Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2014, 21:25   #1
qla55
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 26-04-2014
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Stukanie prawy przód

Witam
Podczas jazdy dokucza mi stukanie w prawym przednim kole. Odwiedziłem mechanika który wymienił łożysko kolumny mc. Po tej operacji 1 dzień było ok natomiast w kolejnych dniach stuki się nasiliły. Przeczytałem już prawie całe forum na temat stuków w tym modelu Forda. Napewno spotkaliście się już z czymś takim. Proszę o porady. Pzdr

qla55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 23:04   #2
wojtt
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Działdowo
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 104
Domyślnie Odp: Stukanie prawy przód

Sprawdz łącznik stabilizatora . wejdz pod samochód a ktoś niech buja autem na boki wtedy to widać , niby niewielki a stuka straszliwie
wojtt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 11:31   #3
adiksik
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Świebodzice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 223
Domyślnie Odp: Stukanie prawy przód

Popieram, najprawdopodobniej łącznik stabilizatora

Ostatnio edytowane przez adiksik ; 27-04-2014 o 11:36
adiksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 12:03   #4
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Stukanie prawy przód

Witam

Otwórz przednie drzwi i zakołysaj nimi góra dół,masz wtedy dzwignię i dłuższe ramię.Druga osoba włoży rękę między koło i błotnik,chwytając łącznik stabilizatora.Jeżeli będzie na nim luz,na pewno wychwyci je na opuszkach palców.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 12:17   #5
raziel88ck
ford::average
 
Avatar raziel88ck
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 03-06-2013
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo MK3 Lift
Silnik: 1.8 - 125KM
Rocznik: 2003
Postów: 69
Domyślnie Odp: Stukanie prawy przód

Zwykle stukają łączniki stabilizatora. W ostateczności niepożądane dźwięki mogą się wydobywać z wyrobionych poduszek pod amortyzatorami. Jednak owe dźwięki różnią się od standardowych stuków.

Generalnie zalecam sprawdzenie wszystkich elementów gumowo-metalowych. Czy nie mają luzu i czy nie są zmurszałe.
raziel88ck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 12:44   #6
kinomysz
ford::average
 
Avatar kinomysz
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 07-10-2012
Skąd: Kłobuck
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1.6 TDCI 110@133KM, 285@313 Nm (by HEKO)
Rocznik: 2009
Postów: 75
Domyślnie Odp: Stukanie prawy przód

Jeśli sprawdziłeś wszystko i dalej coś stuka to może to być amortyzator. U mnie walczyłem zw stukiem z lewego koła przez 1,5 roku. Wymieniłem: łącznik stabilizatora, sworzeń wahacza, górne mocowanie kol. mcpersona, gumy na wahaczu i nic to nie dało. Amortyzator działał poprawnie, był suchy a mimo to stukał. Wczoraj wymieniłem amorki na nowe i spokój, cisza jak makiem zasiał. Oryginalne amory były Made in Poland Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na 99% Monroe bo wyglądały identycznie jak Monroe które założyłem. Tak że sam amortyzator tez potrafi nieźle hałasować.
__________________
Good Bye DPF. 110@133KM, 285@313Nm (HEKO)
kinomysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 15:27   #7
raziel88ck
ford::average
 
Avatar raziel88ck
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 03-06-2013
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo MK3 Lift
Silnik: 1.8 - 125KM
Rocznik: 2003
Postów: 69
Domyślnie Odp: Stukanie prawy przód

Cytat:
Napisał kinomysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli sprawdziłeś wszystko i dalej coś stuka to może to być amortyzator. U mnie walczyłem zw stukiem z lewego koła przez 1,5 roku. Wymieniłem: łącznik stabilizatora, sworzeń wahacza, górne mocowanie kol. mcpersona, gumy na wahaczu i nic to nie dało. Amortyzator działał poprawnie, był suchy a mimo to stukał. Wczoraj wymieniłem amorki na nowe i spokój, cisza jak makiem zasiał. Oryginalne amory były Made in Poland Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na 99% Monroe bo wyglądały identycznie jak Monroe które założyłem. Tak że sam amortyzator tez potrafi nieźle hałasować.
A może to poducha? Wraz z wymiana amorków, wymienia się poduchy. Lepiej je zobaczyć, nim się człowiek na darmo wykosztuje.
raziel88ck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.