Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2016, 00:53   #1
czarnygda
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy Ghia MK I
Silnik: 2,3 PB iLPG
Rocznik: 1998
Postów: 268
Domyślnie niski poziom oleju w skrzyni

jest około 1,5 cm ponizej otworu kontrolnego . czy dolewać czy wymieniać cały olej? autko ma 350 tyś Km. od jakiegoś czasu około 2 lata borykam sie z usterką polegającą na tym że jak hamuje wydobywa się dzwiek jak przy braku okładzin hamulcowych , klocki Ok tarcze w normie i już głupieje . dzwięk się nasila po rozgrzaniu auta . może to skrzynia ? półosie bez luzu wachacze OK ,stabilizator Ok, amory OK,klocki i tarcze OK czy ktoś miał taką przypadłość czy jak zwykle ja mam dziwne objawy .już nie mam koncepcji co sprawdzić został olej w skrzyni. w czasie rozpędzania i jazdy bez gazu cisza, wyeliminowałem łożyska bo one by wyły w czasie rozpędzania . co o tym myślicie.

czarnygda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 10:06   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: niski poziom oleju w skrzyni

Jaki dżwięk ??? jeżeli to pisk, to wiha okładzin hamulcowych, lub klocków, lub ciężko chodzą szczęki, lub tłoczki w zaciskach, i po hamowaniu, nie wracaja, tylko obcierają podczas jazdy o bęben, lub tarcze, nagrzewaja się, i wtedy nawet przy lekkim nacisnięciu pedału hamulca, jest pisk.
O olej sie nie martw, albo wymień, albo dolej przekładniowego, albo nic nie rób, a pojeżdzisz jeszcze parę lat z takim stanem.
Skrzynia biegów, to nie silnik, oleju nie bierze.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 10:15   #3
suhhar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2016
Model: alhambra 2003
Silnik: 1.9 tdi AUY
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: niski poziom oleju w skrzyni

Ja bym wymienil bo pewnie nie wiesz jaki tam jest. Koszt nieduzy wiec nie kombinuj bo kumpel kiedys pomieszal oleje silnikowe niby ta sama specyfikacja ale rozni producenci a.strasznie sie pienil i musiaal silnik plukac.
suhhar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 11:08   #4
czarnygda
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy Ghia MK I
Silnik: 2,3 PB iLPG
Rocznik: 1998
Postów: 268
Domyślnie Odp: niski poziom oleju w skrzyni

dzwięk brzmi jak tarcie skończonych klocków o tarcze, nie pisk tylko szorowanie i to dopiero w końcówce hamowania. czy taki olej podejdzie na wymiane ? MOBIL ATF 220 koszt niewielki a samopoczucie dobre zostanie że wyeliminowałem następne miejsce gdzie może trzeć .
czarnygda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 12:28   #5
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: niski poziom oleju w skrzyni

Zobacz sobie jaką powinieneś mieć lepkość kinematyczną dla tej skrzyni bo to chyba nie jest skrzynia vw, a w vw oryginalnie mają LP 31, MOBIL ATF 220 ma LP 37 co teoretycznie dla vw było by ok. Nie wystarczy patrzeć tylko że ma być olej 75W90 bo każda firma pod tym symbolem ma inne właściwości olejów, a jak zaleje się z dużym współczynnikiem LP to na zimnym biegi będziesz wkleszczał siłowo. Zobacz oleje fuchs mają dobre właściwości i wiele typów do wszystkich skrzyń.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 18:46   #6
czarnygda
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy Ghia MK I
Silnik: 2,3 PB iLPG
Rocznik: 1998
Postów: 268
Domyślnie Odp: niski poziom oleju w skrzyni

jak znależć tą liczbe kinematyczn a ? znalazłem że powinien być olej FORD:ESDM -2C- 186A. ale nikt go nie sprzedaje . zna ktoś sprawdzony zamiennik?
czarnygda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 18:56   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: niski poziom oleju w skrzyni

Gdybyś miał auto, prawie nówkę z przebiegiem niewielkim, to rozumiem, napisali musi być taki olej, to taki lejesz.Ale do auta 20 letniego, to nie ważne co tam w skrzynie wlałes, ważne aby był, i tryby które są już prawie maksymalnie wytarte, przemielą wszystko i posmarują.
Nie wiem czy wiesz, ale skrzynie biegów w osobowych są smarowane rozbryzgiwanym olejem wewnątrz skrzyni, i najniżej posadowione koło zebate podczas pracy silnika, aby się tylko lekko zanurzało w oleju, to podczas jazdy daje takie bryzganie olejem, że wciśnie się w każdą szczelinę pozostałych trybów.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 19:43   #8
czarnygda
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy Ghia MK I
Silnik: 2,3 PB iLPG
Rocznik: 1998
Postów: 268
Domyślnie Odp: niski poziom oleju w skrzyni

kolego producent przewidział typ oleju do smarowania skrzyni nie po to aby po 20 latach używać smalcu tylko oleju przeznaczonego do danego typu skrzyni. poczytaj co dzieje się po zalaniu nie odpowiednim olejem. problem że tego oleju co zalecają niema w produkcji, dlatego pytam tych co zmienili na jaki i czy dobrze pracuje skrzynia .ja mam 350 tyś i jest OK
czarnygda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 20:01   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: niski poziom oleju w skrzyni

Za dużo się naczytałeś, a nigdy nie widzialeś skrzyni rozebranej, co tam jest w środku.
Zrobisz, jak zechcesz, Twoja sprawa.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 16:28   #10
suhhar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2016
Model: alhambra 2003
Silnik: 1.9 tdi AUY
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: niski poziom oleju w skrzyni

Tak jak pisze salom specyfikacja pewnie VW 75w90 ? ja taki zalałem butelka chyba 70zł wlałem 2,8 litra tzn wepchałem na chama. Jak narazie wszystko ok nic się nie dzieje. Nie kupuj luzem bo to syf mieszany i moze się pienić (ojciec w seacie tak miał kupił luzem i sie pienił). Raz na 20 lat olej warto chyba wymienić nie.
suhhar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.