Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2009, 07:29   #31
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Cytat:
Napisał serek2011 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam i ja mam to samo. Walczę z tym już jakiś czas. Wymienione świece filtry akumulator cacy. Wiec powiem tak dzisiaj po naradzie z kolegą mechanikiem zrobiłem następującą rzecz. Podłączyłem + z akumulatora bezpośrednio do świec potrzymałem ok 10 sekund i zapalił jak nigdy przy temp obecnie -10. Robiłem to 30 min temu. Samochód stał od 14 był zimny jak lód. Wynika z tego że czujnik temperatury jest walnięty. Podaje błędną temp i nie pozwala na dłuższy czas podgrzania świec. Może się mylę ale wiem że nie zapalił bym za 1 razem przy -10. Jutro z rana zapalę go w ten sam sposób. Jak znowu zapali od strzała to wiadomo co jest. Przekaźnik też działa sprawdzałem. Dam znać jutro jak odpalił. Pozdrawiam.
Kolego gdzie jest ten czujnik temperatury ?, dokładnie tak się nazywa jak napisałeś ?

Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 07:31   #32
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Cytat:
Napisał bonzo000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Jestem z wami 1.8TDCI też za 2-3 razem odpala tylko mam tą przypadłość zimą . Rano jest ok mam garaż ogrzewany ok +8, ale przy wyjeździe z pracy jak dziś -8 (opolskie) kicha, 2 razy kręcenieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Rozpocznę od sprawdzenia poboru prądu każdej świecy żar. Czy jest pewne że świeca jest dobra jak bierze ok 16A ??
Pozdro Bonzo
Świeca pobiera około 16-16,5A w zależności od modelu świecy. Ta wartość spada im dłużej podgrzewasz świecę i jeśli po podpięciu bezpośrednio pod akumulator będziesz miał 16A to znaczy że na 100% świeca jest dobra. Przerabiałem ten temat.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 09:19   #33
dariuszk
ford::beginner
 
Imię: Darjo
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Kontynuujac temat, dzisiaj mialem jeszcze inna sytuacje, w Lublinie rano bylo ok -15, pogrzalem troche swiece 2 razy i odpalil za pierwszym razem, pochodzil pare sekund i zgasl. Odpalilem ponownie i bylo ok. Wyglada na to ze czym bardziej zimno tym sytuacja wraca do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ponadto podczas jazdy mialem taka sytuacje, ze zaczela mi migac kontrolka podgrzewania swiec, w czasie jak migala to silnik zgasl..., zatrzymalem sie, odpalilem i dalej bylo ok, co to moglo byc?
dariuszk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 10:14   #34
strzalaking
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-04-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

No mi wczoraj definitywnie umarl. Krecic kreci, ale nie zapala, probowalem z 10 minut. Akumulator wymieniony niedawno, swiece w porzadku. Zwalone za to jest kolo dwumasowe (wali przy odpaleniu, musze je zrobic niebawem). Jak bylo cieplej, odpalal za 1 razem.
strzalaking jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 12:45   #35
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Cytat:
Napisał strzalaking Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No mi wczoraj definitywnie umarl. Krecic kreci, ale nie zapala, probowalem z 10 minut. Akumulator wymieniony niedawno, swiece w porzadku. Zwalone za to jest kolo dwumasowe (wali przy odpaleniu, musze je zrobic niebawem). Jak bylo cieplej, odpalal za 1 razem.

Już wiesz co się stało ?. Sczytałeś błędy ?
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 16:03   #36
OphisR
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 65
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Witam, to mój pierwszy post tu na forum.
Od pewnego czasu mój fordzik aby odpalił na zimnym silniku trzeba trochę pokręcić rozrusznikiem, teraz jak są mrozy to nawet ok 45 sek.
Ale wcześniej jak temperatura na zewnątrz nie spadała poniżej zera pojawiły się te problemy. Właściwie problem wystąpił z dnia na dzień. Silnik 1.8 TDDI z 2002 r. paliwo z SHELL. Gdzieś na internecie wyczytałem, że może to być wina błędów, które wystarczy wykasować. A jak długo wasz samochód odpala?

Pozdrawiam
OphisR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 17:55   #37
mateq111
ford::average
 
Avatar mateq111
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Trzebinia/Kraków
Model: Astra III/Focus II
Silnik: 1.7 CDTI/1.8 TDCI
Rocznik: 2010/2007
Postów: 119
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Widzę, że macie problemy z odpalaniem. Ja już powiedzmy przerobiłem temat w Escorcie 1.8TD. Odwiedziłem kilka warsztatów. Wymiałem świece,końcówki wtrysków, regenerowałem pompę. A jak przyszło - 15 to lepiej od razu było iść na przystanek. Jeżeli już wszystko macie sprawdzone. To ja bym odżałował te 100zl odstawił teraz auto do serwisu na noc. Temp odpowiednia, ponieważ w tych warunkach nie pali auto i zmierzył kompresję silnika. Ja na sam koniec doszedłem właśnie, że jednak kompresja była słaba. Całe szczęście rozleciał się silnik, jakiś naiwniak stwierdził, że to pikuś naprawi się i będzie chodził jak jak talala. (pewnie już zemstuje jeśli to naprawił)

P.S. Jednak widzę, że zrobiłem dobry wybór kupując 1.6 16v. Jak na razie -12*C i od strzała.
mateq111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 18:23   #38
FORDLORD
ford::beginner
 
Imię: WALDEK
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: PUŁAWY
Model: FOCUS 1.8TDDI
Silnik: DIESEL 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 10
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Ja mam zrobiony dodatkowy włącznik prądu naświece czujniki dobre świece też -15 pali od strzału ale jak sie zagrzeje ma problemy.wtedy wciskam magiczny przycisk na wyłączony zapłonie na 5-7sek. I opala.nie jadę do mechanika (żadnego).nie wierze im za każdym razem powiedzą co innego.
FORDLORD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 19:05   #39
dariuszk
ford::beginner
 
Imię: Darjo
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

A ile czasu trzymacie rano auto na rozruszniku jak jest zimno?
dariuszk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 19:35   #40
karuh
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

max 5 sek. dłużej nie zdrowo
karuh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.