Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2010, 16:42   #11
ADIAS
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: WLKP
Model: FOCUS 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 130
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

No niestety te silniki są tak zabudowane że makabra trzeba wyjąć i rozłożyś do ostatniej śrobki żeby sie tam dokopac do tulejki za 10 zł i niestety nie każdy mechanik sobie poradzi ! a napewno nie robią tego niemcy czy włosi oddają je nam polakom za czapke śliwek podobnie kupiłem foce 2


Ostatnio edytowane przez ADIAS ; 12-02-2010 o 16:45
ADIAS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 16:57   #12
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

W sumie stalowa miska i duza aluminiowa, ale trzeba wyjac silnik do tego...
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 17:01   #13
ADIAS
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: WLKP
Model: FOCUS 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 130
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

TZW przekładka! ale nie tak hop siup trzeba cały rozrząd i koło zamachowe głowice bo nie da sie bez tego przekładki zwalić niestety do cna ! wszystkie flaki do gołego bloku!
ADIAS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 09:26   #14
krzysiek.sm
ford::average
 
Avatar krzysiek.sm
 
Zarejestrowany: 20-08-2009
Skąd: Ząbki k/W-wy
Model: FOCUS MK1 hatchback
Silnik: 1.8 TDCI 74kW
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Kupiłem już silnik, niestety nie byłem oczywiście w stanie sprawdzić go inaczej niż wzrokowo, więc okaże się co kupiłem dopiero jak go mechanik dostanie w swoje ręce. Mam nadzieję, że nie jest to 100kg złomu tylko nowe bijące serce do mojego focusa.
krzysiek.sm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 09:29   #15
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Cytat:
Napisał krzysiek.sm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem już silnik, niestety nie byłem oczywiście w stanie sprawdzić go inaczej niż wzrokowo, więc okaże się co kupiłem dopiero jak go mechanik dostanie w swoje ręce. Mam nadzieję, że nie jest to 100kg złomu tylko nowe bijące serce do mojego focusa.
Szczerze zycze, zeby byl to trafiony zakup.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 11:47   #16
Zac
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-03-2009
Skąd: Środa Śląska
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 122
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

a co sie stalo ze zmieniasz silnik i ile zciekawosci taka jednostka napedowa kosztuje??
Zac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 14:22   #17
krzysiek.sm
ford::average
 
Avatar krzysiek.sm
 
Zarejestrowany: 20-08-2009
Skąd: Ząbki k/W-wy
Model: FOCUS MK1 hatchback
Silnik: 1.8 TDCI 74kW
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Cytat:
a co sie stalo ze zmieniasz silnik i ile z ciekawosci taka jednostka napedowa kosztuje??
Stało się to, że nawalił układ korbowy (tulejka w główce jednego z korbowodów), co ewentualnie nadaje się do naprawy, ale poza tym sprawdzenie ciśnienia sprężania wykazało, że silnik nie nadaje się do reanimacji i jedyne rozsądne rozwiązanie, to znalezienie silnika zastępczego.

Jeśli chodzi o ceny, to ten konkretny typ (MKI 1.8 tdci FFDA lub F9DA) na allegro chodzi w przedziale 2,5 - 3,5 tys. PLN. Oczywiście chodzi wyłącznie o golutki słupek bez jakiegokolwiek osprzętu, czujnika czy innego elementu poza blokiem, miską i głowicą. Ja kupiłem silnik za cenę poniżej 2 tys. ale musiałem jechać przez pół Polski i ostro negocjować.

Według deklaracji mechanika, do końca tego tygodnia (mamy dziś poniedziałek) powinienem odzyskać auto w pełni sprawne, o ile nie zdarzy się coś nieprzewidzianego - wiadomo jak bywa z naprawami szczególnie o takiej skali.
krzysiek.sm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 14:39   #18
Zac
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-03-2009
Skąd: Środa Śląska
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 122
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Ja nie wiem co jest z tymi silnikami, kolega mial to samo, zaczelo walic i tyle malo korbowod nie wyskoczyl, mechanik mu silnik odratowal, koszt naprawy na nowych czesciach 3000 pln....
Zac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 16:05   #19
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

a co się stało że szukasz motorka????
panewka strzeliła....???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jednak, jak pisałem w innych postach....
nie sprawdzisz, jedynie po kanałach w głowicy i trzonkach zaworów będzie widać czy był duszony czy oszczędzany.


Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrzucić głowicę i sprawdzić gładź cylindrów na zużycie. Na początek palcem - czy nie czuć progu w okolicach GMP. Dokładniej - wykonać pomiar mikrometrem na kilku wysokościach (zużycie) i pod różnymi kątami (owalizacja). Dodatkowo należałoby zmierzyć zużycie na korbowodach, ale wiąże się to z dalszą rozbiórką. Tak "na oko" niewiele da się sprawdzić.
kolego, 250tkm, zero progu, ślady po honowaniu mam na gładziach, myślisz o czymś co było 20 lat temu, teraz powierzchnia jest tak obrobiona cieplnie, że nie występuje zużycie na niej. Po prostu pęka gładź i koniec silnika.
a to co radzisz to wpędzasz w koszty co najmniej 1000zł, bo tyle będzie kosztować powtórne złożenie silnika.

ja kupiłem kota w worku i działa...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 21:47   #20
krzysiek.sm
ford::average
 
Avatar krzysiek.sm
 
Zarejestrowany: 20-08-2009
Skąd: Ząbki k/W-wy
Model: FOCUS MK1 hatchback
Silnik: 1.8 TDCI 74kW
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja kupiłem kota w worku i działa...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak - ja też kupiłem kota w worku, a czy zadziała dowiem się za jakieś 2 dni.
Słabiutkie jakieś te motorki; 180 tys. oryginalnego przebiegu z regularnym serwisowaniem (mam kwity) i takie przygody!
krzysiek.sm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.