Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2013, 13:45   #11
ziuka13
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2013
Skąd: Śląsk
Model: focus mk2 Kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Czy około 3-5 mm więcej oleju może realnie zaszkodzić?

Niewiem czy od kroplówki wejdzie, ale ja kiedyś w skodzie wcisnołem rurkę ze sklepu zoologicznego do tego duża strzykawa i tak właśnie odciągnołem olej. Ponoć największa strzykawa jest w zestawie do lewatywy, ale niewiem nie sprawdzałem... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ziuka13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2013, 13:47   #12
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Czy około 3-5 mm więcej oleju może realnie zaszkodzić?

Wężyk od kroplówki i strzykawka będzie ok w domowych warunkach. Wejdzie bez problemu.
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2013, 16:20   #13
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Czy około 3-5 mm więcej oleju może realnie zaszkodzić?

Cytat:
Napisał ziuka13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponoć największa strzykawa jest w zestawie do lewatywy, ale niewiem nie sprawdzałem
miałem ubaw... ale swoją drogą kiedyś szukałem dużej strzykawki by odciągnąć płyn chłodzący, teraz już wiem o jaką prosić w aptece Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2013, 21:07   #14
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Angry Odp: Czy około 3-5 mm więcej oleju może realnie zaszkodzić?

No i wracając sobie z córką ze spaceru zahaczyłem o aptekę i zakupiłem zestaw za 2.5 zł czyli kroplówka + strzykawka 50ml pojemności. Na spokojnie popołudniu odessałem nadmiar oleju a był to konkretny nadmiar 0.7 litra czy tyle co wódki na trzech, pójdzie na dolewki. Korci mi wskazać Wam ku przestrodze przed tymi fachowcami ale nie wiem czy można napisać wprost na forum nazwę tfu psia mać tej nowosądeckiej "firmy" ? http://forum.fordclubpolska.org/imag...cons/icon8.gif

W każdym razie gdyby to było istotne to "zestaw" za 2.5 bez problemu wchodzi w bagnet i można nim ssać olej bez problemu.

Pozdrawiam
Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2013, 21:34   #15
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Czy około 3-5 mm więcej oleju może realnie zaszkodzić?

Cytat:
Napisał Paweł5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a był to konkretny nadmiar 0.7 litra
No to zdecydowanie za dużo.

Powiem Ci, że pół Polski trzeba by było opisać, bo notorycznie się to zdarza w warsztatach. Niby rutynowa czynność, ale często się do tego nie przykłada zbyt dużej uwagi. No i potem olej szuka ujścia wszystkimi możliwymi drogami. Po każdej wymianie oleju proponuję samemu sprawdzić jego poziom - tak dla pewności.
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 05:38   #16
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Czy około 3-5 mm więcej oleju może realnie zaszkodzić?

dlatego olej wymieniam sobie sam
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 09:38   #17
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Czy około 3-5 mm więcej oleju może realnie zaszkodzić?

oczywiście nie ma to jak samemu zrobić takie rzeczy, jak miałem jeszcze kilka lat temu dostęp do kanału to wymieniałem sobie dwa razy sam, wcześniej w innych autach polskich marek też sam także ten temat nie jest mi zupełnie obcy. Niestety teraz nie mam kanału a leżenie na zewnątrz na mrozie pod autem plus zabawa z podnoszeniem średnio mi pasuje, a chciałem zmienić olej bo prawie połtorej roku nie był zmieniany ... więc padło na wymianę tfu w "serwisie". Jak kupiłem auto kilka lat temu to durnie w ASO Forda w NSączu połamali mi podszybie przy wymianie filtra kabinowego i chcieli mi wmówić że już takie miałem, była awantura i wymienili mi na swój koszt, także więcej się u nich nie pojawiłem.... olać takie ASO, sam sobie filtr wymieniam itp.
Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 21:04   #18
spawacz4
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: Zabrze
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 115
Domyślnie Odp: Czy około 3-5 mm więcej oleju może realnie zaszkodzić?

Ostatnio na warsztat przyjechał klient z nadmiarem 3litrów! ledwo wjechał w bramę i się zaczęło samozapłon oleju z turbo. ledwo udało nam się zgasić rozpędzony silnik.
spawacz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 21:24   #19
Marek-B
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Model: focus kombi
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Czy około 3-5 mm więcej oleju może realnie zaszkodzić?

Cytat:
Napisał Paweł5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oczywiście nie ma to jak samemu zrobić takie rzeczy, jak miałem jeszcze kilka lat temu dostęp do kanału to wymieniałem sobie dwa razy sam, wcześniej w innych autach polskich marek też sam także ten temat nie jest mi zupełnie obcy. Niestety teraz nie mam kanału a leżenie na zewnątrz na mrozie pod autem plus zabawa z podnoszeniem średnio mi pasuje, a chciałem zmienić olej bo prawie połtorej roku nie był zmieniany ... więc padło na wymianę tfu w "serwisie". Jak kupiłem auto kilka lat temu to durnie w ASO Forda w NSączu połamali mi podszybie przy wymianie filtra kabinowego i chcieli mi wmówić że już takie miałem, była awantura i wymienili mi na swój koszt, także więcej się u nich nie pojawiłem.... olać takie ASO, sam sobie filtr wymieniam itp.
Uff...
Marek-B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.