Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2013, 08:36   #1
prycho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2012
Model: Mondeo MK4 GHIA
Silnik: 2.0 TDI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Strzelony pasek rozrzadu podczas jazdy na autostradzie

Witam,
Mam powazny problem z moim mondeo TDI 2.0. Wczoraj podczas jazdy (180km/h) pojawil mi sie komunikat "usterka silnika" i auto momentalnie zgaslo. Udalo mi sie tylko zjechac na pas awaryjny. po krotkich ogledzinach zostalo stwierdzone, ze poszedl pasek rozrzadu (brakuje w nim ok 20 zabkow). Auto zawiozlem w nocy do mechanika i czekam na dalsza diagnostyke i czy wogole to da sie jakos naprawic. Moje pytanie do was, czy ktos juz moze mial taki problem? Jak to widzicie z waszej strony?

Pozdrawiam.

prycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 09:00   #2
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Strzelony pasek rozrzadu podczas jazdy na autostradzie

Problem miałem ale ładnych parę lat temu w Bravo 1.4. Tam było to kilka tys. za remont silnika. W mk4 nie wiem czy da się zmieścić się w 10tys. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pogięte zawory, głowica pewnie też dostała mocno przy 180km/h itd. itp.
A przy jakim przebiegu się to stało? Oryginalny pasek?
Współczuję koledze.
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 09:13   #3
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Strzelony pasek rozrzadu podczas jazdy na autostradzie

Musisz podjąć decyzje albo naprawiasz albo kupić i wymienić silnik,mym zdaniem koszt naprawy będzie wyższy niż kupienie silnika np. na allegro,kupujesz goły silnik osprzęt masz ze swojego + wymiana rozrządu i oleju.Napisz ile wyliczył mechanik za naprawe
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 09:26   #4
prycho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2012
Model: Mondeo MK4 GHIA
Silnik: 2.0 TDI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Strzelony pasek rozrzadu podczas jazdy na autostradzie

Dzieki za szybkie odpowiedzi.
Mam przebieg 93tys. Ale niestety nie wiem czy oryginalny. Bede cos wiedzial wiecej w poniedzialek. Auto kupilem w lutym 2012r. I mial niby 70tys. Ale niestety ksiazka zostala podrobiona(falszywe pieczatki). Niestety nie wymienialem rozrzadu... Teraz zaluje:/ ale polak madry po szkodzie. Gdzies wyczytalem , ze niektore silniki maja jakies zabezpieczenie jak pasek poleci. Ale nie wiem ile w tym prawdy:/
prycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 09:46   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Strzelony pasek rozrzadu podczas jazdy na autostradzie

Prycho, czy po komunikacie, przed zgaśnięciem silnika były jakieś trzaski, stuki itp ???
Jeżeli nie, a tylko zgasł, to może nie tragedia, a jeżeli tak , to problem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 09:49   #6
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Strzelony pasek rozrzadu podczas jazdy na autostradzie

Są tak zwane silniki bodajże "bezkolizyjne", ale to były niektóre benzyniaki, i to chyba tylko 8 zaworowe, a z diesel-a to raczej małe szanse, czekaj na diagnozę mechanika i wstępny kosztorys.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 09:58   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Strzelony pasek rozrzadu podczas jazdy na autostradzie

Mój silnik, benzyna, 8 zaworów, jest kolizyjnu, już miałem pogięte zawory.Jak ustawili w warsztacie żle napinacz paska, po dodaniu gazu, terkotanie, głowica do zdjęcia, wymiana zaworów,
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 09:58   #8
prycho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2012
Model: Mondeo MK4 GHIA
Silnik: 2.0 TDI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Strzelony pasek rozrzadu podczas jazdy na autostradzie

Przy tej predkosci to wlasnie nic nie slyszalem zeby cos stuklo czy trzaslo. Auto poprostu zgaslo. Tez nie umiem sie doczekac jaki jest stan tego silnika. Mam tylko nadzieje ze nie trzeba bedzie nowego silnika kupowac:/ bede pisal na bierzaco jak cos wiecej bede wiedzial.
@salom jaki byl twoj koszt naprawy? Nan nadzieje ze z tlokami nic sie nie porobilo:/
prycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 10:13   #9
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Re: Strzelony pasek rozrzadu podczas jazdy na autostradzie

Kolego, na wstępie wyrazy współczucia, bo pecha masz straszliwego.
Moim skromnym zdaniem jeżeli zawory spotkały się z tłokami to nie ma sensu za bardzo kombinować z naprawą tylko trzeba szukać silnika na zamianę.
Na Alledrogo 2.0 TDCI chodzą po 2000 - 4000zł.
Wiadomo, że poniesiesz jeszcze koszt przekładki i serwisu (mam nadzieję, że niezależnie od zapewnień sprzedawcy wymienisz już rozrząd i to na markowy, musisz wymienić płyny i filtry, warto również przyjrzeć się pewnym uszczelnieniom które są wtedy łatwiej dostępne, etc.), ale to i tak powinno wyjść taniej niż remont Twojego silnika. Oczywiście potrzebny Ci będzie dobry mechanik, który doradzi Ci co przy okazji jeszcze zrobić.
Dodatkowo w zależności od tego jaki silnik uda Ci się kupić jest szansa, że pozostanie Ci osprzęt ze starego, który możesz sprzedać lub zostawić sobie jako części zamienne. Spróbuj znaleźć silnik, który jest jeszcze w niezdemontowanym aucie, może uda się go wtedy odpalić, sprawdzić kompresję, ocenić czy nie ma wycieków, etc. Za coś takiego warto zapłacić trochę więcej.
Powodzenia!
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 15-06-2013 o 10:15
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 13:52   #10
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Strzelony pasek rozrzadu podczas jazdy na autostradzie

Ale czy pasek się zerwał, czy tylko wyrwał ząbki ?? Bo jeżeli sie nie zerwał, to jest szansa że nie narobił spustoszenia,bo nie słyszałeś żadnych odgłosów. Jeżeli u ciebie pogięły sie tylko zawory, to koszt może być niewielki, ale jak będzie zdjęta głowica, a tłoki napewno będą dobre, to głowicę trzeba zrobić komplet. Prowadnice, zawory, uszczelniacze, frezowanie gniazd, planowanie głowicy. Koszt takiej operacji wyniesie 800 do 1000 zł. Najpierw trzeba rozebrać górę silnika, i ocenić.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.