Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2010, 10:11   #1
krzysiek.sm
ford::average
 
Avatar krzysiek.sm
 
Zarejestrowany: 20-08-2009
Skąd: Ząbki k/W-wy
Model: FOCUS MK1 hatchback
Silnik: 1.8 TDCI 74kW
Rocznik: 2004
Postów: 69
Question Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Mam pytanko do speców; jak sprawdzić silnik, który jest poza samochodem?
Jestem zmuszony do zakupu świeżej jednostki napędowej z drugiego obiegu i wiem oczywiście, że wiąże się to z dużym ryzykiem trafienia na jakąś padakę.
Może mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak w magiczny sposób dokonać podstawowej diagnozy silnika, którego z przyczyn obiektywnych nie można uruchomić - szczególnie w przypadku kiedy został już pozbawiony osprzętu i jest tylko tzw. goły słupek (korpus z zawartością, misa i głowica).
Poza oględzinami zewnętrznymi i deklaracją właściciela na temat przebiegu i rocznika (jedno i drugie niewiele warte) nie mam za bardzo pomysłu jak, nie dysponując specjalistycznym warsztatem zweryfikować stan jednostki chociażby w najbardziej elementarny sposób.
Czekam na jakieś podpowiedzi.

krzysiek.sm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 12:32   #2
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

nie zrobisz nic, bo jak. Sprezania nie sprawdzisz, chocby dlatego, ze nie masz testera (mozna to zrobic na wyjetym silniku).
Turba w nim nie bedzie wiec tez odpada, a kanaly ssace i wylotowe beda i tak ufajndane w sadzy/oleju.
olej bedzie czarny, bo silnik byl ruszany i syf splynie do miski.
Jezeli jest sprzeglo to moze byc na nim data. Sprzeglo wytrzymuje ok 150-200tys, wiec powinno byc nowe (no chyba, ze padla dwumasa wczesniej).
mialem ten sam dylemat jakis czas temu. Normalnie silnik kosztuje ok 600-800 Funtow (pisemna gwarancja i inne bzdety), ale dostalem oferte na silnik za 200, wiec grzechem bylo nie kupic. I jak sie okazalo byl to calkiem fajny silniczek.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 12:33   #3
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Zrzucić głowicę i sprawdzić gładź cylindrów na zużycie. Na początek palcem - czy nie czuć progu w okolicach GMP. Dokładniej - wykonać pomiar mikrometrem na kilku wysokościach (zużycie) i pod różnymi kątami (owalizacja). Dodatkowo należałoby zmierzyć zużycie na korbowodach, ale wiąże się to z dalszą rozbiórką. Tak "na oko" niewiele da się sprawdzić.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 12:35   #4
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Zdjecie glowicy to pierwsza rozbiorka i przy przebiegu 150 tys masz juz prog. Poza tym jak sam napisales nie sprawdzisz panewek i sworzni bez rozebrania silnika, a gdybym mial to robic to kupilbym dwa uszkodzone i zrobil jeden dobry.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 14:07   #5
krzysiek.sm
ford::average
 
Avatar krzysiek.sm
 
Zarejestrowany: 20-08-2009
Skąd: Ząbki k/W-wy
Model: FOCUS MK1 hatchback
Silnik: 1.8 TDCI 74kW
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Dzięki panowie za odzew.
Wiem, że niewiele da się sprawdzić "na oko", a czy można przynajmniej sprawdzić, potwierdzić datę produkcji silnika? Prawdopodobnie można to wydobyć z numeru silnika, ale zapewne to jakiś kod, który trzeba umieć rozszyfrować - czy ktoś może coś podpowiedzieć?
krzysiek.sm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 14:09   #6
krzysiek.sm
ford::average
 
Avatar krzysiek.sm
 
Zarejestrowany: 20-08-2009
Skąd: Ząbki k/W-wy
Model: FOCUS MK1 hatchback
Silnik: 1.8 TDCI 74kW
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Normalnie silnik kosztuje ok 600-800 Funtow (pisemna gwarancja i inne bzdety), ale dostalem oferte na silnik za 200, wiec grzechem bylo nie kupic. I jak sie okazalo byl to calkiem fajny silniczek.
Gdzie kupowałeś silnik; u polskiego pośrednika czy bezpośrednio w UK?
krzysiek.sm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 14:14   #7
ADIAS
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: WLKP
Model: FOCUS 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 130
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

rozbierałem kiedyś silnik 1,8 tddi miał 200 tyś przebiegu niestety żadnych progw nie było!!! jak koledzy piszą awaria w nim to za 10żł tulejka swoznia tłoka! niestety silni trzeba było rozebrać w drobny mak !!! po wymianie tulejki silnik chodzi jak marzenie żadnych ubytkow oleju pawer jak należy i 5l/ 100 km zużycie ropy tak ze niema regóły nieraz za grosze mozna kupic igłe albo złom a tego sie nie sprawdzi na oko !ci co sprzedaja to w ciemno zapewniaja ale sami nie wiedzą co sprzedaja mowa o szortach .najwyżej wymianią na inny ale......... robocizna 2x niestety

Ostatnio edytowane przez ADIAS ; 12-02-2010 o 14:18
ADIAS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 15:12   #8
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Krzysiek - najlepiej jezeli masz VIN i dostep do pelnej bazy Forda.
Ja mieszkam w UK i tu zalatwiam sobie czesci. Poza kilkoma przypadkami silniki kupisz tu taniej niz w Polsce. Tu np niesprawdzony silnik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zlamie jednak mit o tym jake to angielskie silniki sa super, sa po prostu tansze i jak Adias napisal kazdy chwali swoje ale i tak nie wie co jest w srodku.

Adias - a Ty czasami nie robiles swojego silnika 2 razy?
Prog nie jest widoczny, ale da sie go zmierzyc.
Wg mojego dochodzenia awarii sworznia (zreszta dosc popularnej) jest winna zapchana dysza w bloku ktora natryskuje na denko tloka i sworzen. Panewka sworznia jest miedziana (nie jest pokryta bialym metalem) i zaczyna sie luszczyc, a stad juz szybko do urwania korbowodu.

Jezeli kupujesz silnik od sprawdzonej osoby to mozesz prosic o gwarancje.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 15:50   #9
ADIAS
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: WLKP
Model: FOCUS 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 130
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

robiłem 1 raz 2 lata temu sprowadziłem foce z włoch z wybitą tulejką i 3 spalonymi świecami oczywiście za grosze silnik słabo palił srasznie dymił i pukał po remoncie no naprawie bo co to za remont tulejka i świece zrobiłem ok 50 tyś i sprzedałem byłem berdzo zadowolony z niej! teraz mam foce 2

Ostatnio edytowane przez ADIAS ; 12-02-2010 o 15:53
ADIAS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 16:21   #10
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Cytat:
Napisał ADIAS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robiłem 1 raz 2 lata temu sprowadziłem foce z włoch z wybitą tulejką i 3 spalonymi świecami oczywiście za grosze silnik słabo palił srasznie dymił i pukał po remoncie no naprawie bo co to za remont tulejka i świece zrobiłem ok 50 tyś i sprzedałem byłem berdzo zadowolony z niej! teraz mam foce 2
Dla 99.9% osob taki "remont" i tak jest poza zasiegiem, albo bedzie bardzo kosztowny...
Ja jednak wyznaje zasade, ze wole niepewne lub uszkodzone za grosze niz placenie za "pewnosc" duze pieniadze, bo jak umiesz to w roznicy zrobisz to gorsze duzo lepiej i pewniej.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.