Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2014, 22:41   #1
efener
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 24-03-2014
Model: Ford Ranger
Silnik: 2,5 d
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odpalanie w zimie jak to u was wygląda ?

Witam, od kilku miesięcy używam z przyjemnością Rangera 2,5td z 2005 roku 109 KM. Zbliża się jednak zima i przeczytałem gdzieś, że od minus 15 stopni to auto nie chce odpalać mimo dolewania chemii do paliwa i wymiany filtra paliwa. Jeśli wiecie coś na ten temat, szczególnie jak temu zaradzić to chętnie poczytam...


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 23-10-2014 o 07:31
efener jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 07:38   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Odpalanie w zimie jak to u was wygląda ?

Pytanie za 100 % jaki masz filtr paliwa.
Bo bardzo często jesli to zamiennik to jest sprzedawany odpowiednik oryginału o takim FINISIE 5091986.
Lecz zimą on zawsze zamarza trzeba kupić odpowiednik takiego FINIS 5119662 lub najlepiej oryginał. Z tym nie ma problemu nie zamarza.
Czemu tak się dziej to nie wiem lecz przetestowane to na jednym z autek. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyne z ciekawostek to dodam że ten 5091986 to producent FORD a ten co nie zamaraz 5119662 to MAZDA. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 23:53   #3
efener
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 24-03-2014
Model: Ford Ranger
Silnik: 2,5 d
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Odpalanie w zimie jak to u was wygląda ?

Za szybką odpowiedź wielkie dzięki. Właśnie kupiłem zestaw filtrów, wśród których jest filtr do paliwa ale już rozumiem, że to nie będzie ten właściwy. Zaczynam szukać oryginału, bo po ilości kretowisk na trawniku i myszy w garażu sądząc, zima będzie ciężka. Co do zamarzania, to podobno jest dodatkowo problem z przewodami paliwowymi - są za długie - ale na to się nic nie poradzi. Znajomy mechanik powiada, że zima testuje auta, szczególnie te dłużej używane, no to czekam na niespodzianki...
Pozdrowienia
Jerzy
efener jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 00:57   #4
cj_dan
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 23-06-2012
Model: Ford Ranger
Silnik: 2,5 TD
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Odpalanie w zimie jak to u was wygląda ?

Witam
Ja od czterech lat mam Rangera z tym samym silnikiem co kolega efener. Powiem Wam, że nigdy nie miałem problemu z odpaleniem, nawet w największe mrozy (bywało nawet ok -30). Podstawa to regularna wymiana wszystkich filtrów - ja robię to raz na rok przy wymianie oleju, wtedy idzie cały zestaw (olej + filtr, filtr paliwa i powietrza) - zero problemów z rozruchem.
Części biorę u gościa co ma dojście do oryginałów FORDA.
cj_dan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 08:47   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Odpalanie w zimie jak to u was wygląda ?

Z racji swojego , już wieloletniego doświadczenia w zapalaniu diesli w zimie, osobowych jak również ciężarowych, mam swoje w tej sprawie teorie. Pierwsza sprawa, to przygotowaniu samochodu do zimy, ale wcześniej, nie jak już zaczną się mrozy.

- Pierwsza sprawa, to wymiana oleju w silniku, niezależnie czy już jest termin, czy nie
- Druga, to zaopatrzenie się w dobry akumulator, niekoniecznie nowy.
- Trzecia to zaopatrzenie się w dodatki przeciwzamarzające do paliwa, trzeba już ich -
dolewać do paliwa wcześniej, z nadejściem chłodów, a nie czekać na pierwsze mrozy.
Z brakiem możliwości zakupu, można dolewać do paliwa naftę zwykłą, nie oczyszczaną, w proporcji 10 procent nafty, na 90 procent paliwa. W stacjach paliwowych nie zawsze i w każdej sprzedają paliwo już z obniżoną temperaturą zamarzania, choć tak mówią, muszą wysprzedawać zapasy letniego paliwa, a mają duże bo wszyscy chyba sie orientują, jak wygląda kupowanie paliwa, ile sie kupuje ile zużywa, kolejek pod stacjami nie widać, a produkcja idzie pełną parą, a paliwo zimowe powinno być droższe, bo produkcja jego wiecej kosztuje.W mrozy, jak paliwo zgestnieje w przewodach, i we filtrze, to żaden akumulator, ani nawet nowy rozrusznik nie pomogą, nie zapali silnik, tylko wstawienie go do ciepłego pomieszczenia na parę godzin, sprawi to że zapali.
- Można również wymienić wcześniej wkład filtra powietrza, i filtr paliwa.

Gdy silnik nie zapali, a musimy go odpalić, to silniki które mają gumowy pasek rozrządu nie zapalajmy za pomocą liny, chyba że chcemy robić remont silnika.
W takiej sytuacji trzeba mieć samostart w sprayu do diesli, i bezpośrednio przed zakręceniem, ale nie do wlotu powietrza do filtra, tylko bezpośrednio do kolektora ssącego można trochę psiknąć. Nie wolno robić tego często, bo potrafią pęknąć tłoki, co okazuje sie podczas remontu.
Generalnie samochody z silnikiem diesla, garażujące pod churką zapalają bez większych problemów do - 15 stopni.
Przy większych mrozach, musi być naprawdę sprawny silnik aby odpalił.
A przy mrozach ponad 35 stopni, jak u naszych sąsiadów diesle pracują cały czas , oczywiście te które muszą, bo są potrzebne do transportowania, towarów, pasażerów.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.