Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2011, 11:03   #121
spiczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Model: Mondeo MK4 Silver X
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 188
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tutaj jest wersja z focusa, trochę ciaśniejsza.

spiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 13:57   #122
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał spiczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tutaj jest wersja z focusa, trochę ciaśniejsza.
To teraz już chyba koniec... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1,6 Ecoboost w Focusie jest "ciaśniejszy" niż w Mondeo?
Przecież to ten sam silnik.
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 14:14   #123
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał chriso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy normalnej jeździe biegi zmieniam jak w dieslu przy 3 tys obrotów.
To zacznij zmienić przy max 2tyś obr/min a będziesz miał mniejsze spalanie. Jestem lekko w szoku że biegi w diesel`u zmieniałeś przy tak wysokich obrotach. Ja przy takich obrotach zmieniam przy szybkim wyprzedzaniu! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 24-11-2011 o 16:37
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 14:35   #124
Toper
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Model: Lancia Lybra
Silnik: 2.4 JTD
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To zacznij zmienić przy max 2tyś obr/min a będziesz miał mniejsze spalanie. Jestem lekko w szoku że biegi w diesel`u zmieniałeś przy tak wysokich obrotach. Ja przy takich obrotach zmieniam jak przy szybkim wyprzedzaniu! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widać zepsutego diesla miał i ciągnął dopiero od 2000 obr/min ;-)

Pozdrawiam
Toper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 17:24   #125
Ged
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Titanium LXS
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: Re: Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Toper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem pierwsze 20.000km. Spalanie wg komputera 7,5-7,8 w rzeczywistości wychodzi 8,3-8,5!!! Takie jest przekłamanie na komputerze.
Uspokoiłeś mnie. W trasie (ok. 140 km/h) spalanie wychodzi mi na bardzo zbliżonym poziomie. Hamuję silnikiem, biegi zmieniam w zakresie 1800-2100 (choć trochę obawiam się o trwałość silnika przy jeździe na tak niskich obrotach).
Zastanawiam się na ile wpływ na taki poziom spalania może mieć ta cała sterta elektroniki. Sprawdziłem kiedyś, że samo wyłączenie klimy zmniejsza spalanie na biegu jałowym o ok. 0,2 l/h (z klimą włączoną pokazywał 0,8-0,9 l/h, z klimą wyłączoną 0,6-0,7 l/h).
Do tego dochodzą systemy monitoringu martwego pola w lusterku, asystent pasa ruchu i przede wszystkim Navi. W sumie całe to ustrojstwo może pobierać ponad litr benzyny na 100 km.
Ged jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 19:36   #126
Toper
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Model: Lancia Lybra
Silnik: 2.4 JTD
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: Re: Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Uspokoiłeś mnie. W trasie (ok. 140 km/h) spalanie wychodzi mi na bardzo zbliżonym poziomie. Hamuję silnikiem, biegi zmieniam w zakresie 1800-2100 (choć trochę obawiam się o trwałość silnika przy jeździe na tak niskich obrotach).
Zastanawiam się na ile wpływ na taki poziom spalania może mieć ta cała sterta elektroniki. Sprawdziłem kiedyś, że samo wyłączenie klimy zmniejsza spalanie na biegu jałowym o ok. 0,2 l/h (z klimą włączoną pokazywał 0,8-0,9 l/h, z klimą wyłączoną 0,6-0,7 l/h).
Do tego dochodzą systemy monitoringu martwego pola w lusterku, asystent pasa ruchu i przede wszystkim Navi. W sumie całe to ustrojstwo może pobierać ponad litr benzyny na 100 km.
Myślę, że litr to nie, sprężarka klimy pobiera konkretną moc, powiedzmy 2-4kW i stąd taka różnica w spalaniu, navi i elektronika dodatkowa może ze 100-300W weźmie (oczywiście nie rozkręcony wzmacniacz na maxa ;-))

Pozdrawiam
Toper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 20:20   #127
spiczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Model: Mondeo MK4 Silver X
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 188
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał OOstrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Cytat:
Napisał spiczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tutaj jest wersja z focusa, trochę ciaśniejsza.
To teraz już chyba koniec...
1,6 Ecoboost w Focusie jest "ciaśniejszy" niż w Mondeo?
Przecież to ten sam silnik.
Tak, komora, silnika jest mniejsza niż w mondeo, widziałem też zdjęcie w sieci z mondeo, i w około wydawało się być więcej miejsca, oczywiście silnik ten sam (choć w focusie ma 150 koni).
spiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 20:32   #128
chriso
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To zacznij zmienić przy max 2tyś obr/min a będziesz miał mniejsze spalanie. Jestem lekko w szoku że biegi w diesel`u zmieniałeś przy tak wysokich obrotach. Ja przy takich obrotach zmieniam przy szybkim wyprzedzaniu! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

poszukaj przebiegu momentu w 19zdth, albo pierwowzoru montowanego na początku w alfach a później innych fiatach
chriso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 20:36   #129
Toper
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Model: Lancia Lybra
Silnik: 2.4 JTD
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał chriso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poszukaj przebiegu momentu w 19zdth, albo pierwowzoru montowanego na początku w alfach a później innych fiatach
Ja mam 2.4JTD 150KM (ostatnia generacja przed 16V/20V), 1500-2500 jeżdżę, rodzina silników ta sama co w 1.9

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Toper ; 24-11-2011 o 21:15
Toper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 21:41   #130
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał chriso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poszukaj przebiegu momentu w 19zdth, albo pierwowzoru montowanego na początku w alfach a później innych fiatach
OK, zwracam honor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiedziałem, że są silniki diesel`a z tak późnym "szczytem" momentu obrotowego w standardzie: max przy 3tyś obr/min, a 300Nm dopiero przy ok. 2,6tys obr/min!
http://diesel-tuning.pl/foto/vectra_150KM_wykres.jpg
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 24-11-2011 o 21:50
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.