako przestroga - to uwazajcie przy zmianie i odlaczaniu akumulatora. W moim przypadku radio prosi o podanie kodu, ktorego nie moge wbic. Jezeli kogos to spotka zapraszam do tematu "Radio nie przyjmuje kodu" - ciezka sprawa.

Pozdrawiam
KFAJP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 21:54   #20
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: świecąca kontrolka ładowania po zapaleniu auta

Cytat:
Napisał KFAJP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jako przestroga - to uwazajcie przy zmianie i odlaczaniu akumulatora. W moim przypadku radio prosi o podanie kodu
Dlatego dobrze jest wcześniej zrobić tak:

1. W przewód + zasilania stałego radia (+ podtrzymujący, ten co ma napięcie nawet bez kluczyka w stacyjce) wstawiamy diodę np prostowniczą by był tylko kierunek <do radia>

2. między radiem i diodą dołączamy kabelek i wyprowadzmy go w uznane miejsce.

3. masę z dowolnego punktu nadwozia (blisko radia) prowadzimy kabelkiem w to samo miejsce co +. oba kończymy wtyczką pod bateryjkę 9 woltową.

Przed odłączeniem akumulatora przyłączamy bateryjkę i dla radia napięcie starczy. Oczywiście można też 12 v jakiś mały żelowy ...
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.